Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Valaki tud rá magyarázatot?...

Valaki tud rá magyarázatot? Sokszor történnek furcsa dolgok a házban. Félek egyedül itthon.

Figyelt kérdés

Volt, hogy jöttem haza a barátommal, fölcsengettem anyának, kinyitotta a kaput, bementünk, majd csengettem az ajtó előtt is, de senki sem nyitott ajtót. Majd elővettem a kulcsot, és láttam, hogy zárva a ház, nincs bent senki. Hogy nyithatta ki akkor nekem bárki a kaput?


Sokszor hallok furcsa zajokat a házban, széktologatást, ajtókaparást stb. ( éjszaka, mikor csönd van és mindenki alszik rajtam kívül, vagy mikor egyedül vagyok itthon )


Volt, hogy este magától felnyitódott a csap, és elkezdett folyni a víz belőle. És, mikor egyedül vagyok itthon, mintha valaki nyitogatná az ajtót (biztonsági ajtó)... Odamerészkedek megnézni, hogy mi az. És látom, hogy a kulcs félig kivan húzva a zárból.


Egyszer éjszaka nem tudtam elaludni, elég rossz gondolatok keltek bennem, mikor nagy robajt hallottam a szobámban ( anyával aludtam a hálóban, szégyen, nem, de féltem) Fölkeltettem anyát, ő persze semmit sem hallott. Reggel láttuk, hogy leszakadt az egész könyvespolcom.


Sorolhatnék még történeteket, de talán ennyi elég. Lassan tényleg kezdek megőrülni, minden apró kis zajra összerezzenek. Félek, nem fogom sokáig kibírni.


2010. máj. 28. 22:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%

Én a szobámba érzem azt hogy van valaki velem,zajokat én is hallok.És én sem vagyok tini,anyuék el sem hiszik hogy láttam már 1et(ez igaz),nem hisznek bennük.Eddig nem féltem ,bármilyen horrort végignéztem egyedül,sötétben,de mára nem.Kapírgálásokat,is halottam már,olyan mintha érezném a jelenlétét.De hogy ki lehet?Apékat meg is kérdezem délután hogy mi volt itt ahova építetettük a házat.Ebben a házban még csak mi laktunk/lakunk,mi építettük.


Régen volt egy temető,és most kollégium van a helyén és állítólag valaki,vagy valami még mindíg ott van.

2010. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ennek a fele sem tréfa! Ez bizony a szellemjárás tipikus esete. Szerezz be egy feszületet!
2010. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Hivjad Sam és Dean Winchester-t, ők 100%, hogy segiteni fognak! :)
2010. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Fölcsengetés: ha társasház vagy legalábbis több családhoz juthatsz be a kaputokon át, akkor lehet, hogy áthallatszott a csengő vagy így, vagy úgy. Meglehet, hogy megkértek valakit, hogy mivel nem vittél kulcsot, legyen ott míg beenged, de sietnie kellett és lelépett. Esetleg hibás a kaputelefon/csengő, másnál is szól, aki beengedett. Ha csak ti vagytok a kapu mögött, akkor lehet, hogy megtréfáltak, lehet, hogy van olyan funkció, hogy aki csenget, azt engedje, és te nem tudtad... Lehet, hogy hiba a rendszerben, pl a csengetés keltette rezgések egy jó kis vízcseppet (ami lehet lecsapódott pára is) lekergettek a nyitógomb érintkezőire. Nagyon sok lehetséges és nem is valószínűtlen megoldást találnánk, ha tényleg vizsgálódni kezdenénk.


Furcsa zajok a házban: Csak nem panel? :D Oké, nem marhulok, ha egyedi kertes ház és szokott körülötte változni a hőmérséklet, a páratartalom, változik alatta a föld víztartalma, ráadásul ha viszonylag új építésű, akkor talán nem a legszerencsésebb anyagokból épült... Figyelmes ember nagyon sok helyen tapasztal hasonlókat. Csak legtöbben utánajárnak és pl egy padlástéren talált madárcsalád elég könnyen véget vethet a kételyeknek, és ismerőssé változtathat egy sereg zörejt.


"este magától felnyitódott a csap, és elkezdett folyni a víz belőle"

Tulajdonképpen ha nem te szórakozol velünk, akkor talán szeretteid szórakoznak veled olykor. Van tesód? Idősebb? :D Néha egyébként is előfordul "elfoglalt" (értsd: esti bambaságban szenvedő) emberekkel, hogy megnyitnak egy csapot, aztán másfelé viszi őket a dolguk, még mielőtt elzárhatnák... Rendszerint nem emlékeznek rá, és nem is gonosz módon tagadják, hanem fogalmuk nincs, tényleg :D


Valaki nyitogatja az ajtót, amikor egyedül vagy: ha saccra van két milla ingóság a nappaliban, akkor nagyon is van reális esélye egy-egy látogatónak, aki ember, és minimum főiskolai szintű tudásanyagot őriz a fejében arról, hogy hogyan szabadíthat meg másokat megunt vagyontárgyaiktól merő szívességből. Gondolom megoldja a "hengerzárból kulcs kituszkolása kintről, célgéppel" című leckét legszebb álmából felébresztve is legalább egy 4-esre :D


Én látok reális esélyt bármelyikre, és nagyobb időtávon (mondjuk több mint 1 év) még nem mondanám valószínűtlennek, hogy szemfüles emberrel történik néhány fura eset. Őrületre tehát semmi ok (legalábbis az általad felsoroltak között:)

2010. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, csak amikor ezek a dolgok történnek, egyedül vagyok itthon. A bátyám hétvégente jár haza, szóval ritkán lehet, hogy neki még erre legyen a legnagyobb gondja, hogy velem kicsesszen. Meg amint már írtam is, mindig üres a ház, vagy mindenki alszik rajtam kívül... De azért köszönöm a nyugtatást, én is magyarázatokat szoktam kitalálni magamnak és azzal nyugtatni magam, amikor valami furcsa dolog történik.
2010. jún. 7. 13:52
 16/22 anonim válasza:

én mindig kaparászásokat hallok

valószínűleg a te padláspdra is beköltözött egy nyest :)

semmi fura nincs benne

2010. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe az "ÖRDÖGÜZÉS EMILY ROSE ÜDVÉÉRT" igaz történetet dolgoz fel,elégg komoly film..
2010. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
"magarázatokat kitalálni" - fura dolog ez. Én jobb híján, innen csak kitalálni tudtam magyarázatokat. Azért itt-ott felfedezhetted, hogy az utánajárás után kiderülhet. Elsősorban a kutatás hivatott a rejtélyek feloldására. Ha igazán, igazán minden lehetőség kilőve, maga a lehetetlen történik, akkor sincs semmi ok az aggodalomra. Elvégre maga az élet is lehetetlen volna :)
2010. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
HÁNGOZSÁBAN LEFOGOK SZOKNI A CIGÁRETÁRÓ!!!!
2010. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
20:08 neked van igazad SZELEMMEL NE KAPCSOLODJ EGYEDÜL ha rossz.mostohamuterom is SZEÁNSZOZOTT és egy rossz szellemet kifogott majdnem megfulladt
2010. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!