Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Van itt olyan ember akinek...

Van itt olyan ember akinek rendszeresen van alvásparalízise? Mióta tart annak akinek van? És mi a jelenségnek az oka?

Figyelt kérdés

2016. okt. 16. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt olvastam róla valamikor, hogy a REM fázisban a tudatod félig feléberedik, azonban a tested továbbra is a REM-re jellemző meredt állapotban marad.

Valami rémlik arról, hogy a lidércnyomás összefügg azzal, hogy nehézkessé válik a légzés, erre rájön az, hogy a rémülettől felmegy a pulzus. A hasson fekvés állítólag segít, de erről olyat kéne megkérdezni, akivel rendszeresen előfordul.

2016. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. 1-2 éve van heti több alkalommal, előtte csak ritkábban volt.


[link]

2016. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én mindig rossz alvó voltam, keveset is alszom emiatt, a vérnyomásom is rossz, stresszes is vagyok, feszült is, és rémálmaim is sokszor vannak. Ha a lelki okokra gondoltál. :D Igen kellemetlen, de egy idő után hozzá lehet szokni...
2016. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 8 évig volt.

Féltem tőle, de amint tudatosítottam magamban, hogy nem eshet bajom, azonnal elmúlt.

2016. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mario007 válasza:

20 eves vagyok kb 5 eve van, rendszeresen. probalgattam mindent, magne b6... sok alvas.. Ami használ az a melegtej.

Meg nekem már annyiszor volt hogy tudom kezelni, erzem mikor elakar kapni, meg kell mozdulni fordulni felülni...

2016. okt. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem egy pár hónapja kezdődtek el.Elsőnél nagyon megijedtem.de ami érdekes,hogy csak az elsőnél éreztem egy nagyon erős nyomás érzést a mellkasomon,mintha egy 100 kg ember ült volna rajtam,még levegőt se kaptam.emlékszem rögtön felkapcsoltam a villanyt,mert azt hittem,hogy van valaki a lakásban.aztán megnyugodtam,gondoltam biztos csak képzelődtem vagy álmodtam.aztán pár nap múlva megint volt,de akkor már nem éreztem már semmiféle nyomást,csak nem birtam megmozdulni.Na mondom utána nézek a neten,hogy mi lehet ez.és akkor olvasom,hogy alvásparalizis.előtte soha nem hallottam.egyébként már hozzászoktam,már nem ijedek meg az alvásparalizistől.nálam szokott olyan is lenni,hogy hajnalban van 3-4 darab is előfordul.
2016. okt. 22. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony, ez ilyen. Igazán hatásos megoldásról sajna még nem hallottam, ezért maradt a megszokás. :)
2016. okt. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos a gyermekkori traumák okoztak álomparalizist másnéven lidércnyomást. Kb 12 évesen kezdődött, egészen 20 éves koromig, most majdnem 30 vagyok. Nagyon ritkán, még ma is szokott lenni, de nem olyan durván, mint gyerekként. Én megmozdulni sem tudtam, szó szerint halál félelmem volt, nem tudtam senkinek sem jelezni, hogy segitsen, és volt, hogy egy éjjel 2-3 alkalommal is rám jött.... durva volt nagyon.

Amit tudok tanácsolni, soha ne feküdj hanyadt, nem tudom miért, de amikor oldalt feküdtem soha nem volt lidércnyomásom. A másik amit még tudok tanácsolni, ne idegeskedj, kerülj minden konfliktust, és ha esetleg olyan problémád van, ami idegesít ne agyalj rajta, mert ez is előidézi. A másik itt a Gy.k-án nagyon sok olyat olvasshatsz, hogy egy fekete csukjás alakot láttak, miközben volt ez a roham, vagy nem is tudom minek hívjam...igen én is láttam egyszer!!! Viszon, ez nem több mint, hogy halál félelmed van, és neki áll az agyad termelni a képeket, más szóval nincs ott senki csak hallucinálsz.

2016. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
engem nem különösebben zavar ez alvásparalizis.már megszoktam.már egész megszerettem.
2016. okt. 28. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárki kutakodna a témában,és átszokta ezt az "élményt" élni : Soha ne aludj el a hátadon!(Ez a kiváltó ok.)


Sokat kutakodtam e téren és azt találtam, hogy ez enyhe vérnyomás probléma stresszel keverve.Azért jön elő hanyatt fekve,mert így a vérkeringés lassabb lesz,emiatt meg a szív elkezd hevesebben verni,hogy megoldja a gondot.A REM fázisban, ettől a "sokktól" (mert sokként éri a szervezetet) felkelsz vagy esetleg fél álomban maradsz(ilyenkor jönnek a hallucinációk).Tehát a tested még alszik:A kiszolgáltatottság érzése,a heves szívverés,és a REMes átmeneti bénultság eredményezi az alvásparalízist.

2016. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!