Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A spiritualitás hívei miért...

A spiritualitás hívei miért utálják az anyagot?

Figyelt kérdés

Miért démonizálják illetve miért tekintenek rá börtönként?

Létezik olyan irányzat, ami nem tekinti a világot, amelyben élünk gonosznak?


Illetve honnan tudják, hogy nem az igazi megtévesztés az anyag utaláta?

Pl. a testünk csak hús és csak a lélek számít. De mi van, ha ez egy hazugság?



2022. nov. 30. 00:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésnek álcázott állítás tévedés.


Egyszer buddhista szerzetesek nevetgéltek a kolostor ablakából kinézve. Odament hozzájuk a tanítójuk, megkérdezte miért nevetnek. A parasztokon nevetünk, mondták azok, mert azt hiszik hogy a teheneik léteznek, pedig nem. Erre a tanító is elnevette magát, és a szerzetesek kérdésére azt válaszolta: én rajtatok nevetek, mert azt hiszitek, hogy a tehenek nem léteznek.

2022. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az anyag összesűrűsödött Szellem, ugyanakkor alacsony rezgésű tartomány, ha csak ahhoz ragaszkodik az ember. Akik spirituális érdeklődésűek, azoknak nagy igényük van a fizikai lét meghaladására. Elmében felkészítették magukat a megszabadulásra, mert a lelkükben él a vágy. Ezért jóval lazább a kapcsolatuk a fizikai síkkal, amit azért tudatosan meg kéne erősíteni, hogy meglegyen az egyensúly.
2022. nov. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2. De épp ez az. Honnan lehet tudni, hogy a spirituális világ nem alacsonyabb szinten van, mint az anyagi?

Te is úgy beszélsz róla, hogy a fizikai világot meg lehet haladni és a spirituálitás több. De mi van, ha fordítva van? Ha a spirituális világban kell fejlődni, hogy valaki egyre jobban tudjon testet ölteni az anyagi világban?

Ki mérte meg a fizikai világ és a spirituális világ rezgési tartományát?

2022. nov. 30. 10:40
 4/18 Grimfox ***** válasza:
53%
Az alap gondolat ezen a téren, hogy minél jobban ki van valami téve a szenvedésnek, változásnak, és halálnak, annál kevésbé tökéletes. A test ezeknek ki van téve. A szellem, az elme is ki van nekik téve, de a szellem szenvedésének nagy része abból fakad, hogy a teste szenved. A lélek nem változik, és nem pusztul el, ezért magasabb rendű, mint a test, és a szellem/elme. A testet öltés nem képesség, hanem kényszer. Nem azért ölt testet egy teremtmény, mert törekszik erre, hanem mert erre kényszerül. A test mindenképpen szenvedéssel jár, ezért nem lehet magasabb mint azok a létezési formák, amik kevesebb, vagy semmilyen szenvedéssel, deformációval nem járnak.
2022. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nagyon jó kérdés. Végre valaki gondolkodik :)
2022. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Miért démonizálják illetve miért tekintenek rá börtönként?"

A nem eléggé tanult spirituálisok nem értették meg, hogy a rossz a jóért van, és az anyag a tanulásért van. Ezért ők elítélik, mert nem tudják kezelni a mibenlétét.


"Ha a spirituális világban kell fejlődni, hogy valaki egyre jobban tudjon testet ölteni az anyagi világban?"

Mit jelent, hogy egyre jobban?

Szellem vagy, levegő természetű, szabad, végtelen. Minél pozitívabbak az érzelmeid, annál magasabb a rezgése, annál könnyebb minden. Minél rosszabbul vagy, annál szilárdabb, lassabban mozdítható, nehéz, annál inkább a téridőben gondolkodsz, aminél 1 cél elérése időbe és fizikai energiába kerül. Ha pedig magasan rezegsz, látod mindennek a lehetőségét, és tudod, hogy te benned van, és azonnal elérhető. Ha többet meditálsz, akkor a kérdésed teljes abszurditása világossá válik előtted, mert nem tudod beazonosítani a spiritualizmus és anyagiasság jelentését. Egyik időtlen, független kielégülés és hála, másik függő, idő alatt álló, véget érő.


Ahogy fejlődik a szellemed, úgy tudsz egyre jobb bolygókra is inkarnálódni, egyre tisztábban, szabadabbként, egyre kevésbé kötött szinten.

2022. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem úgy van hogy az érzi legjobban magát aki minél magasabb szintre kerül, de nem is az aki legalacsonyabban. Itt ezen a Földhöz van egy rezgésszint tartomány ami optimális. Ha valaki sokkal ez fölé kerül, akkor problémái lehetnek. Ilyenkor szoktak földelni. Ezért legjobb szubjektíven egyénileg megítélni hogy milyen szinten esik legjobban a létezés.
2022. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik ez a kérdés🤗
2022. nov. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért “utálják”, mert a test korlátoz, ahogy minden más anyagi forma is. Az emberi testnek megvannak a maga korlátai, törékeny, sérülékeny, halandó és még megannyi szempontból korlátozott. A spirituális felszabadulás célja a korlátlanság elérése.
2022. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Mit jelent, hogy egyre jobban?"


Igazából itt a fizikai világ fejlődésére gondoltam. Először csak az elemi részecskék (proton, elektron, de aztán mintha valaki rájött volna, hogy kell neutron is) születtek meg, aztán egyre bonyolultabb dolgokká álltak össze és végül az élet is megjelent.

Bár tudom ez elég teremtés szagú, de talán több van mögötte és talán mást kell megtanulni. Én nem tudom mit, de sokszor az egész olyan értelmetlennek tűnik, szóval arra gondoltam, hogy valami már az alapoktól rossz és rossz a "kérdés", amit felteszünk.

Szóval igazából csak annyit értettem alatta, ha valaki ennyi energiát fektet egy sokoldalú, színes fizikai világ megalkotásába, akkor az nem azzal a céllal teszi, mert ez alantas vagy szenvedés vagy börtön. Ezért nem szimpatikus nekem az ilyen hierarchia. Nekem inkább tűnik a spirituális és fizikai oldal egy érme két oldalának vagy a lélek kreativitásának eredményeként.


Persze én nem tudok ettől a szubjektív nézetemtől szabadulni. Szóval senkit nem akartam megbántani vagy ilyesmi.


A meditáláshoz szerintem túl idegeskedő típus vagyok. Talán majd egyszer...


De köszönöm a válaszokat. Jó, hogy tartalmasakat írtok, jó olvasni.

2022. dec. 1. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!