Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik reinkarnáció?

Létezik reinkarnáció?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 14:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Létezik reinkarnáció? Létezik reinkarnáció? Gyakori fájdalmasan gagyi oldal lett... Mintha, papagájok ismételnének kérdéseket nonstop.
2021. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy új kutatás szerint létezik, csak egészen más módon, mint a hitvilágban. "A tudat, és a tudattalan határai" c. könyvben olvashatsz az új elméletről.
2021. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

az hogy másképp fogalmazza meg attól még nem feltétlen más mint a hitvilágban.

a reinkarnáció az újra megtestesülést jelenti latinról magyarra. Azt nem tudom h szanszkritul mit mondanak a lélek vándorlásra, de valószínűnek tartom h már ez is összemosás. Csak mert hasonló....

Itt nyugaton a feltámadás, vagy a végítéletnél bekövetkező szelekcióra használhatták a reinkarnáció szót. Még a zsidó valláson belül volt egy két irányzat akik hittek a halál utáni újjászületésben az az egy hasonlít a hindu/buddhista lélekvándorlásra. de ők is valószínűleg másképp nevezték.

Alapban nem a vallás gondolja másképp, hanem a hívő ember a nyers anyag viszonylag burkolt de a követőknél sokszor racionálisabb az irat.


8-10 jó kérdések :)

részemről a vallásokból ez az egy amit a tudomány bizonyítani/cáfolni tud. hisz a többihez előbb meg kell halni, és nem néhány percre v órára. De azok sajnos nem térnek vissza, beszámolni a látottakról.

Amúgy meg nem értem (pedig de), hogy miért foglalkoztatja az embereket mik voltak életük előtt és mik lesznek életük után. Ahelyett hogy a jelen életükkel törődnének.

persze ismerni kell a múltat (töri) és haladni kell a jövő felé, de inkább a jövő generációkért kéne aggódni s nem azért h mi a pokolba-menybe vagy milyen testbe születünk újjá vagy megvilágosodunk e.

ez pont az az önző hozzáállás amivel a hívők az ateista, sátánista, materialista embereket szapulják. Annyi különbséggel, h ők nem az anyagi, hanem a szellemi jóllétükért aggódnak, s közben a valóságban a Földön lassacskán az embernek nem lesz jövő. Úgy járhatunk mint az őshüllők, azzal az apró különbséggel, hogy mi magunkat pusztítjuk ki.


Ez is hosszú lett :(

de nem az a fontos ki voltál, hanem h ki vagy és mit teszel a jövőért. nem az a kérdés hogy van e élet a halál után, hanem hogy a halál után lesz-e élet...Nem a túlvilágon, hanem a Földön.

az élet örök, vagy örök az élet. tény vagy vágy?

részemről a vallások inkább az előbbire, helyezik a hangsúlyt. Dolgozz azon hogy jobb legyen a jövő és akkor jutalmad lesz a túlvilágon.

2021. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Létezik.
2021. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Honnan a f@szomból tudjam?
2021. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 a legnagyobb király válasz volt, percekig röhögtem :-)))))
2021. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Sokan elhiszik,sokan nem. Pontos választ még nem lehet adni rá,de nagy a valószínűsége a létezésének.
2021. jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak a témaköre érdekes,hogy niként lehetne bizonyítást szerezni a saját részünkre. Én hiszem hogy létezik.

A regressziós hipnózis foglalkozik ezzel a területtel azt hiszem.

2021. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%
17-es vagyok,én hiszem,hogy létezik.
2021. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még olyan esetről, amikor bebizonyosodott a reinkarnáció. Minden bizonnyal azok hisznek benne, akik valamiért a tételes vallások nálunk elterjedt változatait nem kedvelik, de ugyanúgy nem akarnak meghalni, mint a vallásosak, akiknek a halhatatlanság csak bizonyos feltételekkel van megígérve. Úgy tudom, a reinkarnáció is bizonyos érdemek alapján dől el, de mivel az emberek sem emlékeznek vissza előző életükre, így az is eléggé irreleváns, hogy esetleg egy földi gilisztában reinkarnálódom, mert akkor pláne nem fogok emlékezni arra, hogy mi voltam korábban. Szóval ez is arra való, mint az egész ezotéria, a bevett vallások, sőt a nagyrabecsült metafizika is, arra, hogy ne kelljen meghalni. Sajnos.
2021. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!