Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Azért vagyok szerencsétlen,...

Azért vagyok szerencsétlen, mert rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Rengeteg sok rossz tulajdonságom van.

Szoktam hazudni (nagyobb dolgokba is), hisztis vagyok, sértődékeny, akaratos, önző, lekezelő vagyok a saját szüleimmel is :( Stb ...

Nem azt mondom hogy sok rosszat tettem az életben, de nem voltam egy szent.


Például: Az egyik pasimat nagyon nem becsültem meg. Rengeteget hazudtam neki, stb ... tudtam hogy jó ember, még is zavart, hogy túl jó, túl tökéletes :/ A lényeg, hogy nagyon nem becsültem meg őt. De nagyon megbántam, kerek egy évig szenvedtem és martam magam emiatt hogy ilyen hülye voltam.

Aztán a következő kapcsolatomban pedig én jártam így ... a barátom nem becsült meg egyáltalán ... ráadásul ki is dobott :/


Főleg a párkapcsolatomban vagyok rettenetesen szerencsétlen, semmi nem jön össze már évek óta nekem, és csak szenvedek állandóan :/


Azért történik ez a sok rossz velem, mert ilyen ember vagyok?


22/L


2011. jún. 30. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert ezt vonzod be magadnak. Bemeséled magadnak, hogy milyen rossz tulajdonságaid vannak, de vajon megdicséred-e magad néha a JÓ tulajdonságokért? Vajon megpróbálod-e legyőzni a rossz tulajdonságaidat? Mit tettél ezért legutóbb?
2011. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
hát valamenyit változtatnod kéne magadon.de amez a szerelem kategoriába tartozna.
2011. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek ugyanolyan sok hibája van, nem vagyunk tökéletesek. Ha nem tudod észrevenni magadban a jót, akkor legalább azt vedd észre, hogy mi mind körülbelül ugyanolyanok vagyunk mint te, maximum más-más területeken hülye mindenki.

Ha úgy érzed, fejlődnöd kell bizonyos területeken, akkor itt az ideje. Sok szerencsét.

2011. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem egy részét az életünknek MI befolyásoljuk. Tudom, hogy OFF de had kérdezzek vissza, ha tudod magadról, hogy ezek a rossz tulajdonságaid akkor miért nem változtatsz rajtuk? Én is hisztis vagyok, hamar megsértődök, de amint egy megfelelő kapcsolatba kerültem ahol meg lettem becsülve az önzőség eltűnt. Én is lekezelem a szüleimet, de azért mert megérdemlik (lehet felháborodni, szívesen írok példát és aki az én helyzetemben nem lenne lekezelő az egy álszent), pl. az öcsémnek miattuk kell nyugtatót, vérnyomáscsökkentőt és szívgyógyszert szednie. Szerintem próbálj meg változtatni ezeken a rossz tulajdonságaidon és jobb lesz az életed. Persze akkor is vannak rossz dolgok (amit nem értesz, hogy miért is érdemeltél ki), de hidd el, hogy jobban fogod magad érezni. A másik az, hogy én sosem hazudok 1. Mert nagyon ciki, ha kiderül 2. kényelmességből: újab és újabb storykat kitalálni, hogy ne bukj bele az első hazugságba nekem fárasztó lenne. Nincs jobb az őszinteségnél! Kívánom, hogy rendeződjenek a dolgaid!

Egy 26 éves anyuka

2011. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. hát most jöttem rá sajnos hogy miért is ér ennyi balszerencse, visszagondolva eddigi életemre, ennek tudom be, és szeretnék változni.


Kifelejtettem valami fontosat, TÜRELMETLEN vagyok rettenetesen türelmetlen :/

Hogy változhatnék meg?

2011. jún. 30. 14:43
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A 26 éves anyuka vagyok! Ha tőlem kérdezted akkor a válaszom csak annyi, hogy türelemmel. Elhiszem, hogy türelmetlen vagy de ne legyél magaddal szigorú és adj magadnak időt. Sajnos nem tudom megígérni, hogy holnap fölébredsz és nem lesz hiszti nem lesznek hazugságok stb.

