Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek az előző életben?

Hisztek az előző életben?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy éltem a viktoriánus korban az USA-ban, mert minden ami ehhez köthető tetszik. Szerintetek lehet benne valami? Viszont nyilvánosan nem merek erről beszélni senkivel, mert tudathasadásosnak gondolnak. Valamint minden ami a boszorkánysághoz köthető, az is szintén tetszik. Itt megint csak azt gondolom, hogy én egy Salemi boszorkányperben kivégzett nő reinkarnációja vagyok. Annyi különbséggel, hogy most férfinak születtem. Én hiszek az élet körforgásában, persze lehet, hogy ez mind csak hülyeség, de olyan jó érzés nekem ebben hinni. Nagyon szeretem az ilyen dolgokat. Vonzódok az USA-hoz is szinte megmagyarázhatatlanul, mindent szeretek ami amerikai. A temetők környékét is imádom (főleg a régi temetőket), és a sötét erdőségeket, az éjszakát.


[link] - Felsőzsolcai régi temető, kegyeleti park



2022. máj. 16. 12:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Már az előző életemben sem hittem benne.
2022. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Jégszív válasza:

Csak "haladóknak"!


- Egyáltalán elgondolkoztatok azon, mi az a lélek - VAN-E lélek!?

- És ha van (tegyük fel): milyen kapcsolat van lélek és TUDAT között?

- Egy korábban elhalt ember életútjához MI KÖZÖM VAN, ha a tudatom erről nem vesz tudomást?

- A tudat leépülésének (szenvedélybetegségek, demencia) milyen hatása van az úgynevezett "lélekre"?

- Az emberiség létszáma a történelem folyamán exponenciálisan növekszik. Honnan keletkezik a számtalan új lélek? Csak nem holmi állatoktól...?


NA NE MÁR...! :-)))

2023. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12#, szépen megfogalmaztad a kétségeket-kérdéseket, ezért szeretnék válaszolni rájuk.


Létezik a lélek, és folyamatosan fejlődik, leginkább ennek köszönhető hogy az emberiség minősége sem azonos már a 10000 évvel ezelőtti emberiséggel.


A lélek akkor jön létre, amikor a legkisebb "életben" megjelenik a növekedés, a szaporodás, a fény felé törekvés vágya. Aztán eltelik sok százmillió év, 1-2 milliárd év, sok tízmillió parányi vagy nem is olyan parányi életet leél a lélek, és megkapja a lehetőséget az első alkalomra, amikor emberként is leszülethet, mert elérte fejlődésében ezt a szintet.


Az ember hármas tagoltságú "lehetőség", a lefelé áramló lélek energiák találkoznak a felfelé törekvő test energiákkal, és ezek kölcsönhatásából jön létre -és folyamatosan formálódik- a tudat.

Tehát a lélek és a magzat kapcsolódik, és a kettőjük kölcsönhatásából alakul ki a tudat. A tudatra egyaránt formáló hatással van a testen keresztül érkező fizikai ingerek, a környezetből származó megtapasztalások, a szülőktől kapott tanítások, stb, valamint a lélek által lehozott irányultságok, korábbi életek bölcsességeinek párlata, hajlamok, stb szummája. Ebből a kölcsönhatásból fejlődik ki a tudat és ezen keresztül a személyiség, amely csak erre az egy életre szól ebben a formájában.


Áthozunk nagyon sok mindent a lélek hajlamain a korábbi életekből, bár a konkrét emlékek legtöbbször el vannak zárva előlünk amíg testben vagyunk (ez meghackelhető, bár nem könnyű, de számtalan módszer van rá)pl a homoszexualitás oka is az ilyen áthozott hajlam, amit az előző élet ellenkező nemben leélt de áthozott információja okoz, de áthozunk sokszor félelmeket, fóbiákat, megoldandó helyzeteket, stb.


A demencia szerintem a fizikai testre hat, lehet a környezetszennyezés, a vegyi anyagok, a gyenge minőségű élelmiszer is lehet az ok, és mivel a tudat a test és a lélek folyamatos kölcsönhatása, ha a test sérül, a tudat is vele sérül. A lélek azonban nem, viszont az adott inkarnáció hasznossága lehet ott véget is ér, hacsak egyéb dolgokat nem tud tanulni belőle.


Ez a válasz fog a legkevésbé tetszeni, ha mondhatok ilyet. A naprendszerünk csak egy a Tejút galaxis 200+ milliárd naprendszere közül, és a Tejút galaxis is csak egy a 100+ milliárd galaxis közül.

Olyan sok lélek van, hogy 60+ millió Föld bolygót is megtölthetnének.


Azonban a választ szeretném kicsit még jobban kibontani. Egyrészt jelenleg a földön legalább 10+ faj lelkei vannak jelen nagyobb létszámban, akik itt folytatják a korábban máshol félbeszakadt "emberi lélekszintű" fejlődésüket, és itt kaptak lehetőséget a folytatásra. Már a legelső emberek is ilyenekből kerültek ki.

Másrészt a lélek fejlődésén keresztül a nagyon fejlett állati és növényi lelkek is kapnak már lehetőséget belépni emberi lélekként a fejlődésbe.

Ez kizárólag a már sok életet leélt öreg fák, és az ember háziállatait jelenti, aki az ember által személyiséggel van felruházva, egy kölcsönös szeretet-viszony van kialakulva, és ezáltal az ember emeli fel, segíti a kutyust, a cicust, stb meglépni-megugrani ez a hatalmas szintkülönbséget.


Biztos kihagytam valamit, de kérdezz nyugodtan....vagy tilts le :)

2023. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Jégszív válasza:

Kösz a terjedelmes választ, - hát nem kíméltél! Igaz, - meggyőzni se tudtál...

Már csak egyetlen kérdés: Ezeket a ... információkat honnan nyerted...

2023. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!