Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Honnan tudhatom meg hogy mi...

Honnan tudhatom meg hogy mi voltam előző életemben?

Figyelt kérdés
2019. júl. 30. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Ember voltál.
2019. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%

Nincs előző életed, ahogy következő sem. A személyiségnek, akit önmagadnak hiszel, a halál után nincs tovább.

Amikor azt mondod, hogy "az én előző életem", akkor valójában hamisat állítasz, mert nincs én, amit meg lehetne határozni, ami te vagy.

2019. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valós a reinkarnáció és nem csupán hit, akkor is el kell dönteni, melyik (ugyanis többféleképp értelmezett van).

.

Egyikben sem az a lényeg, MI VOLTÁL, hanem az, hogy MIT TETTÉL!

A Karma tetteid okozata, tehát mindegy, hogy faekét húzó paraszt voltál-e, vagy pedig a piramisokat építők felügyelője,

A lényeg: tettél-e az Univerzum Törvényeivel ellenkező dolgokat, ami visszavet fejlődésedben, vagy ellenkezőleg, segítetted a Törvények érvényesülését és ezzel fejlődésed "felfelé", jó irányba halad.

2019. júl. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%

#2 vagyok.

Azt akartam mondani, hogy nincs ÉN, aminek élete lenne, hanem te maga vagy az élet. Amikor a test meghal, amit önmagadnak hiszel, ugyanúgy tovább fogsz létezni, mivel az Univerzumban minden tovább létezik. Te nem az ember vagy, hanem az Univerzum vagy, és benne minden létező. Tehát értelmetlen a kérdés, hogy előző élet, következő élet. Nem az embernek van élete, hanem pont fordítva, az életnek van emberi formája. Te az életenergia vagy, ami összetart mindent az Univerzumban. Ez az életenergia még egy darab kőben is ott van, szóval még a kő is te vagy. Ahogy Jézus is mondta: "Nézz egy darab kőbe, és én ott vagyok". Tehát minden te vagy, ami van. Amikor a tested meghal, az Univerzum ugyanúgy tovább él, tehát nincs előző-következő élet.

Ennek megértéséhez elég nagy mértékben meg kell szabadulnod az elmédtől és annak illúzióitól. Ha rossz érzést hoz elő benned ez a válasz, akkor biztos lehetsz benne, hogy az egós elme szorításában vagy. Maga az egó és az egóval való azonosulás okozza a rossz érzést.

2019. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Sok spirituális tanító azt tanítja, hogy tudat vagyunk. De végső soron ez sem igaz. A tudat akkor keletkezik, amikor az élet, ami a végső természeted, bármilyen forma, mondjuk emberi forma és annak érzékszerveinek tudatába kerül. Forma nélkül nincs tudat sem. Ahhoz, hogy tudat legyen, léteznie kell a fizikai világnak. Az Univerzum megszületése előtt nem létezett tudat, csak jelenlét, vagyis a VANság. Amikor az élet formát vett fel, akkor jött létre a tudat.

Tehát semmilyen különbség nincs közted és egy másik élőlény, mondjuk egy madár között. Csak a fizikai világ szintjén tűnik úgy.

A madár nem gondolkodik arról, hogy mi volt előző életében, mivel nincs elméje, amivel azonosulna, és nem jön létre egó sem. Neked van elméd, de ennek nem kéne azt jelentenie, hogy egót hozol létre. Az egó nélküli tudatállapot megvalósítható.

2019. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Kár ezt túlmisztifikálni, kedves utolsó. Nem tudat és nem univerzum vagy, hanem egy élőlény. Megszületünk és meghalunk, mint a bolygó többi élőlénye. Lehet hinni bármiben, ha az kényelmesebb, de azt az időt kell kihasználnunk, amíg itt vagyunk, amíg élünk. Nincs Ctrl+Z billentyű, nem vonhatjuk vissza, nem kezdhetjük újra, csak az utódainkban élünk tovább.
2019. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a témában nincs tudásunk, elképzelések, hitek vannak.
2019. aug. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ahogy Simicska megmondta te is ge.i voltál.
2019. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

dubitus, teljes mértékben egyet értek veled.

De mik az Univerzum Törvényei? ezt a kifejezést még sose hallottam.

Az élet törvényeivel nagyjából tisztában vagyok.


Kérdező, vannak mesterek, tanítók és vezetők akik tudnak segíteni ebben, talán még pszichológusokból is akad néhány akik foglalkoznak vele.

2019. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Miquel, ez a kedvenc kommentem, rövidre zár egy olyan vitát ami csak a hiten alapszik, mind ezt misztifika nélkül, tisztán.
2019. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!