Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szeretem az uszoda szagot. Ez...

Szeretem az uszoda szagot. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
2018. jún. 27. 16:11
1 2
 11/20 anonim válasza:
Hát nem tudom, de én kiskoromban pl. a vakolatot kapirgáltam, és megtettem, mert ízlett.
2018. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Utolsó vagyok, # megettem # hülye billentyűzet.
2018. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
Pl. gyerekkori kellemes emlék, ha szerettél úszni járni. Nekem pont az ellenkezője van, azonnal a vadbarom úszóedzőm jut eszembe.
2018. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "rejtélyes" miért szeretem ezt vagy azt dolgok mögött semmi ezotéria vagy parapszichológia nincs álatalában, de a tudatalattink szerepe annál inkább.

Az agyunk képzettársításokat gyárt le minden élmény alapján. Aztán elraktározza a tudattalanban. És valami nagyon nagyon kellemes élményt tudattalanul fel tud idézni pl egy illat, egy hang, egy helyzet, egy szófordulat vagy bármi, ami köthető az élményhez, mégha nem is tudatos.


Most gondolok olyasmire, hogy pl elmegy az osztály uszodába. Tetszik az egyik lány, de nagyon. Vele kelsz, fekszel, álmodsz gondolatban. Az uszodába menet vagy épp az előtérben, vagy már bent a foglalkozáson rád mosolyog. Vagy ekkor látod pl fürdőruhában stb. Ez kellemes élmény, ha fontos, akkor az agyad elraktározza.


Évekkel, évtizedekkel később megérzed az illatot. Tudatosan nem jut eszedbe már a lány, de az igen, hogy valami nagyon nagyon fontos és pozitív emlék köt ehhez az illathoz. Kb így képzelem el ezt. (->pavlovi reflexek)

2018. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a fingszagot szeretem
2018. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz úszni, vagy van róla kellemes emléked, akkor persze.


Egyébként az a jellegzetes uszoda/medenceszag az a nitrogén-triklorid miatt van, ami akkor jön létre, amikor a vizelet a klórral reagál. :)

2018. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Aszongya komoly vàlaszokat kèr! Hàt akkor dràgàm ne tegyèl fel hülye kèrdèseket.
2018. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17-es! Nem vagyunk egymás ellensége. Csak beszélgetünk.
2018. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A 17-es előtt olvasd el a vàlaszokat. Mindenki baràtkozni akar.
2018. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#14-es válaszához azért hozzáfűzném, hogy az illatok és ízek preferáltsága alapvetően genetikai úton öröklődik. Ezért is tudunk már csecsemőkorunkban szeretni/nem szeretni illatokat, ízeket, emlékek nélkül is. Viszont nincsenek rögzítve, az életbeli tapasztalatok felülírhatják az alapbeállítást.

Így még az is lehetséges, hogy az uszoda szagát saját élmény emléke nélkül is szeretjük, mert a felmenőink szerették :)

2018. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!