Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A szellemek mi alapján maradna...

A szellemek mi alapján maradnak itt? (ha léteznek persze)

Figyelt kérdés
Sok bizonyíték van arra, hogy léteznek szellemek, én úgy tudom, hogy ha hirtelen halált hal valaki, megölik stb akkor itt marad a "szelleme" mert nem tud tovább lépni. Ez oké is lenne, de ha így lenne, akkor miért nincs pl ősember szelleme, vagy római katonák szelleme stb? vagy egy idő után eltűnnek? Szerintem ez a kérdés eléggé cáfolja azt, hogy léteznek, hisz oké hogy a te lakásodban meghalt valaki és ott kísért, de nem tudhatod, hogy 600 éve ki halhatott meg azon a helyen, de az ő szellemét mégse látod,érzékeled... Értelmes válaszokat kérlek.

2018. jún. 12. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Elfogadni, ami történt, információt szerezni, belenézni az emberek szívébe, rendezni néhány goldog, majd elfogadni a saját sorsát és a hozátartozók sorsát is.

A halál után nem rendelkezünk a lélek teljes tudatosságával, azokkal foglakoznuk, amivel életünkben is.


"miért nincs pl ősember szelleme, vagy római katonák szelleme"


Te minek maradnál a halálod után még 1000-10000 évvel? Elég unalmas lehet nem?

2018. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, értem amit mondasz, de ott vannak az angol szellemek melyek 300 éve kisértenek, azokkal mivan?

Meg elvileg nincs idő érzékük, az igaz, hogy azt csinálják amit minden nap az életükben, vagy ha pl öngyilkosok lettek akkor újra játsszák azt, de akkor is ha van 300 éves miért ne lenne 1000 éves.

2018. jún. 12. 14:56
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
nem léteznek
2018. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor is ha van 300 éves miért ne lenne 1000 éves."


Ez kb olyan mint az, hogy ha élhet egy ember 80 évig akkor miért ne élhetne 120-ig? Élhet, de minél följebb mész annál kevesebbel találkozol.

2018. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Valóban de VIII. Henrik feleségeiről ugye vannak hírek, hogy itt meg ott kísértenek, meg máshol is vannak 300 vagy annál idősebb kísértetek, de pl arról senki nem számolt még be, hogy egy római légióst látot, vagy egy lovagot, pedig arányaiban azokból is kéne lennie. Itt Aquincumon vagy Savarian is elvileg kéne találkozni velük, de mégse. Nem az, hogy nem hiszek benne, mert érdekel a téma és bizonyítékok is vannak csak ezt nem értem tényleg, hogy van aki 300 éves, van aki csak 10, de ha elvileg egy idő után továbblép, akkor a 300 éves miért nem teszi azt?
2018. jún. 12. 17:27
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
A figyelem ott tudja tartani az emberek szellemét. Azért vannak hírek híres királyi családtagok szelleméről, mert egy egész nemzet tisztelte őket, az emberek ittartják őket a Földön, nem engedik el őket. Míg egy légiós körül kihaltak azok az emberek akik ismerték volna őket, így továbbléphettek.
2018. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6-os: ebben van valami, köszönöm, így már van értelme.
2018. jún. 12. 18:39
 8/18 anonim ***** válasza:
99%

Az ember halála után egy úgynevezett köztes síkon van, és amíg nem lép tovább, addig a közelünkben van. A legtöbben néhány napig nem is értik, hogy mi történt velük, hogy meghaltak. Látják a testüket, látják a köztes síkot, az ott lévő lelkeket, látják a síró rokonaikat, és akkor szép lassan felfogják, hogy ők bizony most meghaltak.

Akkor ragadhatnak itt, ha valamiért nagyon élni akarnak még a földi síkon, vagy még el akartak intézni dolgokat, vagy nem tudnak elengedni bizonyos dolgokat, pl. személyeket.

Illetve akkor is, ha az ittmaradottak közül valaki annyira ragaszkodik hozzájuk, hogy megköti, és nem engedi továbblépni.

Ezt magam tapasztaltam. Amikor Édesapám meghalt, kb fél évig velem volt, elég sokszor meglátogatott, majd egy álmomban elköszönt végleg. Utána sosem jött. Továbblépett.

Édesanyám most halt meg januárban, és nagyon ragaszkodtam hozzá, néhányszor eljött hozzám, de éreztem, ő már nagyon menni akar, ezért elengedtem. Nem lehetek annyira önző, hogy itt tartsam. Neki már az az élete, hagy élje.

2018. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Ozmium42 ***** válasza:
36%

"Sok bizonyíték van arra, hogy léteznek szellemek"


Sok állítás van, bizonyíték nincs egy se.


"Szerintem ez a kérdés eléggé cáfolja azt, hogy léteznek"


Akkor mindegy is, mennyi bizonyíték van, mert cáfolatból egy is elég. Amit te találtál, az mondjuk pont nem cáfolat, egy inkonzisztencia az elméletben. Az alapján ugyanis azt várnánk, hogy mindenfelé nyüzsögjenek mindenféle korból itt ragadt szellemek, és időbe előrehaladva egyre több, hiszen egyre több ember él, egyre több ember hal.

2018. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
#8:Szomorú dolog ez, de mégis ezt tartom a legjobb magyarázatnak,viszont vannak ellentétes tapasztalataim és nem tudom hová tenni. Nekem anyám évek múlva jelent meg előttem úgy igazán élesen,pedig mi hagytuk elmenni,mondjuk nem köszönt el, de azóta semmi.
2018. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!