Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Jól látom, hogy egyre több...

Jól látom, hogy egyre több buta, értelmileg és empátia szintjan alacsony szinten álló lélek születik le napjainkban, nem épp az ellenkezójét kéne tapasztalni?

Figyelt kérdés
Mintha egyre kegyetlenebbek lennének már a fiatal tinik is és az együttérzés, lelki, szellemi megértés se az erősségük. A tolarencia is csak a divatirányzatokig terjed, önállő egyéniség se jellemző ma már. Muszáj majmolni valakit.

2021. márc. 5. 16:54
1 2
 11/18 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez vélhetően igaz. A lélek ugyanakkor az élet magja az emberben. Életellenes tendenciákkal nem igazán rendelkezhet. Az ostobaság, érzéketlenség, a normális társas kapcsolatokra való képtelenség mind csökkenti az emberi élet minőségét, és sikerességét is. Ezért gondolom, hogy ezek nem fakadhatnak a lélekből. Emellett bizonyított, hogy egy egészséges testtel született gyerek, még ha nem is ő a legélesebb kés a fiókban, akkor is nevelhető jó irányba. Nem lesz atomfizikus, ha gyengébb képességekkel született, de nem is lesz olyan, mint amit a kérdező leírt. Azt is meg lehet figyelni, hogy az olyan emberek, mint amilyenek a kérdésben szerepelnek, mind születésük után váltak ilyenné. Volt lehetőségeb bepillantani 3-6 éves gyerekek mindennapjaiba, és valamennyire a családjaikat is láttam. Hiába volt a gyerek jó képességű, ha a családja, vagy a nevelő környezete nem fejlesztette ezt, akkor a képességei kárba vesztek, a személyisége pedig már kiskorában tönkre ment. Ugyanennek az ellenkezője is igaz. Olyat is láttam, ahol átlagos, vagy gyengébb képességű gyerekek fejlődtek érzelmileg, és értelmileg is teljesen normálisan, csak azért mert jó volt a családjuk, és a környezet, amiben nevelkedtek. Még idegrendszeri betegséggel, így súlyos nehézségekkel született gyerekek esetén is láttam hasonlót, bár náluk a fejlődés lassabb, és nehezebben elérhető. Ebből látható, hogy nem a lélek tendenciái befolyásolják őket, hanem a személyiség, ami születésük után épül fel. A reinkarnáció faktort ehhez még be sem kell iktatni az elméletbe.
2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 SZücsöm ***** válasza:
42%

Persze így gondoltam én is hogy a magaddal hozott "váz" könnyebbé vagy nehezebbé teheti számodra az életet vagy egyes aspektusait. De sok minden függ azon hogy mit élsz meg hogy nevelkedsz/szocializálódsz.


Viszont én ellen-ellen példákat is ismerek ahol a családi környezet, gyereknevelés pozitív/példamutató volt és a gyereknek mégse sikerült tisztességes emberré cseperednie.


Szerintem nem életellenes tendenciákkal rendelkezik a lélek hanem simán csak információ marad meg benne. Nem a Hardver hibája ha hibás 1 program.


Pl szerintem a karmának akkor lenne értelme ha azért létezne hogy megtanítson rá hogy nem jó dolog szenvedni=szenvedést okozni viszont segíteni a másikon=segítséget kapni stb. már annál kellemesebb dolog.

Lehet ha minél többször esik át az egó/tudat/én ezeken a történéseken annál jobban "beleég" a lélekbe a "tananyag".


+ Szerintem ha van reinkarnáció akkor a Mozart-i szintű tehetségek is azért ilyen jók egy adott készségben mert már 1 pár életen keresztül tökéletesítették azt.

2021. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Grimfox ***** válasza:

Vannak ellenpéldák az ellenpéldára is, valóban. Sok esetben például olyan született problémája van a gyereknek, hogy nem elég a családi nevelés, különleges odafigyelésre, és oktatásra is szüksége lenne, de ezt a szülők nem mindig ismerik fel, és nem feltétlen engedhetik meg maguknak. A másik lehetőség az, amikor a családi környezetből félig kiszakadó iskolások az iskolai környezetet kezdik el tükrözni, mert lássuk be, aki nem illeszkedik be, az rosszul jár. Biztosan van olyan is, aki mindezek ellenére sem képes tisztességes emberré válni. De én ebben az esetben sem tartom valószínűnek, hogy a lélekből ered a probléma.

A karma alkalmas arra, hogy tanítson, de csak akkor, ha tudatában vagy a létezésének, és eléggé átlátod, hogy mi miért történik. A halál az emlékeket eltörli, és csak a karma marad meg, ebben az életben már nem fogja tudni az egyén, mi miért történik. Inkább úgy értelmezném, hogy a karma használható tanulási célokra, de eredetileg nem ez a célja, hanem az események kiegyensúlyozása. Ami még fontos, hogy mindegy, hogy a karma jó, vagy rossz, mindkettő az élethez köt. Hiába van kizárólag jó karmád, akkor is meg kell születned. A jó, és a rossz karma is kényszer.

