Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki egyáltalán nem fél a haláltól?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a vallás is részben ezért van, hogy a halálfélelmet kiiktassa a mindennapokból, mert ugye az állandó félelem az gátolja az embert a céljai elérésében, de attól, hogy valaki vallásos, még nem biztos, hogy 100%-ig hisz a Mennyországban, illetve ha hisz is, még félhet attól, hogy a pokolra kerül.

2014. nov. 6. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen.Nem csak a vallàs következmènye lehet a bèke ilyen módon megnyilvánulàsa. A halàlfèlelem akkor is megszünik,ha nem vágysz az èletre ,vagy elfogadod ès megèrted hogy tudható mikor èr vèget.
2014. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát de attól, hogy nem vágysz az életre, még félhetsz attól, hogy ha meghalsz, akkor az rossz lesz. Amúgy "jókor" teszek fel én is ilyen kérdést, pont most tudtam meg egy távoli ismerősünkről, hogy meghalt. :(
2014. nov. 6. 16:45
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy kiírtam a kérdést, és pár perccel utána tudtam meg.
2014. nov. 6. 16:46
 4/17 anonim ***** válasza:
Sok millio ember hisz a reinkarnacioban, foleg a keleti vallasok hivei. Ok nem felnek, mivel hituk szerint az elet es halal ugy valtja egymast mint ahogy az evszakok kovetik egymast.
2014. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én olvastam egy cikkben, hogy a kivégzésük előtt álló emberek néhánya azt vallotta, hogy nem fél a haláltól--- erre az utolsó mondataik által lehetett következtetni. Sőt páran mondták is. Ők vagy hazudtak, hogy erősnek állítsák be magukat pl. a szeretteik előtt. Vagy nem volt ép az elméjük és azért nem féltek a haláltól (nyilván akit kivégeznek nem véletlen teszik). Másfelől lehet, hogy tényleg nem fél a haláltól. Ez már inkább vallás féle pl. lelki béke megtalálása (ez nekem sok szóval maradok a "kemény vagyok" feltételezésemnél. :D
2014. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
A halál után az vár ránk ami születésünk előtt volt. Atomok és molekulák leszünk és azok nem szoktak félni vagy érezni. Azt megfigyeltem hogy néha a vallásos emberek félnek a haláltól, mert azt gondolják hogy a biológiai halál után még valami vár rájuk.
2014. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6#: [link]
2014. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es: Ez így van ahogy a cikk írja. Vagyis a jogi illetve a biológiai értelemben beállt halál után még gondolkozni fogsz, sőt hallani egészen addig amíg tested minden DNS-e annyira átalakul, károsodik, hogy többé nem képes betölteni az élethez szükséges biológiai funkciókat. Röviden, azzal hogy a törvényszéki orvos kijelenti hogy halott vagy, az nem azt jelenti mint amikor megszűnik a számítógéped áramellátása. A halál nem pillanatok alatt következik be, hanem a DNS-ek széteséséhez idő kell. Hidd el hogy a tested megsemmisülése után már nincsenek halál utáni élmények. Azok csak addig vannak amíg az életbe visszahozható állapotú valaki.
2014. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 homo ludensz ***** válasza:
Mindenki fél a haláltól csak elhessegeti a gondolatot felőle mert ez nagyon megkeseríthetné a mindennapjait. Ezt úgy hívják hogy életösztön és aki 10 évet vár a halálsoron míg sorra kerül az már belefáradt és nem tiltakozik. Mikor felkészítik azért mégis bepelenkázzák,talán kap nyugtatót is és úgy kocog a villamos szék felé. 10 év alatt akár Buddhává is válhatott de az életösztönt semmilyen vallásos érzület nem iktatja ki mikor "át kell lépni a kapun".
2014. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Hidd el hogy a tested megsemmisülése után már nincsenek halál utáni élmények. "


Miert hinnem el, mert te mondod?

En meg ugy gondolom hogy a tudatunk tuleli a halalunkat. De mivel ez nem egy fizikai dolog ezert nem is merheto a tudomany szamara.

2014. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!