Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves (a) teisták, mit...

Kedves (a) teisták, mit gondoltok erről? Halál után van élet?

Figyelt kérdés

Néhányszor lehet hallani, hogy a halál utáni életet legtöbb esetben nem logikai vagy tapasztalti úton következtetik ki, hanem sok ember nem képes feldolgozni az örök megsemmisülés fogalmát, így álomvilágba menekül.


Sőt azt is lehet hallani, hogy az ördögöt és a pokolt azért találták ki, hogy ijesztegetni lehessen vele és irányítani a népet. (egyébként nem mindenki hisz benne).


Ebből adódan azon gondolkodtam, hogy mi van ha tényleg van valami halál után? Most mindegy mi...

Megszülettünk egy olyan világba, amiről semmit nem tudunk és kezdetben annyit látunk belőle, amit tapasztalunk vagy tanítanak nekünk.

Mi van, ha azért tanították meg nekünk a halál, puszutlás és egyéb negatív érzelmeket, hogy a jelen világot szolgáljuk és ne is foglalkozzunk azzal, hogy mi van ha vége? Vagy keseregjünk stb... Mert a halál borzasztó meg semmilyen, pedig nem is az. Csak ezzel a tudattal manipulálni lehet az embereket?


Természetesen semmiről sem gondolom, hogy igaz volna, csak a véleményetek érdekel.


Annak a tudata, hogy egy életünk van és nincs több milyen pozitív és negatív dolgokat hoz magával?

És ha mindenki meg lenne győzödve róla, hogy halál után van élet, akkor hogyan viszonyulna egy szerette elvesztéséhez vagy egy másik ember életéhez?


Milyen lenne az ideális új élet?



2014. jan. 11. 23:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Sok ember szereti zsarolni a másokat, hogy megölöm xy szerettedet....És ha valójában nem is képes rá?

Persze a hiánya mindenképpen fáj és tett is undorító...

2014. jan. 11. 23:30
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
tl;dr
2014. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnánk biztosra, hogy van valami a halál után, biztosan megnőne az öngyilkosságok száma. Habár...akkor az egész történelem máshogy alakult volna, meg minden.

De aki jól érzi magát itt, (gazdagok, szépek, sikeresek) maradnának, ameddig csak tudnak. A többiek meg a halál utáni élet álmával nyugtatgatják magukat...többnyire. Mind várnak valami jóvátételt. De az igazság az, hogy az élet k*rvára nem fair.


Az érzelmi zsarolás meg attól még zsarolás.

2014. jan. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

"Megszülettünk egy olyan világba, amiről semmit nem tudunk és kezdetben annyit látunk belőle, amit tapasztalunk vagy tanítanak nekünk. "

Lényégébe a jelenlegi életünk így kezdődik.


"Mi van, ha azért tanították meg nekünk a halál, puszutlás és egyéb negatív érzelmeket, hogy a jelen világot szolgáljuk és ne is foglalkozzunk azzal, hogy mi van ha vége?"

Ki tanítja ezt? Aki igen az meg azért.hogy ne éljél álomvilágba. Olyan ez mintha a ágy alatt lévő szörnytől félnél.


"Annak a tudata, hogy egy életünk van és nincs több milyen pozitív és negatív dolgokat hoz magával? "

Semmilyent. Ez a legvalószínűbb tetszik vagy nem.


"És ha mindenki meg lenne győzödve róla, hogy halál után van élet, akkor hogyan viszonyulna egy szerette elvesztéséhez vagy egy másik ember életéhez? "

Mivel nem így van nehéz megválaszolni. De ha 100% biztos hogy van mennyország akkor miért nem szervezünk csoportos Dunába ugrást.


Nincs olyan hogy ideális élet.

2014. jan. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 pelgrim ***** válasza:

Szerintem igen, míg a test a személyiséggel együtt megszűnik létezni, a személytelen öntudat, vagy amit a vallások léleknek neveznek, a Krisztus, - az amiről Názáreti Jézus olyan dolgokat mondott mint „Én vagyok az út, az igazság és az élet, …”, „Én vagyok a kapu, …” vagy „Én vagyok a jó pásztor, …” tehát az ember Isteni kiléte, - tovább él.


Az amit mi most életnek nevezünk, szerintem a teljes emberi lét végső kinyilatkoztatása. Az ember léte vagy élete ennél sokkal terjedelmesebb. Elképzelésem szerint az Ember már a kezdetben az Eredeti Önfejlesztő Ihlet hajnalán a teremtés, helyesebben a fejlődés előtt jelen volt, mint az Eredeti Ihlet forrása, egy ihlet, mint egy ötlet vagy gondolat magva.


A személyiség és a test sorsa az örök megsemmisülés, a tudat vagy lélek azonban, amit a személyiség továbbá nem korlátoz, kibővül és hatékonyabbá válik, azaz míg a halál előtt gyakran sok erőfeszítés árán szerzett tudomást bizonyos dolgokról, a test és személyiség terhétől megszabadulva a tudat hoz létre dolgokat, melyek azon felül sokkal valósabbak mint az anyagi világban.


