Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza lenne a rokonomnak, meg...

Igaza lenne a rokonomnak, meg lenne kesve ertelmileg a kislanyom?

Figyelt kérdés

Skype-on sikerult ma egy rokonunakkal videochatelni, tobb mint egy orat. Tok jo volt vegigasszisztalta a vacsinkat jatekot a gyerekkel szinte egesz a furdetesig. Tok jo volt... egesz addig mig bucsuzasnal elkezdte mondani h mennyire le van maradva ertelmileg a kislanyom.

Szerdan lesz 10 honapos. Nem tapsi tapsizik nem papazik hol van apa nem mutat ra, hol a maci nem nez ra, kerem-re nem adja a mondjuk cumijat, ilyesmi. Hol az orra, hol az orrod, okos feje nem tudja meg. En azt gondoltam h ezeket majd egy eves koraban v vmivel utana kell tudnia a nagynenem szerint viszont mar tudia kene es neki mindharom gyereke mar tudott ilyeneket ennyi idosen.

Most akkor tenyleg gond van?



2020. ápr. 27. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van, ezeket egyedül az első csinálta egy évesen, a többiek pár hónappal később.
2020. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Bírom az ilyen megmondó rokonokat, gondolom neki gyereke nincs, de azért jobban tudja mit kell csinálnia egy kisbabának hónapról hónapra. Gondolom védőnő látja, vannak státusz vizsgálatok ha baj lenne ott szólnak. Én nem hallgatnek, sőt nem is hallgattam soha az ilyen nagyon okos megmondó rokonokra. Pedig nálam édesanyám kezdte a "le van maradva a gyerek, mi ezeket már ekkor és ekkor tudtuk annak idején!!!" mantráját, egészen addig mikor már kb az 5. esetnél raszoltam hogy jó lenne ha befejezne, védőnő gyerekorvos szerint minden rendben, és nem minden gyerek egyforma. Szóval nem hallgatnek rá és ha folytatja akkor leállitanám.
2020. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan nálunk se tudtak semmi ilyet egyik sem. Egyikük valóban értelmileg is sérült sajnos, de nála nagyon markáns jelei voltak már korábban is. Nem kell még ezeket tudnia, nyugi!
2020. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
Hát azért sztem ránézni arra amit mondasz meg dolgokat kéremre odaadni már kéne. Nekem a 8 hós már tudja. És ha jól tudom 9 hós státuszon kérdés
2020. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem, nincs elkésve a gyereked, könyörgöm csak 10 hónapos, gondolom folyékony kellene már beszélnie is...
2020. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkinek van egy rokona, akinek a gyerekei egy évesen már Petőfit szavaltak, és 6 hónaposan már jártak. Ne higgy már el mindent. Semmi baja a gyerekednek.
2020. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elkésve semmivel. A státusz egyébként is egy átlagot néz. Van olyan baba, aki ahhoz képest korábban csinál dolgokat, van, aki később. Egyik sem jelent gondot. Gyakorold, csináld vele ezeket a dolgokat és egyszer csak csinálni fogja ő is. Ebben a korban szinte naponta változik, hogy mit tudnak megcsinálni. Az ilyen rokonoknak meg ne hagyd, hogy okoskodjanak. A te gyereked, látni fogod, ha valami nem stimmel vele.
2020. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva a babád. Az én kislányom is 10 hónapos. Most kezd el valami taps félét produkálni, de inkább csak egy kézzel belecsap a tenyerembe és élvezi, hogy csattan. Ha megkérdezem hol a szeme, megpróbálja kinyomni az enyémet 😅 Ha azt mondom, hogy ott a kutyus, látom, hogy keresi a tekintetével. Ha kérem ami a kezében van, nagyot kacag és elhúzza, hogy nem adja. Szóval látom, hogy kezdi érteni, hogy mit is szeretnék, de még egyiket sem csinálja.
2020. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az a baj h belegondolva a korulottem levo baratnoim gyerekei pl ennyi idosen myar siman tudjak/tudtak h add ide es oda adta a gyerekek a dolgot. Meg hogy hol van ez meg az. Meg pl a baratnom ha raterit egy kendot a baba fejere es leteantja rola azt nagyon elvezi es a gyerek adja vissza neki a kendot hogy csinalja ujra. Az en lanyom ilyet meg nem tud.
2020. ápr. 27. 20:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Valószínűleg a Te gyereked is tud valamit amit a barátnődé nem. Attól függ Te miket játszol a Tiéddel. Ha védőnő, orvos látja rendszeresen és azt mondják rendben, akkor valószínűleg nagy baj nem lehet.
2020. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!