Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Biztos, hogy létezik reinkarná...

Biztos, hogy létezik reinkarnáció? Vannak egyáltalán olyan furcsa esetek, amik alátámasztják a létezését?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim válasza:
35%
Egyáltalán nem biztos. Csak elmondások vannak, miszerint ők emlékeznek az előző életükre, stb.
2020. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk másként (sajnos) nem is lehetne bizonyítani az előző életeket, csak visszaemlékezésekkel. Bár a dalai lámáról tudni, hogy már ezer éve legalább folyton visszaszületik.
2020. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg eset van, ami alátámasztja, de nagy kérdés, hogy konkrétan a reinkarnációt-e, vagy pedig valamiféle közös tudat létezését, amelyből az információ származik.

Az is definiálás kérdése, hogy ki mit ért reinkarnáció alatt.

2020. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
86%

A közös tudatot ki lehetne zárni, ha nincs egyezés a visszaemlékezésekben, és mindenki saját előző életet tár fel.

Részemről ezt tartom az egyház egyik legnagyobb bűnének, hogy évezredek óta mindent elkövet, hogy a lélek az "ő" fennhatóságuk legyen, ne legyen hivatalosan kutatható. Rosszul venné ki magát nekik ha a lelkek rendszeres visszaszületése, földi életekben történő fejlődése kiderülne. Mert ugye hová vezethetne, ha kiderülne, hogy egy "kispapban" vagy novíciusban fényesebb lélek van, mint a püspökben vagy a bíborosban.

Jézus által felvázol út a lelkek számára valós, csak nem az egyetlen út. Sokféleképp, sokféle irányban fejlődhet a lélek, a Teremtő akarat szerint.

Valaki írta, hogy "Buddha is biztos szenved a pokolban, mint hamis tanító" ...na ezzel van baj.

2020. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
17%
Kb annyira bebizonyított, mint a Mennyország, a szellemek vagy a démoni megszállottság. Azaz vagy elhiszi valaki, vagy nem.
2020. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
48%

"A közös tudatot ki lehetne zárni, ha nincs egyezés a visszaemlékezésekben, és mindenki saját előző életet tár fel."


Ezt kifejtenéd, kérlek? Nem vitatkozni akarok veled, hanem érdekel ez a megközelítés, és sajnos ebből nem értem.

2020. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Félreérthetően fogalmaztam, a 3-as válaszához szántam.

Létezik "közös tudat", morfogenetikus mező, vagy valami hasonló, de ha az előző életek visszaemlékezései onnan jönnének -egyfajta hamis emlékként-, akkor várhatóan többek ugyan azt az előző emléket mesélnék el. Ezt meg ugye úgy lehetne "elcsípni", ha lenne egy összehangolt, és megosztott előző emlékes interjúztatás.

2020. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 SZücsöm ***** válasza:
100%

Koborlo1 el teljes mértékben egyetértek. Nekem is volt már itt egy "vitám" valakivel arról hogy valószínűleg miért nem a közös tudatról avagy a morfogenetikus mezőről van szó.


Bár pl Grimfox szokta még írni hogy pl szerinte lélek szinten tudat/egó sincs hanem valamilyen fajta teljes "törlés". Én ebben az állításban se hiszek.


Hisz ha ez igaz lenne akkor a sok halálközeli/előtti élmény reinkarnációs emlék és a néha ezekkel társuló stigma/átöröklött sebhely/deformáció/tehetség stb. mind hazug vagy bolond emberek kitalációja lenne. A médiumokról és a meditációval vagy hipnózissal szerzett reinkarnációs emlékekről nem is beszélve.


A kereszténységhez meg még annyit hogy sokan hisznek abban hogy onnan (legalábbis gondolom az "elődjéből") konkrétan kitörölték a reinkarnáció létét mert azzal nem lehetett annyira jól (meg)vezetni a nyájat.

Továbbá jelenleg is van pár szöveg a Bibliában ami lehet hogy csak belemagyarázás de igen csak úgy hangzik mintha Jézus a reinkarnációról beszélne.

2020. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

#7

Igen, köszönöm, sejtettem, hogy erre gondolsz, de örülök, hogy konkretizáltad.


Hogy szőrszálat hasogassunk: létezhet egy olyan megoldás is, hogy a lélektársak átveszik egymás életfonalát, és ezzel együtt a korábbi életfeladatok/élethelyzetek emlékét.


Ez sem zárható ki, és kérdés, hogy reinkarnációnak nevezzük-e.


Engem is nagyon érdekel a dolog, sok évet kutattam is a témát, de annyira kevés az eset, hogy sokféle elméletet fel lehet állítani rá. Még akár azt is, hogy valakit megszállt egy másik lélek szelleme, amelyik itt ragadt a Földön, mert elintézetlen, félbemaradt dolgai voltak. (Sok anekdotában közös pont a váratlan, idegen kéz által bekövetkezett halál.)


A legérdekesebb az egészben az a kutatás, amikor anyajegyként vagy bőrhibaként jelennek meg olyan emlékek helyei, amelyek valamilyen fizikai sérülésről szólnak.

2020. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 SZücsöm ***** válasza:

6 os továbbá ahogy előbb írtam a közös tudat nem magyarázza azt a rengeteg halálközeli élményt. + Azt hogy a gyerekkorban megjelenő reinkarnációs emlékekhez nagyon sokszor párosult valamiféle fizikális elváltozás pl előző inkarnáció halálához köthető kimeneti+bemeneti seb helyén valamiféle "nyom" pl anyajegy stb. sőt néha deformáció. Van aki emlékezett rá hogy előző életében nő volt és férfiként akart újjászületni mert irigyelte a férjét hogy lehetett szeretője. Sikerült neki férfiként megszületnie viszont még mindig a férfiakat preferálta(karma?).


Továbbá a meditációval/hipnózissal előhívott emlékekben sokszor megismerik az emléket előhívók a jelenlegi közeli hozzátartozóikat/ismerőseiket is abban az előző életben amit elő hívnak. Természetesen ott ezek az ismerősök is más személyek de valahogy mégis felismerik őket. Én ilyenkor a lélekcsoportok létezésén gondolkodom el. Mert az magyarázná meg ezeket a jelenségeket. Ja és az ilyesfajta lehívott emlékekből sokszor az is kiderül miért vannak furcsa fóbiáik egyes embereknek.

2020. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!