Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért kell olyan butasàgokat...

Miért kell olyan butasàgokat kitalálni mint reinkarnàció, Mennyország, Pokol meg ilyesmi?

Figyelt kérdés
Mi értelme van az ilyen dolgoknak? A halàl után semmi nincs. Teljes megsemmisülés van. De az nem rossz, mert abból már senki nem érzékel semmit.

#fantázia #Vallási dogmák #halál utàn semmi nincs
2020. jan. 13. 14:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
65%
Az ember alapvetően nem akar meghalni és könnyebb elfogadni a népmeséket mint azt, hogy valójában nem tudjuk, hogy mi van a halál után de minden jel arra mutat, hogy a nagy semmi.
2020. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
28%
Sok ember van akinek az nem elég motiváló, hogy ha rosszat csinálsz és elkapnak, dutyiba kerülsz. Az viszont annál inkább, hogy ha rosszat csinálsz, akkor a túlvilágon vagy a következő életedben irtó sanyarú sors vár rád, mert valami misztikus természetfeletti erő vagy lény minden cselekedetedről tud, ha tetszik, ha nem.
2020. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Az a helyzet Laca, hogy a túlvilágba vetett hit egyidős az emberiséggel, tehát jó eséllyel nem te fogod ezt a kérdést eldönteni.
2020. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
31%

"A halàl után semmi nincs. Teljes megsemmisülés van"

Minek ilyen butaságokat kitalálni? Csak picit kell gondolkodni, tényleg nem nagyon, és hamar rájön az ember, hogy a világot egy szellemi örök intelligencia hozta létre.

De ha valaki abban akar hinni, hogy a halál után semmi nincs, tegye, engem nem zavar. A nem hívő úgyis örök szellemi halált fog halni, ahogy óhajtja


A reinkarnációban én sem hiszek, annak semmi értelme. Pokol sem úgy van, ahogy az az ateista oldalakon olvashatjuk :) Sem a Mennyország....

De értelmesebb dolog egyből felháborodni, mint utánanézni a dolgoknak

2020. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
30%

Vajon miért több az "ateista" a vallási rovatban, mint a hívő? Házi feladat ezen elgondolkozni.


Kérdező segítek: ezek nem ateisták, hanem Jézus-gyűlölők

2020. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
66%

Kerdezo, te honnan tudod ilyen biztosan, hogy mi van a halal utan? Te is csak talalgatsz.


Egyebkent a keresztenyeknek orok eletuk van, neked valoszinubb a "semmi".

2020. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok. Hiszek Jézusban és Istenben, de az örökéletben nem tudok valamiért.
2020. jan. 13. 16:12
 8/36 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen mivel a halálból még senki sem jött vissza hitelesen dokumentáltan* ezért nem tudjuk mi van ott. Viszont az égvilágon semmilyen jel nem mutat arra, hogy van valami utána viszont minden amit mérni és tapasztalni** tudunk (pl agyhullámok, a test állapota stb) arra utal, hogy a nincs semmi általunk életnek nevezett dolog hanem úgy tűnik, hogy tényeg vége van a dalnak. Ha a túlvilági életre nincsen bizonyíték, akkor ugyan lehet hinni benne, csak éppen ezen az alapon a csillagszemű juhászban is lehet, vagy holleanyóban. Sokkal őszintébb azt mondani, hogy habár persze 100%-osan nem tudjuk, hogy mi van, de minden jel arra mutat, hogy semmi.



*A biblia dokumentáció nem ér, hiszen - habár a keresztények nagyon szeretnék de ettől függetlenül - az a mese kategória, tudományos szempontból egy nulla. Vagy ha az ér akkor ér az összes több vallási könyv dokumentációja is


**csak és kizárólag a tudományos tapasztalatra gondolok, nem az egyénére. Az egyén tapasztalata kb érdektelen, hiszen többszáz kül. vallás van és mindegyik vallás híve állítja, hogy az ővé a tuti.

2020. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%

"Én keresztény vagyok. Hiszek Jézusban és Istenben, de az örökéletben nem tudok valamiért."

Ez ellentétes. Vagy csak szelektíven válogatsz Jézus tanításából: -ez tetszik, ebben hiszek.. - ez meg nem tetszik.

"Senki sem jöhet hozzám, ha az Atya, aki küldött, nem vonzza, s én feltámasztom az utolsó napon. Megírták a próféták: Mindnyájan Isten tanítványai lesznek. Mindenki, aki hallgat az Atyára és tanul tőle, hozzám jön. Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, annak örök élete van." (Jn 6,44-47)

2020. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
6%
Megjött már farizeus úr is, aki rögtön megmondja, hogy más nem hisz annyira mint ő, és persze odagombol még egyet a törvénykönyvéből is.
2020. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!