Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció valóban létezhet?

Reinkarnáció valóban létezhet?

Figyelt kérdés

Most olvastam el Szepes Mária Vörös oroszlán című könyvét ami nagyon érdekes könyvélmény volt. A könyv az újjászületésről szól és az egyre bölcsebbé válásról.

A te ismerősi körödben van olyan ember akiben megbízol és hiszel neki amikor erről a témáról beszél? Az előző életekre való emlékezésre gondolok, a tapasztalatokra.

Vagy túl sok a hiszékeny ember és ezt kihasználják a figyelmet követelők a meséikkel?



2022. dec. 6. 00:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Igaz. Bármilyen hihetetlen is, én emlékszem olyan dolgokra amik ebben az életben soha nem történtek meg. Gyerek kori álmomra is amibe. Az újra születésre emlékszek.
2022. dec. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes mesék ezek, nem többek. Reinkarnáció nincs, az álmok pedig nem valóságosak (szerencsére). Vannak lelki jelenségek, melyek "elmúlt életek emlékei"-nek tűnhetnek, de ezek más módon kerültek a tudatunkba. Az emberi nyelv csodálatos találmány. Én elmondok egy történetet és te magad előtt látod, tehát az agyadban létrejön, mint egy kép. Nemcsak a szavak, de egyéb dolgok is létre tudnak "történeteket" hozni, de ettől még ezek nem lesznek valóságosak. Az emberi agy fejletteb mint egy szuperszámítógép. Sok minden leképeződik benne, így tapogatjuk le a körülöttünk lévő világot, és érzékelünk olyan dolgokat, melyeket tudatosan nem tudunk megmagyarázni, honnan tudunk. De épp ezért, be is csapható az agyunk, és érzékcsalódásokra is képes.
2022. dec. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
39%

Nem létezik.

A Vörös Oroszlánt olvastam többször is, de fikció, mint például a Harry Potter.

2022. dec. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nincs…. Elég ág emberhez a női és himivarsejt. Lelek nincs

Több minden szól ellene mint mellette

2022. dec. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
4.: Mi az a "több", ami ellene szól, hogy nincs lélek? :) Nem, az agyi neuronok nem cáfolják.
2022. dec. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

A Vörös Oroszlán jól írja le a dolgokat, az egy helyes könyv.

Mária néni pedig egy mester volt.


A reinkarnációt sokan sokféleképpen értik.

Mondjuk te most Huclipucli Sándor vagy. Huclipucli Sandor korábban nem létezett, itt és most jött létre, vált tudatossá, kapta ezt a nevet, élte ezt az életet, és Huclipucli Sándor élete végén megszűnik önálló személyiségnek lenni. Viszont Huclipucli Sándor sosem létezett, egy lélek álma, aki belefeledkezett ebbe a szerepbe egy élet erejéig, megformálta, eljátszotta a saját bölcsessége, irányultsága, jósága alapján.

Huclipucli Sándor egy gondolatokból, ego-ból epítkező állóhullám, ami önmagát táplálja.

Ha meghal a kedvenc karaktered az egyik számítógépes játékban, azt is meg lehet gyászolni, de az sem volt sokkal valódibb, csak a mi játékunk sokkal valósághűbb.

De nem veszik el semmi, ami fontos, a léleknek örökre meglesz minden tapasztalat, emlék ebből az életből is.

2022. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Tudi333 ***** válasza:
77%
Utolsó! Miért kell a léleknek ez? Mi értelme?
2022. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%

A lélek egy pici darabka elkülönülés a végtelen teremtő teljességéből.

Mint amikor egy pici csepp a tengerből öntudatra ébred, és fejlődésbe kezd.

Egy pillanatra sem szűnik meg nem része lenni az egésznek, de a tudatosság különböző fokozatain megy keresztül.

Akkor jön létre legkorábban, amikor az alacsony növényi vagy állati (vagy kristalyi) élet felfedezi a növekedést, a fény felé fordulást.

Utána milliárd évek, és számtalan élet után eléri azt a szintű tudatosságot, amikor már emberként (vagy hasonló szintű egyéb létformaként) is leszülethet, és a tudatosság magasabb minőségű leckéit, megértéseit sajátíthatja el. ....ha ezt olvasod, akkor nagy valószínűséggel ezt végzed épp :)

2022. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%
Igaz hát. Én voltam Napoleon
2022. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
A reinkarnáció még a protestáns eleve elrendelés elvénél is logikátlanabb fantázia.
2022. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!