Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogy lehet megszabadulni az...

Hogy lehet megszabadulni az önbecsapástól?

Figyelt kérdés
Vagy élet szükséges része?

2015. máj. 8. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
sehogy
2015. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki éretten gondolkozik tudja hgy nem hasznos magát becsapnia,mert csak magával b szik ki. Aki meg mindenhez struccpolitikával áll hozzá, mert olyan jellem és nem akar változni, az mindig csalódni fog és ezért másokat fog hibáztatni. Én pl. nem szoktam magamat becsapni nem vagyok túl boldog, de legalább reálisan látom a környezetem és a viselkedésemre adott reakciókat is. Pl. ha egy pasi mosolyog és évődik nem hiszem azt, hogy szerelmes belém, vagy akarna tőlem valamit, mert tudom hogy ahhoz az első lépés hogy érdekeljék a dolgaim és kérdezzem rólam és meg akarjon tudni mindent. Amíg kérdés nincs, érdeklődés sincs igazán. És sorolhatnám a példákat bármire. Nyilván persze ehhez is kellett minimális tapasztalat és megfigyelés, nyitott szemmel kell járni a világban úgy elkerülhető az önbecsapás csalódás. Több infó,fejlődés, kevesebb tévedés.
2015. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem elég volt olvasni róla, hogy van és annyira általános, hogy észrevétlen maradhat. Elkezdtem vadászni rájuk, és kíméletlenül őszinte tanárommá lettem. Elfogadtam mindent, amit emberek mondanak rólam, és nem akartam már tovább rugózni azon, hogy derossznekem, ha ezt és ezt gondolják rólam. Biztos van még pár jelentéktelen maradvány, de általában vesztettek az élükből, másképp fogalmazok nagy megállapítások felállításakor... Nem jelentek ki semmit, nem hiszek el bemondásra semmit, leginkább a "talán", "lehet, hogy", "mi van, ha" megfogalmazások, és ahol simán nyilvánvaló, hogy tévedhetek, ott a "jó lenne, ha..." "szeretném, ha..." megfogalmazások mennek (Szeretem a tudatot, hogy Isten itt van és minden rendben, még azzal együtt is, hogy akkor a rend része a szenvedés - tudom, hogy Candide-i magaslatok, de így, belátva, hogy én szeretem így látni, sokkal becsületesebb).


Néha szükséges vakon bízni, jobb és kész. Jól kimutathatóan eredményes, mert bizonyosságodban a jó lehetőségekre fókuszálsz. Ha esetleg mégsem működik, akkor is teljesen ártalmatlan egy buta vakhit abban, hogy felső kategóriás sportkocsik tulajdonosa leszel, vagy esetleg abban, hogy mi emberek azért vagyunk itt, hogy egymást segítsük a jobb megértés felé az anyag világától teljesen független témakörökben... :)

2015. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak igazat mondj magadnak!
2015. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mindig magad mellett állj és ne érdekeljen más véleménye. Ha ez így van akkor nem tudod becsapni magad! :)
2015. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igenám; de miért szabadulnánk meg tőle?

Azok az emberek boldogabbnak, elégedettebbnek tűnnek, akik becsapják magukat.

Milyen jó lehet nap mint nap elmondogatni az öreg, beteg anyádnak, hogy látod,anyu, nekem mennyivel könnyebb lenne, ha te nem lennél, mert olyan vagy, mintha még egy gyerekem lenne. Aztán amikor meghal, akkor fűnek-fának mondogatni, hogy én milyen csodálatos gyerek voltam,mert erő felett mindent megtettem az anyámért.

Vagy milyen jó lehet elhinni magunkról,hogy tökéletes párok, szülők vagyunk, pedig kihasználjuk őket.

Az sem igaz, hogy az ismerősök tudják az igazságot, mert amit tudnak,azt a mi szűrőnkön át tudják, ritka, hogy visszajut a másik fülébe.


Szerintem sokkal jobb,ha valaki önbecsapással él.

2015. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!