Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért kell a jelenben lenni,...

Miért kell a jelenben lenni, ha annál pocsékabb, és unalmasabb nincs?

Figyelt kérdés

Nem a múlt vagy a jövő érdekel, mert az is realitás volt vagy az lesz.

Hanem bármi ami nem realitás. Tökmindegy, csak itt ne kelljen lenni. Könyv vagy film...Ha nincs elkepzelem magamnak...Fizetek is érte, csak itt ne kelljen lenni.


Engem nem érdekel a realitas, mert tul unalmas, lassú, és nincs rá semmi behatásom, csak elfogadni lehet. Nem így a képzelettel...

Akkor ha én nem így működök, eleve el vagyok vágva, vesztésre állok? Miért kéne önszántamból kínozni magam, még amellé, amit muszáj a valósággal foglalkozni, amitől eleve lerohad az ember?

Miért az önkínzáson keresztül jön a "megszabadulás"?


2022. dec. 28. 20:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%
Sokan ezért drogoznak.
2022. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 Grimfox ***** válasza:
100%

Azért, mert csak a jelenben tudod úgy alakítani a jövődet, hogy az neked megfelelő legyen. A múltban nem tetted meg, és már nem is teheted, mert elmúlt. A jövő még egy sor lehetőség képlékeny halmaza, amit majd az tesz szilárddá, és jelenné, ahogy döntesz, és cselekszel. A jelen az egyetlen idő, amire van ráhatásod. A jelenben lenni nem azt jelenti, hogy csak a mostani nyomorra figyelj. Épp ellenkezőleg. A most rendelkezésedre álló lehetőségeket kell keresni, és vizsgálni. Akkor az a jelen, ami most még csak jövő, ennél élhetőbb lesz.

Ugyanez igaz a megszabadulásra. Ha ez a célod, csak most tehetsz érte. A múlt nem változik, a jövő meg még nem létezik. Amit most csinálsz, vagy gondolsz, az gátol, vagy segít a megszabadulásban.

2022. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%
A valóság annak való, akinek nincs pénze drogokra.
2022. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

Azért, mert csak a jelenben tudod úgy alakítani a jövődet, hogy az neked megfelelő legyen


Meg a jelenben sem, mert ahhoz hogy úgy alakíthassam is meg kell hogy legyenek az eszközök és a körülmények. Ha nincsenek meg akkor ráfáztam.

2022. dec. 28. 21:29
 5/61 anonim ***** válasza:
94%
4 - Ja, ebben igazad van. Valójában az életed max 10%-áért vagy felelős, a többi a szerencsén múlik.
2022. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
#5 nem a felelőssegről van szó, hanem hogy nem mindenkinek adatnak meg lehetőségek pl.
2022. dec. 28. 21:43
 7/61 anonim ***** válasza:
100%
A múlt történelem , a jelen a múlt , a jövő a jelen.
2022. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
93%
6 - És ha nem adatik meg vkinek a lehetőség, akkor hogy lehetne felelős érte?
2022. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
#8 jó, igaz.
2022. dec. 28. 21:48
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevesebbet foglalkozom a valósággal, amikor tehetem álmodozok inkább. Olyan területen is rémes az életem, amire nem vagyok hatással.
2022. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!