Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy súlyos drogfüggő mikor...

Egy súlyos drogfüggő mikor szabadulhat meg a karmájától?

Figyelt kérdés

Ha valaki egész életében függőségek, és szenvedélybetegségek rabja.

Mondjuk túladagolásban (vagy másban de a drog végett) meghal.

A Buddhizmus szerint valaki (egy új én) újraszületik ugyanazzal a probléma halmazzal (karmával) vagyis az új személyiség is ugyanúgy függő lesz.

Viszont akkor megint nem tud leszokni, és megint a drogozás lesz a végzete.

Mi lesz az - ami valaha is kimozdít egy ilyen eltévedt lelket a szamszárából?

Vagy akkor ez egy örökké tartó, végtelen folyamat??



2020. nov. 1. 16:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szimpla döntés nem karma. Drogos maradsz vagy sem egy határozott döntésen múlik. Nálam a leszokás az 5. nekifutásra sikerült. Türelmesnek, nagyon kitartónak és következetesnek kell lenned. Ha már egyszer sikerült eljutnod 2 hónap tiszta állapotig az már elég jó kezdés. Tiszta szívből drukkolok neked :-)
2020. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21

Én voltam a kérdező. Így visszaolvasva ezek tejesen hihetetlenek.

Mert rájöttem tényleg csak a döntés/elhatározás hiányzott.

Az volt a baj hogy azt mondogattam hogy le akarok állni - de belül, valójában nem akartam. Ehelyett mindenféle kifogásokat kerestem, és falat építettem. Még az is írtam az egyik kérdésnél hogy "saját börtönömben".

Mégis sok-sok éven át ezt az egészet (hogy nem voltam őszinte önmagamhoz) nem vettem valahogy észre.

Pedig Te is írtad. Mindenki írta. Én meg mégsem értettem.


Minden estere úgy érzem végre sikerült elhatározni magam.

Abban nem vagyok biztos hogy innentől életem végéig tiszta fogok maradni - de ezek után már legalább nem csapom be magam a saját butaságaimmal.


(Gondoltam még ebbe a témakörbe is megírom. Hogy vége. Megnyugodhat mindenki - mert ezek után nem fogtok találkozni a hülye kérdéseimmel.)

2020. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!