Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi lenne ha kiderülne hogy...

Mi lenne ha kiderülne hogy minden magától történik? Hogy nincs cselekvő énünk.

Figyelt kérdés
Ha ez a világ csak a lélek mozija lenne, ahol minden lejátszódik mint egy film, ahol a szereplők szemszögéből érzékelhetünk mindent, ez idő alatt azonosnak véljük magunkat a szereplővel és megéljük a történetét, azonosnak véljük magunkat a testtel és a történettel, a kiváltott gondolattal és érzéssel amik mozgatnak és cselekvésre késztetnek, ezáltal teljes azonosságot megélve. Majd ha ragaszkodás alakul ki a történetben akkor új leszületés által új történetbe kezdünk...

#Lélek, önvaló
2022. aug. 11. 06:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Vágnék földhöz mindent.
2022. aug. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"Vágnék földhöz mindent."


:)

De nem vághatnál a földhöz mindent, mert nincs cselekvő én, csak menne tovább a karakter a történetével, és csak figyelni tudnád. Érdekelne egyáltalán a történet? A figyelmed a történetbe helyezhetnéd vagy elvennéd onnan, ennyit tehetne a lélek mint néző.

2022. aug. 11. 07:08
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mégis hogy derülne ki ilyesmi? Vagy ha ez a történet része, akkor nyilván az is az, hogy az első kommentelő földhöz vágna mindent.
2022. aug. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem lenne semmi.

Ugyanúgy menne minden. Működünk egy adott szereplőként vagy avatárként, magunkénak hisszük, ami nem az. Egyszer kiderül.

Amúgy ez azért valahol szerintem jó hír. Lehet hogy a jó se a sajátod, de a rossz se. Plusz, van egy részed, ami védve van.

Mindezt abban az esetben, ha az az én ha nem cselekvőképes is, de az avatár cselekedeteit valamilyen mértékben azért befolyásolja vagy iranyítja.

Ha nincs semmi befolyása az tényleg csak egy trip, vegignezted a filmet a moziban. Nem lenne sok értelme, mondjuk ha így lenne, nem nagyon tudnánk mit tenni vele - hiszen azt se vennénk észre hogy az én nem-cselekszik, és be se avatkozik semmibe, meg hogy egyáltalán van.



"Majd ha ragaszkodás alakul ki a történetben akkor új leszületés által új történetbe kezdünk..."

Ezt nem értem...milyen ragaszkodás?

2022. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Szépen el lehetne hárítani minden felelősséget magunktól, hiszen nem én tettem a rosszat hanem a szerepem. Nem lenne szabad akarat, szellemi fejlődés, ennek az egésznek nem lenne itt semmi értelme, csak annyi mint egy videojátéknak.
2022. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

Én már rájöttem hogy mi csak szereplők vagyunk. De nem ilyen értelemben

Itt vagyunk, csak hatalmasabb erők irányítanak mindent, ez lehet büntető, jutalmazó rendszer, ugye ki milyen karmat kap, de lehet csak simán szórakozik velünk a felsőbb hatalom

Egy a lényeg, irányítva van minden és nincs szabad akarat

És én úgy érzem az egyik olyan ember vagyok aki a szar élete miatt erre rájött

2022. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
6 ha megpróbálnál ezen túllépni, akkor rájönnél, hogy rajtad mennyi minden múlik
2022. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%

Nem fogok túllépni az igazságon

Örülök hogy rájöttem és szomorú hogy senki nem hisz nekem

2022. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te vagy a szomorú. csak ebben könnyebb eldagonyázni, mint tenni ellene, vagy ha beteg vagy, akkor keresni egy pszichiátert
2022. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg olyan mintha egy bábu lennél . Eleve tudod mire van nagyobb esély, mire van kisebb, és azt is, mire van 100% bekövetkezési esély később. A szükség szintjén, nem igazán tud érvényesülni a szabadság elve, a megvilágosodás eléréséig.
2022. aug. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!