Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Vajon helytálló lehet ez a...

Vajon helytálló lehet ez a gondolat? - Szellemek -

Figyelt kérdés

Valamikor régebben sokat olvastam az univerzumokról és sok állításból valahogy összerakva találtam rá arra az elméletre hogy léteznek különböző dimenziók, méghozzá úgy hogy egybe vannak fonódva, csupán más síkon vannak jelen, ezért nem észleljük őket. Ez csupán csak egy elmélet, mint pl az ősrobbanás.

Olyan példát kaptam hogy lehet hogy egy másik univerzumban ahol állok, jelenleg egy bolygó lebeg, csupán más síkon van, ezért nem érzékelem fizikailag hogy éppen benne állok.


Na most mi van hogy ha ez van más lényekkel?

Mi van ha olyan lények vannak jelen a mi bolygónkon, a Földön amik a tér más síkjain mozognak és ezért nem észleljük őket fizikailag?

Lehetséges ez, vagy csak én gondolkozok így?



2016. aug. 17. 02:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmi nem szól a hipotézised mellett.
2016. aug. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Most divatosan felkapott témák a "más síkok" és "más dimenziók" kérdése, de csak azért, mert az embereknek lövése sincs, mit elentenek ezek, tárgyi tudás nélkül akarják magukat okosna láttani.

.

Más.

"...jelenleg egy bolygó lebeg..."

Semmilyen űrobjektum nem "lebeghet", ugyanis azzal megvalósulna Arkhimédész által megkiván fix pont, ami létével kimozdítani tudná helyéről a világot.

.

"csak én gondolkozok így?"

Harag és részrehajlás nélkül kénytelen vagyok elkeseríteni téged: ez nem gondolkozás, hanem képzelgés.

2016. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Amit leírtál valóban egy mai "divatos" gondolkozásmód. Régen is volt ilyen, csak akkor a démonok, ördögök, angyalok, istenek, hárpiák, boszorkányok, lidércek, vámpírok stb. volt a téma. A mai tudásunkkal ezek a másik lényekről való "álmodozás" már érvényét vesztette, mivel tudományosan lehetetlen, hogy létezzenek. Lehet, hogy ez lesz a vége majd 1000 év múlva a több dimenziós világoknak is, majd megtudjuk, hogy mi is van az űrön kívül és akkor majd nagyot röhögnek rajtunk az utódaink, hogy miben hittünk.
2016. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, még a másodiknak is pedig eleinte nem akartam.

Neked, kedves második:

Jó, akkor nem lebeg hanem egy csillag körül kering..

Hirtelenjében, hajnali kettőkor, fél álomban nem figyeltem, kérlek bocsáss meg!

Más részt meg remélem azért nem veszel bele abba az ember csoportba amit a válaszod elején taglaltál..

Nem kellenek nekem teóriák hogy okosnak képzeljem magamat..

Elegek hozzá a jegyeim is!

2016. aug. 17. 09:57
 5/9 A kérdező kommentje:
univerzumról*
2016. aug. 17. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem, nem helytálló egyáltalán nem helytálló. Ez az elmélet messze ál a logikustól és a tudománynak sem nevezhető. A másik sík egy olyan fogalom, amit azok sem értenek, akik hisznek benne, magyarázkodás van, de ok és magyarázat nincs. Ezt inkább nevezhetjük álmodozásnak az ezoterikus körökben. Egy meséhez két ember kell, aki meséli és aki elhiszi, te a második vagy!
2016. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

szerintem helytálló én is hiszek az ilyen dolgokban mint pl a parhuzamos dimenzio.



remélem tudott segiteni


az Inkvizítor



ja es meg egy kerdes: miért irsz hajnali fel 3-kor kerdeyt a gyakorikerdesek-re? ha csak ezert keltel fel akk hulye vagy (MAR BOCSI) ha meg mas miatt csak eszedbe jutott es odaultel a gephez es stb. akk meg azt mondan hogy sokkal tobb ertelme lett volna hogy ha elvegezted amiert eredetileg felkeltel akk utana visdzafekszel es alszol tovabb es masnap kipihenten oda ulsz a gep ele es kuldod a kerdest es akk nem lennenek benne ilyen hibak.

2016. aug. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszek benne, csupán felvetettem és megkérdeztem


Utolsó, ez tetszett

Tudod, Én..

Én ilyen ráérősen intézem a dolgaimat, ráérek hajnali 3kor is kiírni a kérdést és ráétek kommentelni is hajnali 3kor

2016. aug. 21. 02:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Egyáltalán nem nagyobb tudatlanság kijelenteni, hogy létezhetnek párhuzamos létsíkok, mint ragaszkodni az ellenkezőjükhöz. A tudomány hovatovább sosem cáfolta ennek lehetőségét. Számtalan hiteles elmélet született már e mellett. Elég, ha csak logikusan végiggondoljuk: a pont megnyúlik, a vonal szétterül, a sík kiterjed, és a tér? Itt lenne vége? Magát tanultnak nevező ember nem állíthat ilyet. A logika szabályait követve itt egy önmagában történő végtelen megsokszorozódásnak kell történnie. Aki mást mond, az tegye meg azt az apróságot, hogy pusztán a logika szabályai mentén megcáfol.

2016. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!