Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szkeptikusok miért nem...

A szkeptikusok miért nem érzékelnek semmit, amivel borsónyi mértékben is bizonyítani lehetne szellemek, démonok, vonzás törvénye, reinkarnáció, jóslás dolgokat?

Figyelt kérdés

Szellemlátás

Szellemtevékenység a házban vagy házon kívül

Bevonzani valamit, ami lehetetlen lenne

Előző életek emléke

Valami árnyékmás néven emlegetett groteszk pofa, ami az előző életekből visszamaradt képmás

Jósló álmok

Jósló megérzések

Átkozás beválik

stb.


2012. jún. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
83%
Nem szkeptikusok, hanem fölvilágosult, érett emberek akik tudják hogy ezek nem bizonyítékok. A bizonyíték mérési adat, tudományos tapasztalat, mint például az elektron töltésének meghatározása porlasztott olajjal és két kondenzátorlemezzel A tudatalatti működése és lenge szélfuvallatok nem bizonyítékok.
2012. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 Tom Benko ***** válasza:
83%

Mert racionálisan gondolkodnak. Amúgy ha nem lehet bizonyítani, akkor miért tételezzük fel a létét?

Valahogy minden kontrollált, jegyzőkönyvezett, megtervezett kísérlet eredménye az, hogy a vizsgált jelenség nem létezik az ezotéria esetében.

2012. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim válasza:
61%
Mivel bizonyítod be nekem, h ezek közül bármelyik is igaz? Ideális jelölt vagyok arra, h nekem bebizonyítsd, mert én egyikben sem hiszek a fent felsoroltak közül! Nekem az a max, h elolvasom a horoszkópom, de abban sem hiszek, h 7 milliárd embert 12 csoportba be lehet sorolni...
2012. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Nem tudom feltűnt-e, de én is szkeptikus vagyok, az az ezósok válaszára vagyok kíváncsi, vajon miért nem érzékel a "szkeptikus" ember ilyeneket.
2012. jún. 28. 14:47
 5/49 anonim ***** válasza:
13%

1.Valószínű, azért nem hisznek benne, mivel nem képesek érzékelni.Hiányzik belőlük ez a képesség.


2.Ha mégis érzékelnek furcsaságot, akkor ahelyett, hogy kutatnának utána, inkább elkezdenek saját elmeállapotukban is kételkedni, elvégre az a legkényelmesebb.


Egyébként nincs szükség a szkeptikusok ilyen fajta érzékelésére ahhoz, hogy bizonyítani lehessen ezeknek a jelenségeknek a létezését.

2012. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon kevés emberrel történik "igazából" ilyesmi. Magát a szkepticizmust butaságnak tartom, hiszen az is egy szélsőség. Ha minden emberi lény x idő óta szkeptikusként viselkedett volna, ma nem műtenénk szívet, nem ütköztetnénk részecskéket stb, sőt a mai tudomány egy szeletét is kidobhatnánk. Ha követjük a történelem folyását, a jelenlegi világképünk is torz. Visszatérve a kérdéshez: Sivatagi homokban sem tudsz fenyvest ültetni.
2012. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
11%

Attól, hogy az okos szkeptikusok eddig még nem mértek meg egyetlen szellemet sem és nem képesek kézbe fogni a tudatalattit, attól az még létezhet.

Én meg a szkeptikusok agyát nem látom.Akkor ugye az sem létezik,ja, persze hogy nem, hisz nem is lehet megmérni!

Ezekről a parajelenségekről egyenlőre nem lehet szám szerű adatokat felsorolni, de ez még nem ok arra, hogy elvessük a létezésüket.

Épp elegen vannak olyanok is, akik tapasztalják és foglalkoznak ezzel.Nektek meg nem kell ezzel törődni, ha nincs hozzá képességetek.

2012. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
52%

1. Először annak kellene utánanéznie itt pár embernek, mi az hogy szkeptikus. Úgy látom, néhányuknak gőzük sincs.

2. Valószínűleg a szkeptikusok is tapasztaltak hasonlókat, csak ők más módon közelítik meg a kérdést. Inkább pszichológiai alapon, és megpróbálnak nem fantáziálni.

2012. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
13%

15:31


Áruld már el, hogy lehet pszichológiai alapon megközelíteni például azt, amikor egy nagyobb méretű festmény nagy ívben lerepül a falról?Nem leesik, hanem majd a szoba közepéig repül.Másik házban egy kis kozmetikai tükör repül le hasonlóan az ablakpárkányról.Talán a nagy huzat miatt?Amikor be volt csukva minden ajtó, ablak?

Na, várom a tudományos magyarázatokat.Ezek az esetek megtörténtek velem, az otthonomban, több szemtanú jelenlétében.Történtek persze hajmeresztőbb esetek is, de gondoltam, kezdjük egyszerűbb feladattal.

2012. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
15:44 szerinted mi a magyarázat rá? Szellemek dobták oda a festményt? Miért? Hogyan?
2012. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!