Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lehetséges, hogy mindannyian...

Lehetséges, hogy mindannyian bűnösök vagyunk? Itt kell vezekelnünk?

Figyelt kérdés

Amikor gyermek voltam és hittanra irattak szüleim, az ősbűnről tanulva személy szerint nem hittem benne. Szerintem az egy metafóra volt, ami az emberben rejlő rossz hajlamokra utalt. Aztán amikor felnőtt koromban spirituális tanításokat olvastam és a magam bölcsességével átláttam az összeföggéseket ráébredtem, hogy ennek az "ősbűnnek" a keresztényi mivoltából jelentősen túlmutató értelme van és komolyan kell számolni az eshetőségével.


Gondold végig ; az egész emberi társadalom züllőt, tele van hibával, bűnnel. Az emberek a mikrokörnyezetükben lopnak, csalnak ahol csak lehet. Aki csak kisebb lopásokat tud csinálni az kicsiben, aki igazgató az nagyban teszi. Az egész emberiség szinte egy fertő. Olyanok az emberek, mint egy vírus. A bolygó rákfenéje. Feléljük saját életterünket és nemigazán érdekel ez senkit. Nincs olyan ember, akinek ne lenne valami bűne. Lehet nem véletlen ez.


Régóta gondolkozom azon, hogy lehet ide a Földre nem véletlen kerültünk mindennyian. Ősi tanításoktól kezdve ai ufo kontaktokon át mindegyik kiforrott elméletben, benne van egy olyan rész, hogy ide a Földre a bűnösöket tették. Minden ősi filozófiában benne van. Nem csak a kereszténység, de az összes ősi vallásban benne van ez a motívum, hogy az itt élő emberi lélek egy korábbi "ősbűn" után került ide.


Lehetséges, hogy ez a szenvedéssel teli földi élet nem véletlen lenne ? Itt vezekelnünk, tisztulnunk kell?



2019. júl. 12. 21:53
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy bár az ősbűn el lett törölve, de mivel a Sátán "szabad kezet kapott" a kísértésre és így az emberek vétkeznek, nem kerülhet ének a mennybe, főleg halálos bűnnel (a vallás szerint). Ezek alól megváltást a bűnbánat adhat, de aki életében nem vallásos a hagyományos értelemben, nem jár misére etc., mégis valahogy ezek ellenére jó ember, annak a Teremtő ad egy esélyt azzal, hogy nem avatkozik be, nem óvja meg pl. a halálos betegségtől, lelki szenvedéstől. Nem tudom, ez egy teória és nekem egyéni a gondolkodásmódom erről, de szerintem a Bibliában sok dolgot metafórikusan kell értelmezni. Igen, szerintem lehet itt a tisztítóhely, nem zárnám ki.
2021. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Minden rosszra rászolgáltunk, mert magunk süllyedtünk belé."


"A Föld a világegyetem javítóintézete."


Gárdonyi Géza fiainak írt intelmeiből származó idézetek. Ezen kívül is van pár passzus, amely referál az Ön gondolataira.


Szerintem is lehet egy magvas igazságtartalma ennek a felvetésnek, amelyről különböző tradíciók is említést tesznek, bár ezek alapján nem tudjuk pontosan rekonstruálni a kollektív vagy egyéni bukásunk, eltévelyedèsünk körülményeit.


De meglátásom szerint is valószínű, hogy nem "csak" úgy kell, vagy lehet értelmezni az ősbűn fogalmát, ahogyan azt a mai keresztény katekizmus rögzíti.

2021. júl. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
..és a börtönbolygó margójára: [link]
2021. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Nem. Mivel hittan emiatt igyekszem azzal magyarázni.


Mert még mindig a szájbakrt kbebszott paradicsomban vagyunk. Csak az áldott jó ember a falatozgatás után. Elfelejtette, H milyen K jó helyen is van, de bosszút esküdött, hogy elpusztítja azt amit a "teremtője" alkotott. Itt tartunk most.

Az ember börtönbolygónak nézi, holott magával bszott ki, S nem mások ővele (Isten, Sátán, istenek, ufók).

Az egyetlen veszély a ragadozók lennének de ugye az IQ Talent elvileg ott van.

Remélem kb hasonlít a hittanra, meg ha vulgáris is.

2022. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Mindig fellelkesít, ha azt tapasztalom, hogy mások is töprengenek ezen a témakörön.

