Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy súlyos drogfüggő mikor...

Egy súlyos drogfüggő mikor szabadulhat meg a karmájától?

Figyelt kérdés

Ha valaki egész életében függőségek, és szenvedélybetegségek rabja.

Mondjuk túladagolásban (vagy másban de a drog végett) meghal.

A Buddhizmus szerint valaki (egy új én) újraszületik ugyanazzal a probléma halmazzal (karmával) vagyis az új személyiség is ugyanúgy függő lesz.

Viszont akkor megint nem tud leszokni, és megint a drogozás lesz a végzete.

Mi lesz az - ami valaha is kimozdít egy ilyen eltévedt lelket a szamszárából?

Vagy akkor ez egy örökké tartó, végtelen folyamat??



2020. nov. 1. 16:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Felcímkézted önmagad a "súlyos drogfüggő" címkével. Ameddig ezzel azonosítod önmagad, esélyed sincs megszabadulni. De igazából, te nem is akarsz változtatni ezen.
2020. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igazából ez egy önmagammal vívott harc.

Az egyik "énem" elhatározza hogy tiszta fog maradni - ám amikor történnek események, erre - a másik "énem" meggyőzi hogy most még "egy adag boldogság" belefér. Aztán vissza is esek.

Viszont egyik "énség" sem valós. Ez akik a fejemben harcolnak csak az egó kivetülései.

Tehát megállapítható hogy az a fő baj, hogy nem vagyok ura önmagamnak. Nem tudom irányítás alá vonni az elmét.

Ezért folytatom tovább a meditációt, hátha elérem a felébredést/megvilágosodást.

Mivel a megvilágosodott az aki a "legmagasabb" szinten képes irányítani a tudatát.

Erre is van legalább 1% esélyem. Budhha is elérte, és ha neki sikerült - akkor lehet egyszer nekem is fog...

2020. nov. 1. 18:12
 13/22 A kérdező kommentje:

11, Hát mert ez már tényleg súlyos amit magammal művelek. Jó akkor nem így címkézem ezen túl :)

Nem igazán azonosítom én magam semmivel - mert ami megfigyelhető az biztos nem én vagyok. Nem az az igazi önvaló - mivel az csak tapasztalható.

Meg akarok én, csak nem tudok. Igaz már több év eltelt mikor teljes erőbedobással igyekeztem - és akkor is jó erős 2 hónap tisztaság után elbuktam. Annyiszor visszaestem hogy valóban hihetetlen már nekiindulnom - és elhinnem hogy lehetséges..

2020. nov. 1. 18:17
 14/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

boldogsagot ad?


A boldogtalansag, szoval az esemeny miert ragad meg benned? Ha rossz er miert veszed fel miert valsz boldogtalanna tole? Nem nagyon vihettel a gyakorlatba at semmit Buddha tanitasaibol


Buddha azt tanitja hogy a boldogsag a celod? Nem a FelSzabadulas? Az ujjaszuletes alol, vagyis ott nincs boldogsag, boldogtalnsag

Orok Korforgashoz tehat magad ragaszkodsz meg

mindegy mivel, lenyegtelen hogy drogfuggo vagy ez eppen most a korforgasba kapaszkodasod megnyilvanulasa

massal is lehet kapaszkodni a folytonos ujjaszulettesbe, mas eletben masnak leszel rabja, fuggoje, nem kell annak drognak lennie

mivel szabad ("szabadakarat" valssztas) vagy rabkent is ezert ragaszkodhatsz ehez, ha ez a jo akkor ez igy lattad, latod jonak es ennyi, ha megsem akkor nem kell kotodnod, ragsszkodnod, ez ilyen egyszeru

a drog vagy boldogsag mellekes dolgok egyiksem a hibas csak a te valasztasod ha megnezed mindenki ez ellen kezel labbal tagad, aki parazna (szexfuggo) aki alkoholista, aki dohanyos, aki vagyont halmoz, lehetne sorolni

de masik oldal peldaul azok akik gorcsosen a kinokba ragaszkodnak, hogy masokkal veszekedhessenek forrjon bennuk az epe keseredjen meg a gyomruk zoldre...

2020. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Veled nem lehet beszélni.


Csak a zen meditaciodhoz ragaszkodsz, meg hogy hátha...

2020. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

11-es Vagyok. Ismerem, azt a kis hangocskát a háttérből. "Csak ezt az utolsót ezt a picit és utána ígérem abbahagyom." :-)

Legalább odáig eljutottál hogy beismered hogy drogos vagy. Ez már fél siker! Azért esel vissza mert van benned egy kapcsoló ami átkapcsol bizonyos élethelyzetekben. A drog használata össze van kötve egy benned lévő tudatalatti programmal. Ezt lenne érdemes feltárnod első körben.

2020. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16

"A drog használata össze van kötve egy benned lévő tudatalatti programmal."


Az a bökkenő hogy ez azért tudatalatti - mert nem sikerült még tudatosítani.

Egyébként egyetértek. Ezt igyekszem "feltárni" ;)

2020. nov. 2. 08:58
 18/22 anonim ***** válasza:

Ne tarogass, hanem menj el rehabra.


Mással sem foglalkozol csak ezzel.


Amíg tarogatsz, addig is használod a drogot.

2020. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Rehabra nem megyek a szociális fóbiám miatt. Leszek inkább csöves, hajléktalan újra - és egyedül halok meg egy békés kis erdőben. (Nagyon kevés ember van akit én közel tudok magamhoz engedni..)
2020. nov. 2. 09:19
 20/22 anonim ***** válasza:
akkor ne rehabra menjél, hanem keress egy jó pszichoterapeutát. és tárjátok fel a gyökérproblémát.
2020. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!