Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A spiritualitás hívei miért...

A spiritualitás hívei miért utálják az anyagot?

Figyelt kérdés

Miért démonizálják illetve miért tekintenek rá börtönként?

Létezik olyan irányzat, ami nem tekinti a világot, amelyben élünk gonosznak?


Illetve honnan tudják, hogy nem az igazi megtévesztés az anyag utaláta?

Pl. a testünk csak hús és csak a lélek számít. De mi van, ha ez egy hazugság?



2022. nov. 30. 00:41
1 2
 11/18 Grimfox ***** válasza:
42%
Én szorongok, és pánikbeteg vagyok, mégis tudok meditálni. Nem ettől függ, hogy tudsz e, hanem a helyes módszertől, és attól, hogy hogyan készülsz elő. Neked is menne, ha a meditáció előtti relaxálást alaposan végeznéd, és a célodnak megfelelő meditációs irányt használnál.
2022. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a bizalmat.

Igazából az idegeskedőbe beletartozik a türelmetlenség és egyéb rossz tulajdonságok is, amivel szerintem nem összeegyeztethető a meditálás.

De ki fogom próbálni, ha merem.

2022. dec. 1. 11:24
 13/18 Grimfox ***** válasza:
Érdemes. Ha a meditációig nem is jutsz el egy darabig, minimum a relaxálást jó megtanulni. Az idegeskedésre, türelmetlenségre az egészen jó irányba tud hatni. Ha már kényelmesen tudsz relaxálni, átválthatsz abból az állapotból a meditációba. Milyen céllal meditálnál, ha tudnál?
2022. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szerintem főleg csak eszképizmus miatt. Persze így is gyakran vagyok egyedül a gondolataimmal, de azt nem hívnám meditációnak.

Persze nem lenne rossz szervezettebbé és magabiztosabbá válni, de az ilyen típusú dolgaimat nem hiszem, hogy ez megoldja.

Jó lenne mindig motiváltnak és energikusnak lenni, de ez csak fantázia. :(

2022. dec. 1. 11:40
 15/18 Grimfox ***** válasza:

Lehet, hogy a qigong ülő, és mozgásos meditációit lenne akkor érdemes kipróbálnod. Azoknak a célja az egészséges energiaellátás, és koncentráció, amitől könnyebben koncentrálsz a céljaidra.

Ülő meditációnak a kis energia körforgást lenne érdemes megtanulni, mozgásos meditációhoz pedig a nyolc brokáttekercs megfelelő kezdés lehet.

Ha erre adod a fejed, mindenképp sajátítsd el, és gyakorold be előtte a hasi, avagy buddhista légzést, és a fordított hasi, más néven taoista légzést. Ezek az alapjai ezeknek a gyakorlatoknak, és ezek segítenek elérni a relaxált állapotot is.

2022. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ahol a meditáció kialakult ott akkoriban aktív életet éltek, a kolostorokban is megteremtették maguknak az életfeltételeket, étel, meleg, lakóhely, gyalogoltak vízért, ételért, és leültek meditálni.

Ezzel szemben ma egy átlag irodai dolgozónak kínszenvedés ha még utána is ülni kell.

Aktív meditáció nincsen? Egyszer valahol olvastam régebben.

2022. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Közben 15 már válaszolt is előre :)
2022. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezeknek akkor utána fogok olvasni.
2022. dec. 1. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!