Az anyagi világból ezt nem vagyunk képesek észlelni mert az anyagi világ, vagy az Ihlet végső kinyilatkoztatása az anyagra vonatkozóan a személytelen öntudat háttérbe szorul, és csak azt a szerepet kapja, hogy az emberi test tudat alatti működését biztosítja és néha megvédje, ha nagy veszély fenyegeti.

2014. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

4 Jajj fogd már be te nyomorult materialista .


Az legyen a te értelmi fogyatékosságod hogy a legvalószínűbb hogy nincs semmi a halál után, bocsánat az élet után ugye.


Nem a menyországban kell hinni hanem az élet örök körforgásában ,ami meg nem hit hanem tény ,tehát ami sokkal logikusabb az az örökös reinkarnáció bár ehez meg értelmi felfogóképeségileg el kéne jutni addig a kérdésig hogy mi határoz meg egy testet élőnek . Ugye a lélekről beszélünk ,ami nincs is de az sem igaz hogy csak a test van meg agyi elektromos impulzusok .


Tehát baromira nem lehet logikus egzakt választ adni arra hogy mi van mi nincs amikor a jelen állapotát nem tudod definiálni egy élőlénynek.


A kérdés úgy is elhangozhatna hogy mi ez amiben most vagyunk ,mi van a megszületés után? mi van a halál után?


Egyiket sem tudjuk csak látunk egy fizikai illúziót amit elneveztünk világképnek de már rég túlhaladt a tudomány és bebizonyította hogy a tapasztalat is csak illúzió (a valóság illúziója).


Igen kérdező ezeket a halálos ilyesztgető hiedelmeket főként a szekta álkeresztyén egyházak terjesztették el hogy uralmuk alá hajtsák a bírka tömegeket és adókat szedhessenek be.

Ma már a bankkártel uralja a népeket miután elterjesztették az ateistáknak hogy a pénz az istened , az a lényeg hogy folyamatosan félelemben legyél tartva megszületésed pillanatától ,hülyeségeket pumpálva az agyadba ,rettegj a pokoltól ,félj a haláltól, de legfőkképp attól rettegj hogyan alakul az euro árfolyama .

2014. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#Kedves utolsó:


"4 Jajj fogd már be te nyomorult materialista ."


Miért lenne nyomorult és miért kellene csöndben maradnia?

Neki is szólt a kérdés, nem csak neked.

Nem érzem, hogy bármi sértőt írt volna bárkinek. Nálad legalábbis sértőbbeket nem.


"Az legyen a te értelmi fogyatékosságod hogy a legvalószínűbb hogy nincs semmi a halál után, bocsánat az élet után ugye."


A másik világból senki nem jött vissza. Előző életére meg általában a bolondok emlékeznek és azok, akik szeretnének más emberré lenni.

Egyszer egy válaszoló írta, hogy egy ezós ember öngyilkos lett, hogy bebizonyítsa, hogy vissza jön a halál után, de nem sikerült neki...

Tudom, hogy te nem erre gondoltál, de miért lenne logikusabb a reinkarnáció? Elmagyarázod?


"bár ehez meg értelmi felfogóképeségileg el kéne jutni addig a kérdésig hogy mi határoz meg egy testet élőnek "

Az orvos tudomány már eljutott idáig, le vagy maradva. Az más kérdés, hogy elfogadod-e.


"Egyiket sem tudjuk csak látunk egy fizikai illúziót amit elneveztünk világképnek de már rég túlhaladt a tudomány és bebizonyította hogy a tapasztalat is csak illúzió (a valóság illúziója). "


Tehát a fatalizmusban hiszel?

A valóság tőlünk függetlenül működik. Hogy te vagy más mit lát belőle, az a szubjektív világod/véleményed lesz.

Te mit hoztál magaddal?

És én kiből reinkarnálódtam? Miért nem emlékszem? Vagy mi lesz velünk?


Írtad, hogy nem tudhatjuk. De azt látjuk, hogy semmi...


#Kedves Nemvagyok:


"De ha 100% biztos hogy van mennyország akkor miért nem szervezünk csoportos Dunába ugrást. "

Voltak akik szerveztek ilyesmit, tudtommal. Egyébként meg az öngyilkosságot sok helyen negatívként tűntetik fel.


Annak a tudata, hogy egy életünk van és nincs több milyen pozitív és negatív dolgokat hoz magával?

Ezt írtad:

"Semmilyent. Ez a legvalószínűbb tetszik vagy nem."

Jobb lett volna úgy kérdeznem, hogy te hogyan dolgozod fel.

Befolyásol-e valamiben ennek a tudata. És minek örülnél, ha máshogy volna? Vagy elégedett vagy?


Ha nincs számodra ideális élet, akkor minek örülnél éppen most a legjobban és ha megkapnád, mi hiányozna?


A többieknek köszi a választ.

Én maximum olyasmit tudok elfogadni, hogy amit az egyik ember tud, ahhoz a másik is hozzáférhet, de erre nincs bizonyíték.

