Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Éjszaka fogom elérni egyszer...

Éjszaka fogom elérni egyszer a felébredést?

Figyelt kérdés
Ha éjjel jobban megy a meditáció, és sokkal stabilabban tudok megmaradni a "gondolkodás" nélküli állapotban, akkor lehet hogy majd egyszer éjszaka fogom elérni a megvilágosodást?

2019. nov. 10. 02:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor ez a cél nem, hogy minél többet legyünk jelen a pillanatban, és akkor ez még fejleszthető?"


Ami már teljes és itt van az nem fejleszthető, pont azt kell elengedni aki vár még valamit :) Annyira egyszerű hogy nem tudjuk megcsinálni, mert aki csinálni akarja az csak egy gondolat. Minél többször ismersz rá erre a jelenlétre önmagadként, annál kevesebb lesz a hamis én benned, azaz az elváró én.

2019. nov. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Vagyis eléggé kilátástalannak tűnik :)"


Pontosan, ne akarj megvilágosodni, csak engedd a létet kiteljesedni :) Te magad vagy a lét, az a végső amiben minden születik és elmúlik, de most éppen embernek álmodod magad. Ne akard elérni ami már elve vagy :) Ez egy paradoxon.

2019. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

# 9


"Ha ami valójában vagy, már most itt van, akkor ki az aki majd el akar jutni valahová?"


Hát igazából az "én"-em (az "egó"-m) akarom beszabályozni, hogy Ne mindig egy adott döntést hozzon meg. Szóval első körben azzal akarok elérni valamit. Bár nem tudom ezt mikor leszek képes megvalósítani + nagyon már nem is hiszek benne, ezért akarom teljesen elhagyni az "egó" világát. Mivel az önvaló más teljes, annak nem kell sehová "eljutni" de ebben az állapotban meg úgy tűnik nem igazán tudok tartósan megmaradni, vagy legalább annyira hogy csak "célzott" (szügséges) gondolatokat hozzak létre..

Vagy valami ilyesmi...


Hát de úgy látszik ehhez még sok gyakorlás kell. Vagyis ahhoz hogy ne teremtsem meg magamnak a "moziműsort".

2019. nov. 10. 08:39
 14/19 A kérdező kommentje:
# 12 Oké, köszönöm, igyekezni fogok - vagyis nem fogok igyekezni 😊
2019. nov. 10. 08:46
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hát de úgy látszik ehhez még sok gyakorlás kell. Vagyis ahhoz hogy ne teremtsem meg magamnak a "moziműsort"."


Eleinte csak néha vagy jelen, ekkor felismerődik a mozi a fejben, és áthat a jelenlét ahol minden rendben van, béke van, semmi gond. Aztán jön az ezt követő vágyakozás, hogy ezt megtartsd, na ilyenkor vedd észre hogy hol vagy. A fejedben azonosultál a vággyal és az elme már el is visz kereső üzemmódba rakva. Tehát minél többet próbálj meg tudatos maradni a jelenlétre ami körülvesz, és a kiváltott gondolatokra és érzésekre, és ehhez némi időre van szükség, eleinte ez energiát igényel, fárasztó lesz némileg, de egyre jobban kitisztul a kép és rutinná kezd válni, aztán már rutin sem kell, csak a tiszta lét marad, de ne várd hogy ez megtörténjen, az elme énje vár erre.

2019. nov. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, köszönöm, igyekezni fogok - vagyis nem fogok igyekezni 😊"


Nincs mit. :)

Ennyi, kereséssel kezdődik az út, és elengedéssel folytatódik, az elengedés pedig eltarthat egy ideig :)

2019. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

# 15

Aha értem. Húú ezt nagyon jól megfogalmaztad! Pont itt vagyok jelenleg kicsit megakadva... Próbálom követni ezt az egészet amit leírtál ;)

2019. nov. 10. 08:53
 18/19 anonim ***** válasza:
63%

"Sajnos ilyen "tanító mesterhez" nem tudok jelenleg elmenni "


Nem csoda ugyanis nincsen Magyarországon megvilágosodott, noha sokan állítják magukról.

2019. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos ilyen "tanító mesterhez" nem tudok jelenleg elmenni


"Nem csoda ugyanis nincsen Magyarországon megvilágosodott, noha sokan állítják magukról."


Így van, vannak csodás ébredések és bepillantások, amitől valaki azt hiszi hogy megvilágosodott, vagy azt akarja elhitetni magáról, de egy én nem tud megvilágosodni, az csak az én elképzelése hogy megvilágosodott. Az énből ébredés a megvilágosodás, nem az én világosodik meg :) Ez egy paradoxon emberi szemszögből nézve.

2019. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!