Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha sok újjászületés van akkor...

Ha sok újjászületés van akkor mikor kap egy lélek új lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki mondjuk függő.

Itt a földön él több száz életet, de egyikben sem tud leszokni. Mindegyik ugyanúgy végződik, szenvedés, halál.

Akkor van valami határ? Mondjuk ha 1000 x nem sikerült kimásznia a függőségből - akkor egy olyan univerzumba születik le ahol nincsenek drogok? És akkor végre élhet majd ott olyan életet amilyet szeretne? Esetleg ha másik embert is szeret, de itt soha nem tud vele együtt lenni, mert függő, akkor majd a másik univerzumban lehet vele normális élete?



2020. febr. 27. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Az "én", amiben hiszel, nem létezik, tehát illúzió. Magad is rájöhetsz, ha meditációval feloldod. Innentől kezdve pedig értelmetlen a kérdés.
2020. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1

De akkor ki az aki átéli ezt a szenvedést itt az életben?

Ha nem létezek, mert minden részem változásban van, akkor miért nincs szabad döntési jogom a cselekedeteim felett?

2020. febr. 27. 16:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam én "feloldani" szerintem eleget. Már elfáradtam ebbe az egészbe, mert akármit csinálok újra létrehozza magát az "én" az egó. Azt kellett belátnom hogy nem vagyok ura ennek a rendszernek, és a cselekedeteimnek.. Minek harcolnák akkor tovább? Úgyse az van amit akarok.. Én nem tudtam önmagam legyőzni. Elbuktam. Lehet másnak sikerül, vagy olyanoknak aki fél életüket átmeditálják, de nekem ez magas lécnek tűnik.. Ha úgyse vagyok akkor nincs is mitől félni :D
2020. febr. 27. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt már kérdezted egy másik kérdésedben. Nem tudod mi lesz, azt tudod hogy most mi van. Ha van is következő akkor a "karma elv" alapján az rányomja a bélyegét a következőre is, ergo ugyanolyan elcseszett lesz mint a mostani.

Most legyél boldog, s próbálj lejönni a cuccokról. Akár most, akár a következőben akarsz boldog lenni, ott kezdődik a dolog, hogy leteszed azt a sz...rt!

2020. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor ki az aki átéli ezt a szenvedést itt az életben?"



Hát te. De hozzád nem kapcsolódik semmi. Te vagy az egész Univerzum és benne minden.

2020. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az egó feloldása valójában a világ legtermészetesebb és legegyszerűbb dolga. Ebben az állapotban voltál, amikor megszülettél. A megvilágosodás és a természetes állapotod között csak annyi a különbség, hogy a megvilágosodás által tudatosan jutsz el a természetes állapotodba, születésed pillanatában pedig elkerülhetetlenül abban voltál. A megvilágosodott ember valójában nem tud meg semmit a megvilágosodás által, hanem csak elengedi, amit tudni vélt, és ebből az elengedésből döbben rá, hogy ő semmi sem volt azok közül, amiket magának gondolt. Természetesen van egy "ÉN", amit nem lehet sehogyan se meghatározni. Egyszerűen csak annai a tényből fakad, hogy létezel. Vagy. Vagyok. Nincs én, csak az örök "vagyok".

2020. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A földön az átlag életek száma kb 10. Ez a legprimitívebbtől a legfejlettebbig tartó szint. Szóval az igazi söpredék fideszes önző baromtól, a spirituális, önismeret dús, mindenkit befogadó szerető enberig.

Ha neked hatalmas brutális gondjaid vannak a függőséggel, az azt jelenti h kb max 3 életedben van jelen, amiből a középsőben elejétől végéig számottevő.


Egy létezőnek nem lehet ennyi élete összesen, amilyen számokat te ideírtál. A létezés kezdetétől egészen addig a szintig, amikor már nincsenek új életek, csak létforma változtatás, sincs meg 100 élet sem( bőven nincs), nem hogy csak egy dimenzióba több száz legyen. Ez a legkevésbé fejlődés orientált bolygókon sem érhető el, nem hogy a földön, aminél fejlődés orientáltabb helyett találáshoz erősen keresgélni kell.


Ha baja van valakinek ilyennel, azt bármilyen létformában meg tudna találni, nem kellenek hizzá szerek, sőt test sem. A függőség a betegség, az hogy egy életen belül milyen területeken mutatkozik meg, már lényegtelen, de ha kizárólag egy dolog felé lenne függőségi hajlama egy szellemnek, akkor megkérdezhetem, hogy ha olyan helyre születik le, ahol nincs az a dolog, akkor hogyan tanulja meg??? O.o

2020. febr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!