2014. jan. 12. 21:32
 8/16 A kérdező kommentje:

Basszus, amíg írtam megváltoztak az árfolyamok. Mindjárt felvágom az ereimet :D


Egyébként hat, gondolkodj el ezen a kérdésen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Mit válaszolnál arra, hogy mi a különbség köztem és közted?

2014. jan. 12. 21:38
 9/16 A kérdező kommentje:
Honnan lett a lélek, mi a lélek? Hogyan lép kapcsolatba a matériával? Írható vagy csak olvasható? Mi irányítja a reinkarnációt?
2014. jan. 12. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Erre senki nem fog neked tudni választ adni. Főleg nem itt :). A jelenlegi tudatod ha materiálisan nézzük csupán idegpályák összesége amit annak köszönhetsz, hogy a testedet alkotó milliónyi apró részlet is mind külön él és egy egységért cselekszik. Neked fogalmad sincsen a benned lévő apró baktériumokról, vagy arról hogy ők mit tudnak, éreznek vagy érzékelnek. Ezek mgis mind te vagy.

Neked egyedül az idegpályáid adnak információkat. Ezekből az információkból építesz fel mindent. Elektromos impulzusokból amik aztán a felső nagy "idegdúcodban" elraktározódnak. Az agyadban.


Minden vackot elraktározol. Gyűlik a sok információ és kötések alakulnak ki közöttük.

De ha valaha feküdted már el a karodat úgy hogy kiment belőle a vér és nem érzékeltél vele akkor magad is tapasztalhattad hogy az csak egy húsdarab.

Úgy foghattad a másik kezedbe hosszú másodpercekig mintha csak egy tárgy lenne és nem éreztél vele semmit. PEdig nem halt meg benne semmi.


Ha meghalsz akkor az idegpályáknak vége. Megszűnnek létezni. Az egész tested olyan lesz mintha "elfeküdted" volna. Mivel a jelenlegi életedben az idegpályák ingerlése az egyetlen amivel értelmezni tudod a világot (igen a nagy vallásos révületek is ezeket az idegpályákat ingerlik, ahogy a drogos halucinációk vagy bármiylen meditatív révület is csak újjabb inderekkel gazdagítja)nem lehet megmondani van e más is ezeken túl.

Az idegpályáid mindenesetre akár örökké is létezhetnének ha a tested tudná biztosítani nekik a szükséges hátországot. De nem tudja.

Fejlődik, fejlődik majd megáll és elkezd egyre hibásabban működni még végül valami végzetes hiba miatt már képtelen ellátni a feladatát. Elgyengül, megáll működni.


Életed során nagyon nagyon sokszor meghalltál már. A testedet alkotó részekből csupán a csontjaid állandóak. A bőröd folyamatosan veszted el és keletkezik új. A körmöd folyamatosan nő, a halyad is és belül is ugyanígy cserélődik mindig minden. Ez a reprodukció viszont ahogy múlik az idő egyre ramatyabb minőségű lesz még végül már tarthatatlanul nagy mennyiségű selejt keletkezik. A tested mondhatni halálra van beprogramozva.


Vagyis ha így tetszik ez az élet velejárója.


A fenti idegdúc amivel én, te és mindenki ezeket a sorokat is értelmezi persze nem elégszik meg ennyivel. Én se. Szeretném hinni hogy nem ér véget ennyivel minden.

De a jelenlegi tudásom alapján már csak az emberek emlékezetében élhetek tovább. Más idegpályák raktáraiban amikhez én már nem fogok soha hozzáférni és ami miatt ezek nem is igazán az enyémek.



Rengeteg érdekes mű és könyv született már a témában. Hogy túl tudod e "élni" magad. Azonban még ha pontosan be is másolnád magadat egy kompjúterbe (lassan lehetséges lesz) az akkor sem te leszel. Csak egy másik idegpályahalmaz ami pontosan ugyanazokkal az információkkal rendelkezik mint a tiéd. De a tiéd attól még nem menekült meg... és te sem az információidat félted hanem a saját öntudatodatod folytatódását. Amit ugye ezzel nem kapsz meg.


Hogy mi lesz? ... hát ezen a hídon majd átmész ha már oda kerülsz elé :) úgyse úszod meg, hogy mi van a halál után. ez az egy amire minden egyes ember rá fog jönni egy szép napon. Kár sietni.


Hogy mit is kéne tenni? ... logikusan nézve tapasztalni. Amennyit csak lehet. Tanulni és tapasztalni. Mivel ez a tested legfőbb képessége. Erre van kihegyezve az egész mostani léted. Ha úgy tetszik te magad egy nagy információgyűjtő szonda vagy amit "bedobtak ebbe a világba". Semmi másra igazán nem vagy jó. Ha van is valami a halál után és van értelme annak, hogy a tested megszűnik élni hát akkor az a tudás keresése és gyűjtése.


Minden más csak körítés. Te magad idegpályák halmaza vagy. Minden más csak ezt szolgálja ki.

2014. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!