Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit lehet tenni a céltalanságg...

Mit lehet tenni a céltalansággal? Nem tudok előjönni semmilyen céllal, még ha kínlódok akkor se...Miért jó ez? Hogy jöjjek ki belőle?

Figyelt kérdés

Elvileg az jó, ha nincsenek vágyaim, szerzetesek ezért meditálnak. Bár...🙄

De ez se így van teljesen, mert nekem az lenne a vágyam, hogy a mostani megrekedt helyzetemből kijöjjek és változtassak, de egyszerűen nem tudok, mert csak annyi van meg, hogy ezt nem, de nincs meg hogy akkor helyette mit.

Még ha fel is jön bármi ötlet, már átlátok rajta, már tudom, hogy ez csak megint egy eljátszott szerep lenne egy játékban, amiben nem akarok részt venni, egy szerep amit aztán megunnék, és abba is csak beleragadnék, és utána már megutálnám azt amit eleve én választottam. Nem tud semmi elcsábítani.

Most ilyenkor ennek mi értelme van? Már ebben vagyok lassan 3-4 éve. Már nagyon unom.

Főleg azt a kényszerpályát amin végig kell vergődnöm magam napi szinten, csak azért mert nem bírok megszülni egy célt. Igazából nem is célt akarok, hanem fogalmam nincs mit. Nem akarok semmit elérni, abból úgyis csak a stressz van meg a további sínylődés.

De akkor meg mit csináljak, ha a kényszerpályát, ami helyette van nem bírom?


2022. dec. 4. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A szerepet sokféleképp lehet érteni. Szerintem nálad ilyen depis eleve lemondást jelent, hogy úgyse lenne jó. Ezt a véleményedet szerintem kicsit rakd félre, és próbálj ki dolgokat. Hátha lesz olyan, amiben örömödet leled.

A szerepet úgy is lehet képzelni ,hogy mondjuk valaki beletanul egy szakmába, és onnantól azt csinálja, ez kicsit az ő szerepe is. Ebben szerintem semmi probléma nincs.

Nekem sok barátom segített úgy, hogy javasoltak dolgokat, hogy miket próbáljak ki. Esetleg kérdezd meg a közeli ismerőseidet, hogy nincs-e valami ötletük, hogy mit kéne neked kezdeni magaddal.

Vannak ilyen pályaválasztási tesztek is online is, olyanokat is ki lehet tölteni.

2022. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell olyan dolgot csinálni aminek célja van. Olyan dolgot csinálj, amiben örömöd leled. Még akkor is ha teljesen céltalan.


Ha azért tanulsz egy szakmát mert mondjuk jó pénz van benne (a cél, hogy majd egyszer jól keress) akkor azt nagy valószínűséggel utálni fogod mint a fenét, csak csinálod mert a kitűzött célt csak így lehet elérni. De boldog nem leszel.


Hány embertől hallottam már, hogy tanuljak programozást, arany életem lesz... Nem, köszi. El nem tudom magam képzelni, hogy ezzel foglalkozzak, még akkor sem ha halálra keresném magam. Tisztelem az összes programozót, de nem csinálnám semmi pénzért.


Először azt kell megfogalmaznod, hogy mit szeretsz.

2022. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A pályaválasztasi teszteket annyira nem tartom működőképesnek, mert túl egyertelmű, hogy mit miert kerdeznek, masrészt meg nem tudok azokra a kérdésekre se válaszolni.
2022. dec. 4. 22:35
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Ezzel csak ah a baj, hogy ahhou hogy azt csináljam amit szeretek, ahhoz is pénz kell. És akkor azt honnan szerzem meg, ha nem munkából?
2022. dec. 4. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:

4


Na, tehát akkor mit szeretsz csinálni amihez pénz is kell?

2022. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Zenélni.

De mikor volt rá időm régebben akkor se csináltam mert annyira nem fontos.

2022. dec. 4. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Kis depike szépen elveszi a kedved mindentől, én is csinálom, szépen lehet haladni vele lefele a végtelenségig. :-/
2022. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy ez depi, nekem csak mindennapi mókuskerékkel van bajom. 😅

Nem zavarna hogy nincs célom ha a világ nem követelne meg tőlem csak azerg hogy kiderüljön, hogy el se érhetem, vagy mert nincs idő vagy mert nincs penz vagy mert nincs energia.

2022. dec. 4. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez ilyen "róka fogta csuka" állapot.


[link]

2022. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!