Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lehetséges, hogy mindannyian...

Lehetséges, hogy mindannyian bűnösök vagyunk? Itt kell vezekelnünk?

Figyelt kérdés

Amikor gyermek voltam és hittanra irattak szüleim, az ősbűnről tanulva személy szerint nem hittem benne. Szerintem az egy metafóra volt, ami az emberben rejlő rossz hajlamokra utalt. Aztán amikor felnőtt koromban spirituális tanításokat olvastam és a magam bölcsességével átláttam az összeföggéseket ráébredtem, hogy ennek az "ősbűnnek" a keresztényi mivoltából jelentősen túlmutató értelme van és komolyan kell számolni az eshetőségével.


Gondold végig ; az egész emberi társadalom züllőt, tele van hibával, bűnnel. Az emberek a mikrokörnyezetükben lopnak, csalnak ahol csak lehet. Aki csak kisebb lopásokat tud csinálni az kicsiben, aki igazgató az nagyban teszi. Az egész emberiség szinte egy fertő. Olyanok az emberek, mint egy vírus. A bolygó rákfenéje. Feléljük saját életterünket és nemigazán érdekel ez senkit. Nincs olyan ember, akinek ne lenne valami bűne. Lehet nem véletlen ez.


Régóta gondolkozom azon, hogy lehet ide a Földre nem véletlen kerültünk mindennyian. Ősi tanításoktól kezdve ai ufo kontaktokon át mindegyik kiforrott elméletben, benne van egy olyan rész, hogy ide a Földre a bűnösöket tették. Minden ősi filozófiában benne van. Nem csak a kereszténység, de az összes ősi vallásban benne van ez a motívum, hogy az itt élő emberi lélek egy korábbi "ősbűn" után került ide.


Lehetséges, hogy ez a szenvedéssel teli földi élet nem véletlen lenne ? Itt vezekelnünk, tisztulnunk kell?



2019. júl. 12. 21:53
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

"Az elméleted első része még igaz is lehet. Elképzelhető (sőt, nagyjából bizonyos vagyok benne), hogy ez a világegyetem egy másik világegyetem gyermek világegyeteme, egy világ a világban. És már nagyon messze lehetünk az eredeti forrástól. A teremtés exponenciálisan tágul, ilyen formában is, pillanatonként új világok születnek és szűnnek meg!"


Magam is pont így gondolom. Túl sok egyforma vágyaink vannak, amik ugyanolyan paranormális jelenségekben testesül meg. Nem lehet ez véletlen. Az egész elmélet a multiverzum elméletbe teljesen beleillik. A mai tudósok tévednek, amikor egy ősrobbanásra fogják a mindenség keletkezésest. Gondolj bele, miért csak egyetlen univerzum lenne? Az általános relatívitás elmélete szerint egymásba folyhatnak ilyen univerzumok. Az is lehet hogy egy fekete lyukba zuhantunk a szülőuniverzumunkban és így egy térdimenzióval kisebb univerzumban éltünk tovább, hátrahagyva a telepátia, érzékszerveken túli érzékelés emlékét és vágyát. Most pedig itt mint egyfajta pokolban, ahol vezekelni kell vegetálunk megfosztva szellemi szabadságunktól

2019. júl. 18. 16:10
 12/37 A kérdező kommentje:

"Az elméleted második fele azért nem helytálló, mert azt feltételezi, hogy ez a világ csak a szenvedésről szól. Nem, sokan nagyon is jól érzik magukat ebben a világban..."


Ne olyan gyorsan....

Minél inkább megismered a jót, a könnyű életet annál fájdalmasabb lesz megválni tőle. Honnan tudod, hogy akik jelenleg még jól élnek nem fognak emiatt még többet szenvedni?

2019. júl. 18. 16:11
 13/37 A kérdező kommentje:

"A világ tökéletes, nem jó vagy rossz, ezek viszonyfogalmak, amikor interakcióba kerülsz a világ egy összetevőjével, a korábbi tapasztalataid alapján megítéled (jónak vagy rossznak), de igazából abszolút értelemben véve minden a tökéletes teremtés egy apró kis építőkockája."


A tökéletes is relatív. Azt jelenti nem lehet jobb. Elérte volna a világ azt a fokot, hogy már ne lehessen rajta javítani ? Biztosan nem. Ennek a fejlődés is ellentmond. Ami fejlődik folyamatosan hol jobb, hol rosszabb lesz...

