Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Minek élünk? Minek van ez a...

Minek élünk? Minek van ez a fizikai vilàg?

Figyelt kérdés
Ki talàlta ezt ki hogy legyen? És minek?? Minek itt tanulni?? Ha nem itt lennék, hol lennék most?? Semmi értelme szerintem. Mi haszna ennek az egésznek?

#vilàg
2019. szept. 20. 17:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9es,


Létezik önzetlen és feltétel nélküli szeretet. Tudom mert kapom és adok másoknak is belőle.

És cseppet sem az egó vezérel, sokkal inkább ez a szeretet.


Magammat is ugyanúgy fejlesztem mint ahogy másoknak is próbálok segíteni.


És ezzel már rácáfoltam a mondanivalódra:)

Legalábbis az egyik részére

2019. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
#11 Létezik csak feltétellel. Ha te adsz nekem valamit én is adok neked. Ez nem feltétel nélküli szeretet. Ez feltétellel működik.
2019. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
"Tudom mert kapom és adok másoknak is belőle." Csak úgy tudsz adni,ha mástól megkapod. Magadtól nem tudod. Mert ez is feltétel. A feltétel nélküli szeretet nem kér,és nem követelőzik,csak ad. Nem kapni hanem adni. Magadra irányul. Ha az egó kap szeretetet akkor tud adni.
2019. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Félreértelmeztél, anélkül is adok hogy kapnék mástól.

Csak azért mondtam így hogy lásd nem csak nálam létezik ilyen.

A negatív embereket nyílván leválasztom magamról, de ez meg már megint más téma

2019. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2019. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Az eredeti kérdésre válaszolva: a fizikai világ és a lelkek fizikai testben való létezése hatékony eszköz a lelket fejlesztő tapasztalásokhoz. Egyfajta lélekfejlesztés-gyorsító, intenzív kurzus. A fizikai test nélküli létezés az isten-világokban ugyan hasonlóképpen okító tapasztalásokat jelent, de jóval lassabban, és megvilágosodni csak a fizikai testből lehet, ahogy Buddhának vagy Milarepának is sikerült.


Az önzetlen szeretetről való vitához hozzászólva: nyilván az állítja, hogy ilyen nem létezik, aki előtt még hosszabb az út a megvilágosodáshoz, és nem akar ezzel szembesülni. Aki nem hisz ebben, az így próbálja saját maga előtt a lelke fejletlenségét eltussolni, hogy megnyugtassa magát. Pedig az önzetlen szeretet rengeteg cáfolhatatlan példája látszik világunkban nap mint nap. Hogy lehetne másképp magyarázni például, hogy valaki vagyona egy részét az afrikai éhezőknek vagy egy árvaháznak ajánlja fel, méghozzá névtelenül, vagy végrendeletben, hogy még köszönet esélyét sem adja meg az adomány elfogadóinak? Mi önérdeket lehet ilyesmibe belemagyarázni? Rengeteg példa van arra, hogy egyének egy közösség vagy egy ügy érdekében feláldozzák akár az életüket is. Az persze igaz, hogy a földi társadalomban sokan nem tudnak másban, csak az egyéni érdekekben és adok-kapokban gondolkodni; de ez csupán azt jelenti, hogy ők még nem jutottak messzire a megvilágosodás útján. Azt gondolni, hogy ez a végállomás és mindig is így lesz, önáltatás. Hosszú még az Út, s ideje ezzel szembesülni.

2019. szept. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A kérdés hogy miért élsz meg miért születtél meg igazából megválaszolhatatlan. És a kapott válaszok eddig mindenütt jobb esetben puszta találgatások voltak. Zömében meg vallási ideológiák erőltetése, na meg mindenki rossz és büntetni, áttéríteni, innen a fórumról elüldözni kell aki nem azt hiszi és mond amit az illető és illetők meggyőződésének, világnézetének megfelel.



Én a leg érdekesebb modern elméletet írnám le. Ami inkább figyelmeztetni próbál, mintsem hogy eszméket terjeszen.


Vannak tucatjával régi időkből de főleg modern feljegyzések pl amik azt mondják hogy mi itt rabok, rabszolgák vagyunk. A modernek UFO elrablások beszámolóiból és állítólagos kiszivárogtatásokból is származnak ezek. Voltak elraboltak is akiknek állítólag ilyesmiről beszéltek. Egyesek részletekbe menően elmondják hogy pontosan hogy csalják csapdába és törlik a lelkek memóriáját. A modern beszámolók már komplett embertömegek programozásáról beszélnek. Miszerint embertömegekbe van programozva hogy mit terjesszenek és védjenek foggal körömmel. Ezek az elméletek azt mondják hogy bizonyos szellemi és nem szellemi lények itt élnek közöttünk. Már kezdetek óta az elit köreiben is. Az emberi testeket valami érdekből ők hozták létre, majd a lelkeket memóriatörlés és programozás után folyamatosan ebbe küldik vissza.



[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=Hhweir-TNFk

Júdás evangéliuma (2006) dokumentumfilm.


[link]


Most ha valaki igazán érdekes elméletet keres az nézzen utána. Hitelességileg pont annyira hiteles mint bármely más elmélet vagy vallás. Vannak nagyon meggyőző tények mellette, de ellene is.

2019. szept. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy filozófus vagy!

De nagyon igazad van!

Olvasd el a Bhagavad-Gítát. Annál jobb üzenet nincsen.

Isten áldjon!

2019. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!