Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Értelmileg fogyatékos testvére...

Értelmileg fogyatékos testvéremnek szeretnénk kocsit. Hogyan lehet ezt?

Figyelt kérdés

Olvastam interneten sokat utána, de nem igazán jövök ki belőle, és most nem tudok még bemenni a napokban a hivatalba megkérdezni.

Szóval úgy tudom jár kedvezmény, ha az ő nevére vesszük, mivel miatta kell. Ő lenne a tulajdonos, de mint üzemben tartó én. Én hordanám mindennap vele a munkahelyére vagyis az alapítványhoz.

Azt megértettem, hogy 5 évnél fiatalabb kocsinál 1m forint támogatás van, de 5 évnél fiatalabb kocsik még akkor is drágák nekünk.

Milyen esetben jár 60%-os (max 600000ft) kedvezmény?

Minek kell megfelelnie a kocsinak?

Illetve milyen kedvezmények járnak?

Tudtommal van olyan, hogy pl mentesül a súlyadó alól.

Valaki már esett át ilyen procedúrán?



2019. nov. 5. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pénz nélkül esélytelen, ezt a támogatást is csak azok tudják igénybe venni, akik talán a támogatás nélkül is ki tudnák fizetni az autót.

Benézted az összegeket is az 1millió új személygépkocsi vásárlása esetén "lehetőség", ami kizárólag csak Suzuki lehet, használt autó vásárlására a támogatás max 600ezer forint - nincs típus megkötés, de az autónak 5 évnél fiatalabbnak kell lenni.

Továbbá feltétel az is, hogy csak a szerződött kereskedéseken keresztül lehet az utalvánnyal autót vásárolni (nem adnak pénzt, csak egy igazolást)

Hitelt felvenni kötelező (miért?), tehát hitelképesség vizsgálat is feltétel.

Ajánlott legalább 2 millió forintos tőkével rendelkezni, és akkor még csak a kínálat aljából tudsz válogatni, a támogatásért cserébe vásárolhatsz egy felmatricázott autót, reklámozva a "Lehetőségautó"-t

Érdemes lehet segítséget kérni egyesületektől, ahol van némi tapasztalat a rendszer működését illetően, pl Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége (ÉFOÉSZ).

A kérelmet évente kétszer bírálják el, tehát esetenként közel fél évet kell várni a döntésre, a megítélt támogatást pedig 6 hónap alatt lehet felhasználni, különben elévül... itt lép be ismét, hogy csak szerződött kereskedésekben használható fel, ahol nem biztos, hogy van megfelelő autó.

Mivel a feltételek igencsak rugalmatlanok, jellemzően kevés a kérelem, a rászorulók többsége inkább saját pénzből vásárol tizen éves, öreg autókat... vagyis, a beadott kérelmek, ha a feltételek megfelelnek, jó eséllyel pozitív elbírálást kapnak.

A teljesítmény adót az önkormányzatnak fizetik az autó tulajdonosok, üzembentartók, valóban lehet mentességet kapni, de éves szinten az 10-20 ezer forintos összeg, jelképes gesztus.

2019. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ahogy az első mondja.


Ilyen kedvezmény, olyan kedvezmény... de igazán ez is a gazdagoknak segít jobban.

2019. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Jól érthető, ahogy leírtad.

Mi is tudunk támogatás nélkül kocsit venni, de nem olyat ami ezeknek a feltételeknek kedvez.


Köszönöm!

2019. nov. 6. 06:53
 4/4 anonim ***** válasza:

A támogatás csak új, vagy 5 évnél fiatalabb használt autó vásárlására igényelhető, de a teljesítmény adó befizetése alóli mentesség ettől független, az igénybe vehető egy öreg autó esetében is.

Relative kis összeg, az önkormányzatnál lehet igénybe venni, nem az okmányirodában.

2019. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!