2019. júl. 18. 16:13
 14/37 anonim ***** válasza:
44%

" Gondold végig ; az egész emberi társadalom züllőt, tele van hibával, bűnnel. Az emberek a mikrokörnyezetükben lopnak, csalnak ahol csak lehet. Aki csak kisebb lopásokat tud csinálni az kicsiben, aki igazgató az nagyban teszi. Az egész emberiség szinte egy fertő. Olyanok az emberek, mint egy vírus. A bolygó rákfenéje. Feléljük saját életterünket és nemigazán érdekel ez senkit. Nincs olyan ember, akinek ne lenne valami bűne. Lehet nem véletlen ez.



Régóta gondolkozom azon, hogy lehet ide a Földre nem véletlen kerültünk mindennyian. Ősi tanításoktól kezdve ai ufo kontaktokon át mindegyik kiforrott elméletben, benne van egy olyan rész, hogy ide a Földre a bűnösöket tették. Minden ősi filozófiában benne van. Nem csak a kereszténység, de az összes ősi vallásban benne van ez a motívum, hogy az itt élő emberi lélek egy korábbi "ősbűn" után került ide.



Lehetséges, hogy ez a szenvedéssel teli földi élet nem véletlen lenne ? Itt vezekelnünk, tisztulnunk kell?"



Állítólag ide a Földre tényleg került sok rossz lélek és lehet ebben vmi hogy tisztulásképp vannak vagyunk itt...csak h eleve máshol okozott vmit vagy már itt született le újra és azért ez jó kérdés...vagy h van e karma egyáltalán...Szerintem ha kezdetektől fogva nézzük a fő probléma a feledés lehet...feledés fátyla...sajnos így nem könnyű hibákat elkövetni akár ugyanazokat mint azelőtt ha nem is tudjuk mi volt anno...és megint beleesünk egy-egy hibába...esetünkben emberként a Földön,ez nagy "visszahúzó erő" LEHET!

Ezért lenne fontos a magas energiaszint, meditáció és ezáltal a magas energiaszint elérése, kiteljesedése. Ugyanez igaz a szeretetre és szerelemre, ott is magas energia szinttel megélni és kiteljesedni benne általa. Ezek szerintem fontos dolgok lennének :) :) és nagyon jók! Erre kéne koncentrálnunk! Értem hogy a lélek azért van hogy tapasztaljon még ha kevésbé jót vagy egyenesen rosszat...de azért nem erre kellene törekedni...de a szeretet energiája,rezgése azaz a magas energiaszint mindenképp fontos és ez vinne minket előre...Nem beszélve a meditációról, ami által mélyebben megismerjük önmagunk és ezáltal minden más embert...ez is nagyon fontos lenne ebben a folyamatban!!! :) Csak hogy van aki(k)nek hiába mondják ezt...az a baj ezt erőltetni nem lehet...sajnos...vki vagy kész erre vagy nem! Nagyon szeretném ha minél többen átlátnák ezt. :) Ideje lenne már szerintem!


Továbbá az is érdekes hogy vannak tőlünk fejlettebb lények is nyilván :D akik úgy születnek hogy már fejlettek :) és őket pedig érdekel az efféle tapasztalás ami nekünk mindennapos a fizikai világban :) Megfogni egy egy tárgyat, érezni bizonyos dolgokat, nekik ilyen nincs...Szóval szerintem amikről fent írtam nagyon fontosak lennének, meditáció,magas energia szint és szerelem, szeretet megélése, harmónia, magasabb tudatszint stb stb! :)

2019. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

"Ha a választék közt van amit szeretnék mi értelme is lenne több felesleges opciót kapni?"


Egyszerű: ismétlehetőség. Az életed lehetőségek végtelen sorozata. Minden kis tapasztalás nyomot hagy rajtad. Lehet, hogy csak egy kis eltérés van a két élet között, de adott ponton emiatt mást választanál. Az összes "végtelen"(nek tűnő) lehehetőség állandóan létezik, elérhető, de te csak egy utat jársz végig, és az a lényege, hogy az adott életutat, ami a legapróbb részletekig tervezett, végigtapasztald. Pont mint a lemezjátszó tűje a lemezen, a zene létezik elejétől a végéig, te a tű vagy, ami továbbítja a hangot (megtapasztalás) az olvasófejbe.


Az életek között belenézhetsz a lehetőségekbe, akár azt is megvizsgálhatod, hogy mi lett volna egy másik ágon, DE ez teljesen más tapasztalás, mintha teljes tudatlanságban, ezáltal szabad megtapasztalást biztosítva, végigélnéd az adott életutat.


