Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen erzes a halál szerintet...

Milyen erzes a halál szerintetek? Ti hogy kepzelitek el? Olyan, mintha aludnank?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 19:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
77%

Én inkább úgy képzelem el, mintha nem lenne semmi, egy üresség, amit nem érzek, nem fáj, de nem is kellemes, nem vagyok az elmém ura és nem érzem azt, hogy képes lennék gondolkodni, ahogy semmi mást sem érzek.

Valahogy így...

2020. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Grimfox ***** válasza:
79%

Ha a test halála utáni állapotra gondolsz, akkor azt nem nagyon tudja senki megmondani. Általában akik hisznek a halál utáni létezésben, azok valamilyen vallási rendszerből veszik a halál utáni létről alkotott képüket.

Egyes helyeken az sem mindegy, hogy mennyi idő telik el a halál után. Pl a tibeti buddhizmusban a tudat még viszonylag éber a test halála után, és fokozatosan oszlik csak el. Gyakorlatilag a test halálát követően a szellem is elkezd meghalni, csak lassabban, míg csak a csupasz, eszmélet nélküli mag, az emberi létezés gyökere marad meg, ami azután reinkarnálódik. Az az állapot, amikor ez a teljes halál beáll, az valóban a mélyalvásra hasonlít, csak nincs belőle ébredés, amíg a lélek új testet nem ölt.

2020. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kerdezo vagyok: Én bízok, h halal utan van élet még.
2020. dec. 26. 19:34
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Kétszer kaptam életem során görcs rohamot mind a kétszer olyan volt mintha kómában lennék amíg tart.

Én olyannak képzelem el a halált hiszen levegőt sem kaptam eszméletemnél sem voltam es egyáltalán nem tudtam arról hogy mi történik velem. Elájultam és megszünt minden gondolatom, érzésem.. Üresség volt. Semmi sem volt. Biztos ilyen lehet meghalni.

De közben meg hiszek benne hogy van valami odaát mert tapasztaltam már érdekes dolgokat amit itt 24 órában boncolgathatnák. Szóval ilyen kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.

2020. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Álomtalan alvó állapotnak képzelem, amikor semmiről nem tudsz, amíg fel nem ébredsz, csak halál esetén nem ébredsz már fel, ugye. Emiatt én nem tartok tőle, hanem inkább attól, hogy milyen körülmények között kerülök majd ebbe az állapotba...
2020. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Egyszer biciklizés közben kikapcsolt az agyam. Nem ájultam el, a másodperc töredékéig tarthatott csak, mert el sem estem. De egyszerűen kiesett az időből az a tized másodperc. Egyik pillanatban még tekertem, aztán hirtelen borzalmasan rossz érzéssel megszűnt a világ. Tényleg, mintha kikapcsoltak volna mindent. Mintha a hátammal akarnék látni, de nem csak a látásomat érintette. Nem tudom meghatározni, hogy a kiesett idő előtt volt az a borzasztó rossz érzés vagy utána. Alatta nyilván nem, mert arra a pici időre én megszűntem létezni. Valószínűnek tartom, hogy utána éreztem azt a furcsa érzést. A semmi után hirtelen megint léteztem, ott ültem a biciklin csak kb. 1 méterrel arrébb tartottam és azt az 1 métert biztos a lendület tette meg, mert ha hosszabb lett volna a kiesett idő, akkor elestem volna, mert szerintem abban a semmi állapotban én nem tudtam tekerni. De fogalmam sincs, az is lehet, hogy tekertem, csak az agyamban megszűntek az áramkörök arra a pici időre. Nagyon ijesztő volt. Szerencsére soha többé nem ismétlődött meg, azóta eltelt már vagy 20 év. De én akkor azt éreztem, hogy arra a pici időre én meghaltam és hogy ilyen lesz a halál. Maga a halál ezek szerint semmi. Előtte vagy utána (?) nagyon rossz, de a halálban megszűnik minden. Legalábbis a testnek. Egész egyszerűen a semmivel egyenlő az az állapot.
2020. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Megmondom milyen.. mint a szuletesed elotti.. nincs tudomasod rola
2020. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A haldoklás többnyire szr. de legalább színes, számos alternatíva lehetséges. Én ha választhatnék gyorsan és tisztán vagy álmomban kívánnám. (azért az se lenne rossz ha 2-3 nappal előbb megérezném, hogy elbúcsúzzak)

A halál pillanata, szerintem annyira nem rossz, a testből ahogy távozik az erő, úgy valami sokk, vagy kémiai anyag hatására eufórikus állapot lép fel. mondani is szokták, asszem úgy van, hogy fagyhalál előtt szépet álmodik az ember....bak kecske vágásnál vagy bármilyen hím állat vágásánál elő fordul, hogy elélvez... és nem hiszem hogy attól, hogy milyen jó neki. (tudom az nem divat ma már. Sőt fővel járó bűn, a haszonállatok fogyasztásra való tartása...)


az elhunyt test, az üres porhüvely valamilyen úton módon átalakul, lebomlik tápanyagul szolgálva az életvilágnak... "porrá", földé válik.

Gáz, ha azt mondom a lion kingben finoman, de meg van fogalmazva, hogy hogy megy ez?


Innentől meg elméletek sora...

én úgy hiszem a szellem kapcsolódik a "nagy szellemhez" a kozmikus tudatba. a mindent körül ölelő anyagtalanba. Vagy a "holtak/kiéletlen vágyak világába (vallhalla; hadak; útja; menny)

És a test újjá születik.


Szóval a haldoklás a legtöbb esetben nem kellemes. De az utolsó pillanatban valami kémiai cucctól az agyban, végül nem teszi olyan sz.rrá... olyan mintha békésen aludna, vagy szépet álmodna.

A többi biológia és elmélet

2020. dec. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Halál nem létezik, mert te nem az a test+elme vagy akivel magadat azonosítod. Persze a test+elme valós, de aki tapasztalja az élményt az mag a tudatosság, a lélek. Te örökké létező "valami" vagy, igazából nem tudjuk definiálni hogy mik vagyunk. Mondhatjuk hogy lélek vagy spirituális lény ugye. Ha ez valakit érdekel fel tudja magának fedezni, elsősorban Eckhart Tolle könyveit révén, de sok egyéb tanító van youtube-on is akár magyar felirattal (Rupert Spira, Mooji, Aaron Abke a kedvencem mert ő egyesíti a materialista (duális) és spirituális (nem duális) tanításokat).
2020. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 atesz763 ***** válasza:
0%
Kb olyan lehet mint amikor lekapcsolod a számítógépet de úgymarad a monitor. Nulla input, csak a fekete képernyő
2020. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!