Volt szerencsém tanulmányozni elsőkézből ezt az egész ősbűn dolgot. előszőr tegyük fel a kérdést, hogy mi is valójában a bűn? szerintem vétek, hiba. Kitörölhetetlen hiba. A hiba pedig nem más, mint probléma. Eddig általában minden ember el szokott jutni. Nem létezik olyan ember, aki élete során ne hibázott volna kisebbet vagy nagyobbat. De a bűn ennél sokkal összetettebb. Ugyanis a bűn szándékos. Kész akart, tudatos cselekedet. Na már most, ha így nézzük a dolgot, akkor már sokkal konkrétabb a dolog. Készakarva okozott probléma a bűn. Szándékosan nem említettem meg Istent eddig. Ugyanis amíg problémákban gondolkodunk, addig csupán azt dönthetjük el, hogy a problémát magunk szenvedjük-e el vagy pedig valaki más. De léteznek megoldások is. Na ez az a rész, amit nagyon kevesen értenek meg, még kevesebben beszélnek róla és csak nagyon kevesen vannak, akik tettekre is váltják. A bűnt egyértelmű, hogy nem isten okozza. Isten nem követhet el bűnt, hiszen akkor már nem lenne Isten. Ha isten nem adna szabadságot az embernek, akkor rabbá tenné és bűnt követne el, tehát megint csak nem lehetne Isten. De Isten az embert szabadnak teremtette meg. szabad döntési lehetőséget adott neki. De nem adott neki szabad akaratot. nem adhatott szabad akaratot az embernek, hiszen akkor előbb utóbb más szabad akaratú lénnyel is megütközött volna. Igy Isten ehelyett megoldást adott az embernek. Szabad akaratú lény egyedül a világmindenségben nem más, mint maga Isten. Viszont megtanította, sőt tanítja az embert Isten arra, hogy szabad akaratúvá válhasson. de ennek csupán egy módja van, ami nem más, mint az ember alárendeli magát az egyetlen létező szabad akaratnak, elfogadja és megbízik benne. Tehát alárendeli magát Isten akaratának. ,,ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem úgy legyen, ahogy te akarod Atyám." na ez Isten megoldása. És Isten nem hibázik. persze, szokták feldobni a földrengések áldozatait, háborúk ártatlan halottjait, gyermekhalálokat az ,, ellenzékiek", hogy megcáfolják mindezt. De Isten nem hibázik és főleg nem gonosz. Isten tudja jól, hogy minden ember hibázik és hogy mind bűnösök vagyunk. Az a jó, ha mi is tudjuk magunkról, hogy vétkeztünk, még jobb, ha felismerjük a bűneinket. mert az az igazán bűnös, aki nem ismeri fel a saját bűnét, sőt el sem ismeri, ha rámutatnak a bűnös természetére, mert ez az ember saját magát sem ismeri. Aki felfogja, hogy már eredendően bűnös, az viszont képes a fejlődésre. A fejlődés pedig mindig jó. mert aki fejlődik, az megoldásokban gondolkodik. Aki pedig megoldásokban gondolkodik és szereti Istent, az előbb utóbb felismeri Jézusban is. Istennek nem önző célja, hogy a fiát elismerve megváltóként nyerhessünk csak nála bűnbocsánatot. de nem ám. Pont, hogy Jézust küldte hozzánk azért, hogy esélyt, lehetőséget adjon nekünk arra, hogy bűnbocsánathoz juthassunk általa. Így válik Jézus és a tanítása alkalmassá arra, hogy valódi szabadságot és szabad akaratot találhassunk benne. Na és persze ezen kívül rengeteg másra is rá lelhetünk. Lelki értékekre és a valódi fontos dolgokra, amik nem mérhetők pénzben. Megoldásokra. Jézus a Jolly Joker ebben a kártyapakliban, amit az életednek nevezel.

Keresheted a választ az ősbűn kérdésére, de miért tennéd? Hogy igazold a bűneidet, hogy folytasd őket, mert hiszen mindenki bűnözik? Nem mindenki. Mindig van egy valaki, aki valóban bűntelen volt. Csak így jön ki a matek.

Dicsőség Jézus Krisztusnak, amiért segített megírni a választ! Dicsőség az Úrnak!

2022. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez egy börtönbolygó? Lehet hogy olyan ahonnan már nincs is visszaút? Már olyan régen raboskodunk itt, hogy nem is emlékszünk honnan jöttünk
2022. máj. 4. 16:39
 37/37 anonim ***** válasza:
De van visszaút, de mindenkinek le kell töltenie az idejét.
2022. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!