Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Más is érezte már meg a...

Más is érezte már meg a halált? Ha igen egyszer, vagy utána már mindig?

Figyelt kérdés
1 éve történt. Reggel készülődés közben olyan hülyeség kezdett járni a fejemben, mi lenne, ha apósom meghalna, milyen rosszul érintené a családot, mennyire megváltozna minden, magam előtt láttam ahogy siratjuk, annyira átéltem ezt a gondolatmenetet, hogy a könnyeim is kicsordultak. Soha előtte/utána nem gondolkodtam ilyeneken ilyen átéléssel vagy hogy is mondjam, semmi okom nem volt rá akkor, el is hesegettem és mentem dolgozni. Aznap délután apósom szörnyethalt egy autóbalesetben. Szörnyen megrázott, mintha én tehetnék róla, vagy hogy miért nem szóltam, stb. Azóta rettegek, nehogy jöjjenek hasonló gondolatok valamelyik csaladtaggal kapcsolatban. Másnak is volt ilyen?

2018. aug. 24. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem éreztem meg más halálát, viszont egy rokonom szintén autóbalesetben halt meg pár éve és az anyja, akivel élt, azt mondta, olyan volt az utóbbi időkben, mintha "készült" volna rá, megérezte volna, hogy meg fog halni. Pl. a halála előtt pár nappal kezdett olvasni egy könyvet Út a Mennyországba címmel, meg pár héttel előtte csinált egy zeneösszeállítást, hogy ha valami történne vele, azokat játsszák a temetésén.

Elég durva "véletlenek"..

2018. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Beteg nagyapámnál,kómában volt és éreztem hogy rosszabbodni fog az állapota,nem ébred fel a kómából.Két héttel utána meghalt.


Az élet része a halál, szóval aki mások halálát megérzi az az életüket, jövőjüket,múltjukat is.

2018. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Én sajnos igen, de nem azonnal. Egyik este azt álmodtam, hogy kiestek a fogaim. Elmeséltem anyukámnak, ő mondta, hogy foggal álmodni nem jó, halált jelent. Bennem volt, hogy elküldjem a szeretteim orvoshoz, de egy perc múlva el is vetettem a gondolatot, mert nem vagyok babonás. Sajnos rá 3 napra Apukám a lehető legváratlanabbul hunyt el, nem számítottunk rá, látszólag semmi baj nem volt. A macskánk aznap este nem volt hajlandó kijönni az ágy alól, sose csinált ilyet, ő is megérezhette. Azóta egyszer álmodtam ilyesmit, akkor Apukám egy barátja hunyt el. Nemrég jött egy újabb ilyen álom, még nem történt semmi (és reméljük nem is fog) de mikor elmeséltem anyukámnak annyit mondott, hogy két rokona is nagyon beteg. 😢
2018. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Voltak korábban fura dokgok, de inkább gyerek/tini koromban. Pl gyerekként többször álmodtam egy képpel. Semmi különös jelentősége nem volt, csak álmaimban ott lógott a falon. Egy nap megjöttem az iskolából es lefagytam, a kép ott volt, lógott a falon, apám vette valahol. Másik alkalommal vártam este a felvonót, olyan 16 lehettem. Naponta jöttem-mentem vele fel-le. Semmi félelmem nem volt, hisz megszokott dolog volt. Szóval egy este ahogy jött lefelé a felvonó, szabályosan elfogott a rettegés. Ahogy közeledett, egyre jobban féltem, úgy éreztem, nem szabad belépnem oda. Megérkezett,kinyílt az ajtó, beléptem, akkor szabályosan nem kaptam levegőt. Kiléptem és úgy elkezdtem rohanni felfelé a lépcsőn, mint akit kergetnek. A következő lakó, aki utána beszállt és elindult vele, órákra bentrekedt a liftben. Ezek semleges, vagy számomra pozitív dolgok voltak, de ez a halál dolog betette a kaput, nem akarok több ilyet.
2018. aug. 24. 18:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen álmos dolog velem is volt már, egyszer pl. azt álmodtam, hogy az iskolában egy osztályfőnöki órán ültünk és bejött az osztályfőnök egy bordó ingben, amit azelőtt sose láttam rajta élőben. Meg is jegyeztem magamban az álmomban, hogy milyen jól áll neki és hordhatna több ilyen színű ruhadarabot :D Aztán megtartotta az órát, de nem értettem, amit mond, olyan volt, mintha befogták volna a fülem vagy nem is tudom és csak néhány szót, kifejezést tudtam kihallani a beszédéből. Aztán felkeltem és csodálkoztam, hogy milyen fura, eseménynélküli álom volt és mégis olyan élethű volt az egész. Pár héttel később tényleg ugyanaz a blúz volt az osztályfőnökön osztályfőnöki órán és ugyanazokat a kifejezéseket is megemlítette, amiket álmomban hallottam, meg úgy egy az egyben, ahogy ültem a teremben, olyan érzés volt, hogy ezt már átéltem.
2018. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3as, sajnálom, tudom, ilyen lehet most neked ☹
2018. aug. 24. 19:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többször is. Volt,hogy csak megérzés formájában, volt hogy megálmodtam.


Az álom arról szólt, hogy apám abban a temetőben sír a ravatalozónál, ahol az apukája van eltemetve. Másnap felhívtam apám,hogy elmeséljem neki az álmomat és elmondta,hogy előző este meghalt az anyukája (nagymamám).


A másik esetnél még elég fiatal koromban egy közeli barátomról volt egy nagyon rossz előérzetem a születésnapján, hogy a következőt már nem fogja megélni. A következő szülinapját végül is megtartotta, de rá két hónapra egy balesetben elhunyt.


A harmadik esetnél egy közös ismerősünkről beszélgettünk a párommal, valahogy szóba került a halála, hogy mindketten rossz előérzetünk van vele kapcsolatban. Másnap agyvérzést kapott.


Nagyon érdekes dolgok ezek, a mai napig nem nagyon tudom ezeket hova tenni.

2018. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodom, akkikel megesik, van ennek célja, oka? Vagy véletlen? Miért és hogyan lehet képes egy ember megérezni ilyesmit, vagy akár bármi mást?
2018. aug. 24. 19:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet szerintem.
2018. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4 éves voltam, nagyapám ment dolgozni, nem akartam elengedni, mert tudtam, hohy akkor többé nem látom. Puszit követeltem, azt mondta, ad, ha vissza jön, most siet. Sírni kezdtem, hogy most adjon. Este amikor jött haza biciklivel (a járdán tolta pedig), halálra gázolta egy részeg autós. Aztán ott volt nagymamám szomszédasszonya,5 éves koromban, rám szólt valamiért, amit nem is csináltam, vissza akartam szólni, de éreztem, hogy valami nagyon nincs rendben vele, egy óra múlva jött a hír, hogy agyvérzést kapott, meghalt. Aztán a barátnőm nagypapája egy fél évvel később, ő ugyan beteg volt, de ránéztem, és tudtam, hogy nem éri meg a reggelt és úgy lett. 18 évesen az unokatestvére üzlettársa láttán futott át az agyamon, hogy őt se látom többé, s aznap autóbalesetben elhunyt. Több ilyenre nem emlékszem.
2018. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!