2021. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

Ha a középkortól nézzük semmit nem tudtunk azon fejleszteni hogy okosabbak, ellenálóbbak, erősebbek legyünk. A genetika, gépi rásegítés az agyi kapacitásunkra hozhat ebben változást. Jelenleg sem tudunk magunkon fejleszteni!


https://www.youtube.com/watch?v=ZRaO9xvtey4


Ez a videó 10 TÉVHIT AZ EVOLÚCIÓRÓL | Az elmélet, amit túl sokan értenek félre szépen elmondja hogy miről is van szó. Szó sincs arról hogy itt az élőlények képességeket adnának magukhoz, meg magukat tudatosan kepések felfejleszteni. Illetve hogy külső hatásokra számunkra nagyon kedvezőtlen mód is mennyire átalakíthatók vagyunk.


A történelem kapcsán meg hogy hol voltak az őseink meg hogy mi miben változtunk erős feltételezések vannak.


https://www.youtube.com/watch?v=y47sh_iXpik


https://www.youtube.com/watch?v=EOvkFLK1fn0


Ez a két videó szépen el is mondja hogy senki se vegye biztosra hogy tehnikailag, illetve fejletségileg mi hú de messze tartunk azokhoz képest akik előttünk éltek. Annyit tudunk hogy mások vagyunk. Nyílt tény hogy amiket felépítettek az öseink, találtunk tárgyakat a jelenlegi eszközeinkel elkészíteni sem tudjuk! Lővése sincs a kutatóknak hogy xy kisebb tárgyat amit akkor valahogy meg csináltak, azt hogy lehetne elkészíteni jelen időben modernek mondott gépekkel! Kimondják kisebb tárgyaknál hogy ebből az anyagból pl az a síp erre ma nincs eszközünk meg technikánk hogy ezt most így ezt megcsinálja!



Az állatvilághoz képest ahol az egyedek önállóan elvannak mi mint egyedek egy önállóan életképtelen, kiszolgáltatott rabszolga korcsok vagyunk ami egyszerűen mint az állatok a szabadban képtelen hasznosítani az élelmet. Vagy elleni a szabadban. Ha nem így lenne nem robotolnánk másoknak olyan szinten hogy az őrület kerget már minket tőle!

2021. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 SZücsöm ***** válasza:
51%

14. "Ha a középkortól nézzük semmit nem tudtunk azon fejleszteni hogy okosabbak, ellenállóbbak, erősebbek legyünk."


1920 óta az átlagos iq-szám több mint 20 pontot nőtt.(Még ha ennek nagy része az oktatás miatt nőtt akkor se nevezném semminek)

Nem tudok fejből olyan sportot mondani ahol az 1900 as évek óta ne fejlődött volna a teljesítmény.

Az ellenállóságot nem tudom mivel kéne mérni.


"Jelenleg sem tudunk magunkon fejleszteni!"

Pont hogy bárki bármikor tud magán fejleszteni.


Igen vannak olyan teóriák hogy mi már az 5.-6. ciklus vagyunk a földön.

De még ha ez igaz is azt nem tudjuk hogy a különböző ciklusokban is mi éltünk e a földön. + A fejlődés nem csak folytonos növekedésből áll. Vannak le ejtők/hullámvölgyek is.


"Az állatvilághoz képest...."

Szerintem pedig nincs így. Több oka van a robotolásnak de a gazdasági társadalmi okait most nem kommentelem. A legnagyobb oka ennek a robotnak hogy túlságosan vágyunk a modern életünk vívmányaira. És ezeknek a fenntartása,fejlesztése, stb. RENGETEG erőforrásba kerül.