Lassú és nagyon nehéz folyamat lesz, de van egy jó hírem mivel felismerted ezen rossz tulajdonságaidat és beláttad ezeket, már óriási lépést tettél és szerintem a legnehezebb dolgon így túl is vagy. A többi önfegyelem kérdése. A hiszti és a sértődékenység terén sajnos én sem tudok segíteni ha neked megvan a recept és bevált feltétlenül oszd meg velem is! :) Mondjuk én csak a férjem néhány mondatán szoktam megsértődni (pedig nem bántó hanem vicces), de ez van fogadja el, hogy érzékeny időszakom élem.... :) A szüleid megérdemlik, hogy lekezelő legyél velük? Ha nem akkor csak annyi a dolgod, hogy rendesen beszélsz velük, ha mondanak valamit és bánt vagy dühít téged vegyél inkább egy nagy levegőt és halkan bólogass, hogy jó. Az akaratosság nem sokat élt de annál tapasztaltabb ember révén azt ajánlom, hogy ezt a tulajdonságod SOHA ne akard feladni. Ha nem vagy akaratos eltaposnak és semmibe vesznek! Egyet ne felejts el: nem kell mindig mindenkinél alkalmazni. Fel kell ismerni a helyzeteket amikor ezt alkalmazni kell! Ha kell írok példát a saját életemből, hogy én honnan hova jutottam az akaratosságommal! Tehát ezzel a tulajdonsággal rendelkezz, de csínján bánj! Az önzőség teljesen természetes ebben a korban. Én is önző voltam aztán férjhez mentem és ez teljesen megváltoztatott. A hazugság a legegyszerűbb: döntsd el (legyél most magaddal akaratos), hogy ettől a perctől nem fogsz hazudni. Sehová nem vezet és "csak egy hazudós" lány leszel a környezetedben. Szerezd vissza a körülötted lévők bizalmát, mert ha szükséged lesz segítségre akkor nem egyből rábólintanak, hanem elkezdenek mérlegelni, hogy most igazat mondasz vagy sem! Jogilag is felnőtt vagy tessék ezt kihasználni és bebizonyítani mindenkinek, hogy nemcsak a korod mutatja a felnőttséged, hanem a hozzáállásod a viselkedésed és az önmegtartóztatásod is! A hazugságon és a lekezelésen kívül én is ilyen voltam mielőtt megismertem a férjem. Nekem sikerült néhány rossz tulajdonságom legyőzni és ezt nem én mondom hanem a nagy bátyám az öcsém és a férjem is. Mindnyájan nagyon őszinték és nem telik el úgy hét, hogy valamelyikőjük ne mondaná fejcsóválva mosolyogva és büszkén, hogy "annyira megváltoztál"! Nincs ennél jobb érzés hidd el!

Remélem tudtam segíteni!

2011. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Bármit teszünk, bármi rosszat gondolunk, az egyszer visszaüt majd az életünkben! Egy nagyon egyszerű példa: elítélek egy utcán sétáló embert, hogy milyen csúnya, vagy milyen szerencsétlenül jár, mert szeretethiányos vagyok, az lehet, hogy 1 nap, vagy 1 hónap, esetleg 1 év után vissza fog ütni valamilyen formában az életemben! Mindennek van oka és következménye.

Változz meg. Minél többet adsz, annál több marad! Ez az egyik mottóm.

2011. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbálj jót tenni másokkal, amikor csak lehet! Helyezd háttérbe a saját érzéseidet, de csak akkor ha negatívak. Ha nem csak te cselekszel így, hanem más is, akkor veled is fognak jót tenni. Tedd ezt önzés nélkül, és szentnek nevezheted magad. 16f
2011. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 khrisztike ***** válasza:
Őszintén? Sokszor igaz lehet az, hogy azt kapod vissza amit te adtál. Nevezheted vonzás törvényének, vagy sorsnak, vagy bárminek, de nem hiszem, hogy lenne olyan rossz tulajdonságod, amit ne tudnál helyrehozni, ha megvan benned az akarat arra, hogy változz:) Márpedig ugy látom hogy megvan uhhogy sztem nem lesz baj veled, és talán a legközelebbi alkalommal majd kellemeset csalódsz :) Sok sikert :)
2011. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A türelmetlenséget nem egyszerű legyőzni,sokszor én is ezzel bántom meg az édesanyámat,aki egyáltalán nem érdemli meg.Végül mindig nekem fáj.Van a türelmetlenségre egy jó módszer:ne válaszolj azonnal,NE REAGÁLJ AZONNAL,bármi is történik,számolj el tízig,addig elpárolog a mérged.Ha türelmetlenek vagyunk túl nagy az EGO-nk,ez pedig bizonyos fokú önzést takar.

A hazudozás kockázatos cselekedet,én már nem tudom megtenni.Ha károm is származik abból,hogy elmondom az igazságot,inkább megteszem,mert egyszerűen mindennél biztosabb vagyok abban,hogy MINDEN VISSZAÜT.Mégpedig minden akkor üt vissza,mikor a legkevésbé számítunk rá.

2011. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!