Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Van itt valaki Romániából...

Van itt valaki Romániából vagy olyan aki jól ismeri az ottani emberek szokásait? Igaz, hogy Romániában nagyon sok ember, magyarok, románok, cigányok is hisznek a szellemekben, varázslatokban, démonokban? Mennyire elterjedt dolog ez ott manapság?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy Romániában az emberek többsége mélyen vallásos, de a vallás mellett elterjedt dolog az ezoterikus dolgokban való hit is, sok ember jár jóshoz, boszorkányhoz, hivatalos intézményekben is szokás ördögöt űzni, elsősorban a nők sok házi varázslatot szoktak kipróbálni, amik a cigányoktól származnak.


Ez mennyire igaz?



2016. jan. 14. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon babonásak, és hisznek a vallási rituálékban, akkor is, ha nem járnak templomba.
2016. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
75%
A románok (fiatalok, idősek) főleg a görögkeleti vallás hívei, mondhatni mélyen vallásos.
2016. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Romániai vagyok, és naagy hülyeség :DD

Mindenhol vannak olyanok akik vallásosabbak másoknál, de nem olyan sok az azért, mint ahogy itt sem.

Ha kutatások felmérnék ,nyilván lenne elég az országban, de pont úgy ahogy más országokban is lennének.

És nincs semmiféle varázslás, szellemek, meg semmi.

Igen, van aki hisz a szellemekben, valamilyen mértékben normálisnak mondható, de én nem sok ilyet ismerek, konkrétan egyet sem! :))

Nem kell Romániáról minden féle szarságot elhinni, és mégcsak babonásak sem vagyunk ( mármint úgy a többség, mert ahogy leírtam babonás család/ember a világ bármely táján előfodulhat)

Amúgy, én egyáltalán nem érzem Magyarországot másnak mint Romániát. Nincs különbség a szokások szempontjából sem, vagy csak nem tudok róla ;) De ez is azt jelentené ,hogy nincsenek fenomenálisan nagy szokások, hagyományok.

Minden úgy megy mint Magyarországon. :)

Jó éééjt ;)

2016. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A férjem Erdélyi magyar. Ezek szerint én jól kifogtam... A városkában és a környéken ahol élnek eddig bárkivel találkoztam olyanokat csinálnak, hogy égnek áll a hajam!

Szóval tapasztalatból írtam, kösz, hogy ezért LEPONTOZTATOK!

2016. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
En nem pontoztalak le egyes, de van egy tippem: szerintem enyhen tulzas azt allitani Europa egyik legvallasosabb neperol (ha a torokoket es a torpeallamok lakoit nem szamitjuk A legvallasosabb) azt allitani, hogy nem jarnak templomba:)
2016. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Jó akkor magyarázom a bizonyítványom:

Ezek szerint félreérthető az amit írtam, általában a férjem rokonai is félreértenek, (az esőernyő felénk esernyő...).


Nem azt írtam, hogy senki nem jár templomba, hanem "akkor is, ha nem járnak templomba.". Errefelé ez azt jelenti, hogy HA van olyan aki nem jár rendszeresen templomba attól még ugyan úgy tartja a vallási babonákat. Ennél jobban nem tudom megmagyarázni.

2016. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.

Az esernyő az itt Romániában is ESERNYŐ, NEM esőernyő, ilyenről nem is hallottam még!

És én kissé túlzásnak tartom ,hogy Európa egyik legvallásosabb országa az Románia.

Itt is ugyan úgy van katólikus , református és egyéb vallás, de ettől függetlenül marhára nem "vagyunk" vallásosak!

Lehet én élek olyan részén Romániának, ahol kb egyáltalán nem vallásosak az emberek, de a környező városokban illetve megyékben sem kimondottan vallásosak.

Sokszor voltam Magyarországon, és egyáltalán nem látok különbséget a két ország között.

Más még,hogy ez boszorkányság meg ezen rituálék teljesen kizártak. Kedves első, én igazán nem tudom elképzelni, hogy milyen egy """érdekes""" vidéket sikerült kifognod a párod által, de ahol én élek és ennek közelében SEMMI ilyen nincs!

2016. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bukarestben jártam egyetemre.


A vizsga előtti napon a (román) diákok 20%-a egész nap tanult, mint az állat, hogy sikerüljön a vizsga. A fennmaradó 80% pedig elment a templomba, imádkoztak hogy sikerüljön a vizsga, megkérték a papot, hogy áldja meg őket, és hogy hintse meg szenteltvízzel a tollat amivel írni fognak. :)


És ezek nem valami falusi parasztok voltak, hanem informatika egyetem végzősei.


Na kb ennyire spirituális beállítottságúak a románok. :)

2016. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az "esernyőre” visszatérve... Erdélyből vagyok, pontosabban Székelyföldről. Nálunk tényleg ESŐERNYŐ- nek mondjuk, legalább is a falunkban, és a környező településeken. Ez ilyen fajta tájszólás. Na, még van egy pár ilyen szó :))))
2016. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Bmmeg, mindjárt felülök a seprümre és elrepülök erről a kontinensről.

Ott meg majd megkérdik, mit iszom, hozhatnak egy pohár vért?

A románok vallásosak, keresztet vetnek, ha elmennek egy templom mellett. Összeverekednek a szenteltvízért, vannak hiedelmeik.

A szászok, svábok leszármazottai azoknak, akik kereszténnyé igázták István bátyátokat.

A cigányokról ti többet tudtok.

A népszokásokat pedig megkérlek, ne téveszd össze a babonával és a démonokkal.

Képzeld, itt is van vasút, repülőtér, fogpaszta, bevásárlóközpont, szelep a kerekeken, éhezés és gázszámla.

2016. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!