Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Spirituálisan mi értelme a...

Spirituálisan mi értelme a halálnak?

Figyelt kérdés

Egyáltalán miér halunk meg ? Hisz az univerzum a fejlődésről szól az egyre magasabb frekenciák átvételéről. Folyamatosan fejlődsz, egyre jobban elsajátítod a természettudományokat és a spiritualitást. Egyre jobbtechnológiád lesz ezel párhuzamosan. Életed teljében megérik a bölcsességed, ha jól éled az életed és a materiális tudományok mellé spirituális szeretetet is tanulsz


Hogy fér ehhez az hogy lenullázódik a testünk?


2019. szept. 12. 09:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

#10, pedig te -> te vagy. Én pedig én vagyok. Mi nem álmok vagyunk (sem a tiéd, sem pedig másoké). De ha azok is volnánk: akkor ha időben nem is, de térben biztosan máshol vagyunk. Tehát nem vagyunk egyek semmi esetre sem. Nem vagyunk azonosak, mert valamiben eltérünk. (akkor is, ha valaminek a része vagyunk).

Attól, hogy képesek vagyunk túljutni azon, hogy nem csak egy test vagyunk, nem kell úgy viselkedni, hogy minden helyes, mert nincs értelme, nem létezik, úgy sem te irányítod az életed stb...

Igen is valamilyen szinten felelős vagy a tetteidért és mások is azok. Nem kell elaltatni a lelkiismeretünket, vagy beletörődni mindenbe.

2019. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg úgy gondolkodol, hogy a pedofil csak saját magát erőszakolta meg? Az áldozat meg primitív, mert erre nem jött rá?
2019. szept. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%
Te kevered a fatalizmust és a nihilizmust a keleti tanokkal.
2019. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

A belső nihilizmus a tökéletes boldogság kulcsa. Én kicsattanok a boldogságtól, mert nem foglalkozom azzal, hogy mi történik, tökéletesen elfogadom mindig a jelen pillanatot, tökéletesen átadom magam a jelen pillanatnak, így soha nem ragaszkodok semmihez, egyetlen érzéshez vagy gondolathoz sem, egyetlen nézőponthoz vagy véleményhez sem, semmihez. Nincs is véleményem semmiről.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem nem törődöm azzal, hogy mi történik a külvilágban, és nem jelenti azt, hogy mondjuk kiállok az út közepére, hadd üssön el egy autó, mert úgyis mindegy. Nem erről szól a belső nihilizmus, hanem hogy soha nem állok ellen, ami már elkerülhetetlenül megtörténik, tehát a jelen pillanatnak.

Ezt az önmegadást nevezik az egóval azonosult emberek nihilizmus, mert nem tudnak különbséget tenni a boldogtalan énjük és önmaguk között.

2019. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
Az emberek tudattalanul állnak ellen a jelennek. Én se tudtam róla, amíg annyi fájdalom össze nem gyűlt, hogy már nem bírtam neki ellenállni, így képtelen voltam megadni magam a jelennek.
2019. szept. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

Kicsattansz a boldogsagtol? Erdekes, alliolag olyat nem tudsz. Hiszen az erzelmeknek nem adod at magad..es ez csak egy ellentmondas.

Rengeteg van belole a mondadodban es keversz egy csomo dolgot.

"Atadni magad" a tudatodnak es erzelmeidnek, atvenni felettuk az iranyitast, rajonni hogy a te eleted csakis te iranyitod,rajonni es megerteni hogy nem kulso szemelyektol vagy helyzetektol fugg a boldogsagod - na ez gyakorlat.

Persze ami kivul van az megy magatol igen, es el kell fogadni azt ami tortenik, de ami belul van az a tied es ettol fuggetlen, ezt is csak kevered.

Az egyetlen illuzio a nezetedbol (mert ez nezet, nem gyakorlat) az csak a boldogsagod, mert egyreszt ami alapjan te gondolkozol az alapjan nem is letezhet, masreszt nem belulrol latod jonni.

Nem kivanom tovabb firtatni a tudatlansagod, tudom hogy megprobalnad kimagyarazni az egeszet, csak az a problema hogy ez az egesz mar akkor veszett volt mikor belekezdtel, es azota minden egyes hozzaszolasoddal csak rontottal rajta.

Ne erts felre nem szoktam igy hozzaallni mas allaspontjahoz (egyeoldaluan tamadni), de ez az egesz ugy rossz ahogy van.

Tovabbi szep napot, boldogsagot es nyugalmat kivanok neked.

2019. szept. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#14

Sivár életed lehet még akkor is, ha úgy érzed, "kicsattansz a boldogságtól".

A nihilizmus azt is tartalmazza, hogy nincsenek érzések sem, tehát nem csattanhatsz ki a boldogságtól.

.

Amit leírsz, az nem nihilizmus, hanem tétlenség ás tétlenül sodródás az árral.

Ha nincsenek céljaid, nem is jutsz sehova, az árral sodródás nem a legjobb helyekre visz.

.

Visszatérve a kérdésre:

kétszer hal meg az ember:

- először, amikor eltemetik (elégetik),

- másodszor - és véglegesen, amikor elfeledik.

Aki második halálát késleltetni akarja, információit ossza meg szeretteivel,utódjával, barátaival, hogy minél később merüljön a feledés homályába.

2019. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú hogy egy másolót másolsz,ezáltal tönkretéve az életed.
2019. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
elore orulok ennek a kerdesnek lesz mi jot olvasni
2019. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
34%

#16

A boldogság nem egy érzelem, hanem egyfajta tudás. Ahogy a szeretet sem érzelem, hanem maga a tudatosság, annak a tudata, hogy minden egy.

A boldogság az ember alapállapota, ahogy megszületik. Nincs olyan ember, aki nem boldognak születik. Később az egóval való azonosulás és az ebből születő elvárások, vágyak elfedik a boldogságot.


Az a boldogság, amire te gondolsz, valójában nem is boldogság, hanem egy múló extázis, ami abból ered, hogy ideiglenesen elnyomásra kerül a boldogtalanságod, amit magadnak teremtettél.


A valódi boldogság viszont ok nélküli, mivel ahogy mondtam, ez mindannyiunk alapállapota.

2019. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!