Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Alvási paralízis: Az alábbi...

Alvási paralízis: Az alábbi felvetésem cáfolja a tudományos magyarázatot?

Figyelt kérdés

Az egyetlen magyarázat amit olvastam az alvási paralízissel, az az alvási bénultsággal kapcsolatban, hogy alvás közben kikapcsol a mozgásért felelős funkciónk az agyban, máskülönben a testünkkel lekövetnénk az álmainkat, hadonásznánk, csapkolódnánk stb. Paralízis pedig akkor jön létre, ha nem egy időben kapcsol vissza a mozgásért felelős funkció az ébredéskor, ezért érezzük a bénultságot.

Nos, ha ez ilyen egyszerű és kézenfekvő, akkor először is miért van az, hogy ez zömében egy bizonyos korosztályig gyakori, gyerekkortól legfeljebb 30 éves korig? Erről is olvastam, de ami a legfontosabb, hogy tapasztaltam. Nálam rendszeres volt, szinte napi szintű. Mitől korosztály függő ez a jelenség?

A másik, és talán még fontosabb észrevétel: Legtöbben alvás közben is váltunk testhelyzetet kortól függetlenül. Gyakori, hogy az ember nem abban a pozícióban ébred, mint ahogy elaludt. Ilyenkor hol marad a "mozgásért felelős funkció gomb" kikapcsolása? Ezt a bizonyos gombot mesterségesen egyféle módon tudják kikapcsolni, méghozzá műtéteknél, altatásnál, ami valójában nem alvás, hanem az idegrendszer lebénítása. De ilyenkor nem is véletlenül lélegeztetnek. Nem akarok mindenáron többet bele látni, mint ami van, és nem vagyok agysebész, de az agykutatók sem tudják még, mert jelen állás szerint nem térképezték fel még teljesen az agyunkat. Szóval nekem ez a mozgásért felelős szöveg erősen hiányos. Nekem szerencsére már régóta nincs paralízisem, de egy időben annyira durva volt, hogy a mai napig foglalkoztat a téma. Nagyon kíváncsi lennék mások tapasztalataira és véleményeire.


2018. márc. 1. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
ezt nem ugy kell érteni, hogy lefekszel aludni, lebenulsz es reggelig ebben az állapotban vagy! Az alvásnak különböző fázisai vannak, es ezek ismetlodnek. Olvass utana
2018. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Libers Pertz válasza:
Tudatosan az agyad által kiadott parancsokkal nem tudod irányítani a tested, amint stabilizálódott a kapcsolat újra mozogsz.
2018. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az alábbi felvetésem cáfolja a tudományos magyarázatot?"

FELVETÉS/FELTEVÉS/TALÁLGATÁS soha nem cáfolata a tudományos magyarázatnak!

A tudományos magyarázat cáfolatához szükséges:

- BIZONYÍTANI, hogy az eddig igaznak tartott magyarázat téves, majd

- BIZONYÍTANI, hogy a te felvetésed igaz és helytálló.

Ha ez utóbbit megteszed, akkor feltevésed tudományos magyarázattá változik, kikerül a találgatások köréből.

2018. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# Ebben igazad van, és így rosszul fogalmaztam meg. Főleg, hogy az a bizonyos tudományos megközelítés sem bizonyított, tudtommal ugyanúgy találgatás, legalább is csak egy kézenfekvő verzió.
2018. márc. 1. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Egy átlagos ember alvásának kb 20%-a REM (amikor megbénulsz). A többi fázisban elhanyagolhatóak az álmok, hiszen azokban csak megfigyelő vagy, nagyon elmosottak és el is felejted őket. Ebben az állapotban így nem kell megbénulnod. Amikor átfordulsz, azt egy rövid, pár másodperces ébredés alatt hajtod végre - szintúgy elfelejted. És nem, nem korfüggő, csak gyakoribb gyerekeknél. Mivel a kisebbeknek nem fejlődött ki teljesen az agya, sokkal gyakoribbak lehetnek az ilyen fajta "hibák". Például a nagyon fiatal gyerekek nem bénulnak meg, ezért sokszor lefordulnak az ágyról - persze idővel ez megszűnik.
2018. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az alvásparalízisről azt olvastam, hogy csak közvetlenül elalvás előtt, vagy ébredés után jelentkezik és legfeljebb pár percig tart, nem egész éjszaka. Tehát az éjszakai testhelyzet valtozásra nincs hatással.
2018. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"alvás közben kikapcsol a mozgásért felelős funkciónk az agyban"

Ez így nem igaz!

A központ remekül működik: ugyanazokat a jeleket lehet mérni, mint ébren.

Az átvitel van bénítva: vagyis a jelek nem jutnak el az izmokig.


Az alvásparalízis ellentéte is létezik, azt alvajárásnak hívják. Pedig nem csak "járni" lehet így, hanem bármi mást is. Pl. van, aki autót vezet, más pedig szeretkezik ilyenkor. Ha kikapcsolna a megfelelő központ, akkor ez sem működne.

2018. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!