Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy alkoholista vagy drogfüggő...

Egy alkoholista vagy drogfüggő idővel el fogja felejteni hogy ő az volt, vagy minden nap eszébe jut és meg kell erőltetnie magát hogy tiszta maradjon?

Figyelt kérdés
2020. szept. 12. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden nap újra és újra el kell döntenie, hogy tiszta marad, igen.
2020. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4-5 év után is ha felkel, azzal ébred mindenki hogy függő, de ma nem cuccozik? Hosszabb ideje tiszta emberek ha írnának jó lenne.
2020. szept. 12. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, hosszabb ideje tiszta emberektől hallottam, hogy így van.

De azért minél több tiszta nap, hét, hónap, év van már mögöttük, annál inkább látják, hogy igenis megéri kitartani, gondolom.

2020. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugtatókra voltam függő kb 10 évig, többszöri nekifutásra sikerült letenni. Pszichésen már szabadulni akartam volna tőlük, de súlyos elvonási tüneteim voltak. 9 hónapja tiszta vagyok. Elfelejteni nem fogom, de nem tartom már magam függőnek. Ha szorongok, feszült vagyok, akkor eszembe jut, h jó volna a gyors ellazulás, de ezt leküzdöm. Sokat szenvedtem a függőség miatt, sokat kellett küzdeni a tiszta állapotért, nem fogom felrúgni.

Ismerek egy volt alkoholistát, ő inkább fél az alkoholtól. Nyilván ő sem akar/fog visszaesni, túl sok volt a szenvedés.

2020. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Buta embereknél megértem hogy nehéz nem erre gondolni, de aki érti hogy működnek ezek a függőségek fizikailag, hogy hat az agyra, szerintem könnyebben átláthatja. Persze, mindenki csak jót szeretne érezni eleinte, aztán már az marad ha nem tolja akkor csak a rossz érzés marad, majd visszatér nullára amikor használja.

Igazából én lennék függő, mert semmi értelme az életnek, össze kéne szedni annyi pénzt hogy pár évig fusson heroinra aztán amikor megunom vagy elfogy a pénz akkor túllövöm magam. Ennek is pont annyi értelme van, mint bármilyen más célnak az életben.

2020. szept. 12. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Dehogy ezek hülyeségek.

Én se tudtam valamikor el se képzelni a napom pia nélkül.

Mindíg volt rá ok hogy igyak vagy igyunk.

Aztán letettem és eszembe se jut soha sem az ital.

Sőt ha mondják se érdekel, nem zavar egyáltalán ha beszélnek róla vagy isznak mellettem.

Persze én leakartam tenni és ez sokat jelent.

2020. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Jezusom kerdezo, ezt a tervet azonnal felejtsd el!!! Inkabb pszichologusra szedd ossze a penzt, es naggyon gyorsan menjel el! Komolyan kinok kozt, csoveskent az utcan akarsz meghalni? Komolyan?
2020. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Nem nem így, de a vége ugyanaz szóval mindegy. :D Ettől még messze vagyok de semmit sem tartok kizártnak. Nem lehet tervezni semmi az életben mert semmi sem pont úgy alakul ahogy elgondolom, ezt valaki vagy tudja kezelni vagy nem, én nem. Az élet alapvető működésével van problémám és bár én sem kívánnék senkinek rosszat, a halálról más a véleményem. Mindenkinek az a rossz, amikor valakije meghal, de saját magad megszűnése számodra más, mivel az a semmi, még jó hogy nem siránkoznak az emberek a sírjaikban.
2020. szept. 12. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleg ertelmesnek tusz egyebkent, nagyon jol irod: valaki fel tudja dolgozni, hogy nem ugy alakul az elete, ahogy eltervezte, valaki nem. Az utobbi esetben van szukseg orvosi segitsegre, mert bizony tud segiteni, akarmennyire is hihetetlen.
2020. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy segítene. Egyébként mindegy miről van szó, nem tudom beleélni már magam semmibe igazán, nem tervezek el semmit, mert sorra a bizonytalanságot tapasztalom. Szívvel-lélekkel és érzelmekkel lehet akármit is csinálni úgy, hogy kedve is legyen az embernek hozzá, de ha beleéli magát és csalódnia kell, az lassan kiöli belőle a maradék küzdeni akarást is, cserébe a primitív, birka robot embereket kell kerülgetnie maga körül a világban. Ha meg lenézem őket vagy nem szánom meg és figyelmen kívül hagyom, akkor meg én vagyok az embertelen és nagyképű, aki semmit nem tett le még a képzeletbeli asztalra.
2020. szept. 12. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!