2021. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15. ezt úgy hívják hogy önámítás. Ami biztos hogy az emberek semmivel sincsennek tisztában. Sem a történelmükkel, sem a világgal ami körülvesz bennünket. Ez egy pusztulékony élővilág, a napjai megvannak számlálva. A leletek alapján nem úgy néz ki hogy gyarapodna hanem inkább fogyatkozik az egész élővilág. Tegyük tisztába hogy az emberi testen semmit nem fejlesztett eddig, és ma sem fejleszt az emberiség tudatosan! Vagy fejleszt más típusú embert. Azt se tudja hogy ami van körülötte élővilág, az egyáltalán természetes e? Az hogy mi egy fejlődésen tartó úton vagyunk egy agyszülemény, semmi nem támasztja alá, sőt nagyon sok minden ezt cáfolja. Amit kijelenthetünk hogy az emberiség küszködik a túlélésért. Mi az hogy modern élet amikor nem tudjuk hogy valójában regés régen mi volt. Könnyen lehet őseink botránkozva néznének arra amit mi technikának nevezünk. Egy álom hogy mi lesz, és egy hazugság hogy mi volt. Azt se tudják az emberek hogy mi van körülöttük! Tegyük hozzá hogy az állat és növényvilágban nagyon sok mindent jobban csinálnak mint az ember. Az állatok legalább a környezetükből megtanulják az élet működését. De amit az ember tud nem kevés önös érdekkel mások magyarázták be neki, aminek a fele sem igaz! Nézzük magát a természetet mint technológiát, aztán mérjük hozzá a mi technológiánkat. Az ember annyira buta ha valakik irányítanak is minket önös céllal abból semmit nem vesz észre. De jóformán az emberek még azt sem tudják hogy a saját társadalmuk hogy működik. De még csak a saját életüket sem tudják irányítani. Ha kiveri valami a szemüket az embereknek sem veszik észre, vagy csúnyán félreértik. Ami igazán hiányzik az emberből de az állatvilág erőssége az az önálló gondolkodás. Észre venni azt hogy az élet tanít, kinyitni a szemüket hogy mi mit látunk, észrevenni azt hogy más emberek ezt a képet milyen erővel próbálják ferdíteni, hamis képeket táplálni a világról, és hogy ez kódolva van az emberekben hogy ezt tegyék. Hány ember van aki azt mondaná őszintén ha tehetné hogy ezt az egész társadalmat ott hagyja a fenébe. Továbbá nem önszántunkból vagyunk együtt az egész emberiség egy egyértelmű tudatos fejlődésért, konkrét meghatározott célokért.
2021. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 SZücsöm ***** válasza:

16. Szerintem te látod túl negatívan a világot. Bizonyos értelemben te "teremted" a saját világod, Tehát ha ennyire negatívan látod a dolgokat akkor ennyire negatívan is fogod az életet megélni.(SZERINTEM)


Ha pl nem látod a fejlődést akkor nem tudok mit tenni azért hogy meglásd.

A tested-elméd fejlődésétől se azt kell várnod hogy csillagharcos leszel.


"Ez egy pusztulékony élővilág"

Mint ahogy írtam a változás folyamatos valamikor felfele valamikor lefele tartanak bizonyos aspektusok. Viszont ez az élővilág már jó pár dolgot átélt és ha az emberek ki is pusztítják magukat a föld köszöni szépen túléli és az élet utat fog találni. + A nehéz helyzetekben tudja az emberiség a legtöbbet kihozni magából.


"Mi az hogy modern élet amikor nem tudjuk hogy valójában regés régen mi volt." Kit érdekel (ilyen szempontból) hogy mi volt 200 millió éve. Ha volt is valamilyen fejlettebb civilizáció ők is a porban taposással kezdték. Na már most mi is ott kezdtük de ma már a Mars porának a taposását tervezzük ezt nevezik fejlődésnek.Azt nevezik modernizációnak hogy nem a mancsoddal kell kimosnod a ruhádat hanem a mosógéppel.



"Tegyük hozzá hogy az állat és növényvilágban nagyon sok mindent jobban csinálnak mint az ember."

Miért kéne az embernek mindenben a legjobbnak lennie? + Nem véletlen hogy rengeteg(ha nem az összes) találmányunk a természet megfigyelése által jöhetett létre.


"Az ember annyira buta.."

És ki/mi az okosabb alternatíva?


"Ami igazán hiányzik az emberből de az állatvilág erőssége az az önálló gondolkodás."

Ezt már annyira értelmetlen hogy kommentelni se tudom.


"Hány ember van aki azt mondaná őszintén ha tehetné hogy ezt az egész társadalmat ott hagyja a fenébe" Ki akadályozná ezeket az embereket?


"Továbbá nem önszántunkból vagyunk együtt az egész emberiség egy egyértelmű tudatos fejlődésért, konkrét meghatározott célokért."

Ha tökéletes lenne az életünk világunk már nem lenne hova és miért fejlődni.

2021. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jaj bezzeg régen.

Hát mennyivel is jobb volt, mikor a középkorban boszorkánynak tituláltak, mert pl valamilyen testi/szellemi hibád volt és elevenen megégettek, vízbe fojtottak.

Mennyivel jobb is volt, mikor szegényként rá se nézhettél a gazdagokra.

Mennyivel jobb is volt, mikor a pl tanulási zavarral küzdő gyereket szimplán csak neveletlennek titulálták és mindenki előtt alázta, ütötte a tanár, mert mi az, hogy le van maradva a büdös kölke.


Nem azt mondom, hogy a mai világ jobb, mert nem az, csak más, a maga hibáival (amik megvoltak régen is, csak te ezekről nem akarsz tudomást venni), de ennyire ajnározni egy olyan kort, amiben nem is éltél, elég nevetséges.

2021. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!