Az életed nem a töntéseidről és azok utólagos megítéléséről szól, hanem arról, hogy milyen tapasztalatokat szerzel közben (érzelmi reakciók, stb). A tapasztalás nem arról szól, hogy legközelebb(i életedben) "jól" fogsz dönteni, hanem arról, ahogy most beülsz egy filmre, hogy megnézd, élmény.


"Miért választanék mást mondjuk zöldséget, tengeri algákat ha nekem a hús tökéletes?"


Mert egy másik életedben kiskorodban a szemed sarkából perverz bácsit, aki a nemiszervét mutogatja, és ettől örökre vega leszel. Ez természetesen csak egy kis irónia, a vegaságnak nincs köze a perverz bácsikhoz.


"Mert ha mondjuk szabad akaratot teremt neked"


A szabad akaratodnak csupán az illúziója létezik. Azért találták fel ezt a nagyszerű dogmát a vallások, hogy uralkodhassanak feletted a túlvilági ítélet fenyegetése által. Szabad megtapasztalásod van.


"Persze tudja, hogy X kimenetel lesz a válaszutásod eredménye nagy vonalakban"


Nem nagyvonalakban, hanem teljes bizonyossággal tudja. És te is tudhatsz mindent, mielőtt belevágnál az "életedbe".

2019. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%
Pál.levele a kebelbelieknek egyértelműen kifejti. Különösen a hamvazó szerdáról amikor tanít, na ott meg végképp .Ott kimondta japánul is "kürüm pütmütty"... nincs ennél magasabb rendű tanítas
2019. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

"A mai tudósok tévednek, amikor egy ősrobbanásra fogják a mindenség keletkezésest"


Nem feltétlen. Ennek a "zseb"univerzumnak az első fizikai megnyilvánulása lehetett az ősrobbanás is. Olyan ez, mnit amikor egy tömörített számítógépes állományt csomagolsz ki. A kicsomagolás egy folyamat, és ha képes vagy megvizsgálni ezt a folyamatot, következtethetsz az eredeti becsomagolt állomány minőségére is.


"Az általános relatívitás elmélete szerint egymásba folyhatnak ilyen univerzumok."


Folynak is, véleményem szerint nem kellene úgy értelmezni a lehetséges univerzumok minőségét, mint a körülöttünk lévő univerzumot. Egy univerzumból teljesen más minőségű univerzumok nyílhatnak (pl egy gyerekjáték is egy külön világ a résztvevők számára), akár úgy is, hogy észre sem veszed. Az Interneten jelenleg is milliónyi világ milliónyi résztvevője éli megtapasztalásait. És arra az x órára, amíg leül a számítógép elé, az nagyon is valóságos megtapasztalás számukra.


"Most pedig itt mint egyfajta pokolban, ahol vezekelni kell vegetálunk megfosztva szellemi szabadságunktól"


Szerintem ez tévedés. Nem hiszem, hogy a világ működése kényszeren alapulna. A kényszer korlátozás, elfolytás, és az általunk megfigyelhető világegyetem inkább tágulás jeleit mutatja.


"Honnan tudod, hogy akik jelenleg még jól élnek nem fognak emiatt még többet szenvedni?"


A szenvedés ugyanolyan hasznos megtapasztalás, mint a "jó". A "jó" és a "rossz" viszonyfogalmak, csak egymás jelenlétében értelmezhetők.


"Elérte volna a világ azt a fokot, hogy már ne lehessen rajta javítani ? Biztosan nem. Ennek a fejlődés is ellentmond."


Emlékszel, amit a kicsomagolásról írtam, na a "fejlődés" ennek a folyamatnak a része. A teremtés kiteljesüléséről van szó, nem pedig a feljavításáról.

2019. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Csak körül kell nézni a földön és nem kérdés...Ezzel együtt látható az is, hogy semmit nem javulnak.
2019. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 ******?! ***** válasza:
20%
Lehetséges, hogy ti(te) bűnös(ök) vagytok, de ettől eltekintve én teljesen ártatlan vagyok minden tekintetben.
2019. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
75%
En a Foldet ugy veszem, mint egy Ovodat. Isten addig kuldozi ide a szellemet ujra es ujra (reikarnacio) mig meg nem tanuljak, amit meg kell tanulniuk. Hogy mit kell megtanulnunk pontosan, azt senki sem tudja. Ha valasztas elott allsz es nem tudsz donteni, Isten jeleket ad, hogy merre tovabb. Csak eszre kell venni...
2019. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!