Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért ilyen nehéz és fárasztó...

Miért ilyen nehéz és fárasztó a fizikai sík? Nektek is az??

Figyelt kérdés
Annyi energia kéne ehhez az élethez nekem nincs se kedvem se energiám. Miért mondják egyébként hogy az öngyilkosság akkora tragédia és bűn? Mert ennyi erővel lehetne valakinek az is a karmája hogy öngyilkos legyen. Lehet előző életében le nézte őket nem lehet??

2023. jan. 27. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Aki jól van fizikailag és mentálisan is, akinek jó a sorsa az nem így érzi mint te vagy én.

Én sem értem hogy miért van ekkora kampány az öngyilkosság ellen, megöregedni borzalmas dolog…. Főleg ha közben szörnyű valakinek az élete és egyedül van.

Annyi a rossz benne hogy nehéz megtenni.

2023. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2023. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2023. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Aki nincs ebben, az nem érti meg :) Valóban nehéz élni, főleg, ha minden egyes nap jön valami rossz.. na meg amúgy sem látod az élet értelmet, vagy az értelmes oldalát. De! Én azért igyekszem nem így felfogni. Hiszek abban, hogy van tovább is, de meghagyom a kiskaput, hogy ha mégse, akkor viszont ez az egy van, ezt meg jó lenne jól csinálni … biztos van rá mod. Az életben minden nehéz, kérdés, azért fáradozol e, amit szeretnél. Itt volt nálam a forduló pont :) Néha érdemes 180 fokot venni , máshogy nézni az életre , és “értékelni “ tehát tenni érte, hogy elvezd. Ha ez sem sikerül ( ez az én gondolatom ) , max akkor adnám fel, de egy próbát meger .
2023. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudjuk milyenre gondolsz. Nem irtad le, milyen nehéz.

Valamint honnan tudjuk, hogy számodra, miért olyan nehéz, amilyen nehéz? Te teremted magadnak, neked kéne tudni... O.o


Nekem is olyan nehéz-e, mint neked? Nem és senkinek sem. Nekem egyáltalán nem nehéz. Nem hiszem, hogy bármi nehéz lenne számomra.


Nem tudom kikre gondolsz, akik ezt mondják, de mindenki más miért mondja. Kérdezd meg tőlük egyenként ha szeretnéd ismerni a világukat.


Megöregedni borzalmas? A fizikai kin az egyetlen borzalmas dolog. Szóval ha nem vagy elrabolva és megkinozva, akkor érezd magad szerencsésnek, az életed borzalmaktól mentes (materiális sikon).


Ha van öngyilkosság, akkor van akinek ez a sorsa. A karma más. A karma a már teremtett energiád, illetve folyton sugárzott állapotod, ami még nem hatott rád vissza, illetve ami még nem vált egyé isteni önvalójával.


Azért nem ajánlom általában, mert az esetek többségében nem igazán segit kb semmit se, de cserébe elkúrsz egy halom dolgot és elcseszel egy csomó időt. Miért akarsz 1-el többször gyerek lenni? Rohadt szar... Buta vagy, gyenge, szart se tudsz, és k*rvára fájdalmas a kólika, meg ilyenek.


Miért akarnál +1 életet leélni, ha igy is úgy is meg kell tanulj mindent, ami van?

2023. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik magától. Nem kell izgulni :)
2023. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 D-Mano ***** válasza:
76%

A Föld bolygó az egy elcs. szett karmabörtön. A szükségesnél sokkal jobban meg van nehezítve az ember sorsa, nagyon könnyű a lelkeknek belekeverdni még több karmába, mint eddig volt, minthogy megszabadulnának tőle. Rengeteg más bolygóról ide inkarnáló lélek csúszott le eredeti fejlettségéről itt, és bonyolódott bele még több (alacsonyabb szintű) karmába . Más bolygókon, ahol van olyan fejlett civilizáció, hogy rálássanak a Földre, csak "fogják a fejüket" és sajnálják az embereket.

A túlbonyolított élet mellett pedig nehéz valódi segítséget, valódi jó tanítókat, gyógyítókat találni itt a Földön.

Mivel egy-egy Földi életben potenciálisan több karmát halmozol föl, mint amennyit feloldasz, ezért az öngyilkosság szerintem nem annyira vállalhatatlan karmikus szempontból, mint egy normális bolygón lenne, amennyiben nem ide inkarnál valaki vissza utána, hanem egy normális bolygóra.


A Földi karmarendszerről (karma-börtön jellegről) itt olvashatsz bővebben:

[link]


A másik dolog, hogy, hiába nagyon nehéz, azért a Földön is ki lehet lépni a saját sors-kelepcénkből (abból az élethelyzetből, ami rossz nekünk és nagyon erősen fogva tart).


Vannak spirituális gyakorlatok, amik képesek kitisztítani az ember szellemét, feloldani a negatív tartalmakat az ember lelkében és vannak olyanok is, amik helyreállítják az életerő (chi stb.) keringését, és életerővel tudják feltölteni a testet, így az ember motiváltabb, energikusabb, életerősebb, életvidámabb lehet általuk. Ilyenek a különböző meditációs gyakorlatok, jóga vagy chi kung (qi gong) gyakorlatok.


Szóval, ha van kedved, lehetőséged, érdemes ezeket kipróbálnod.

2023. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
De az elcseszettet miért kellett kipontozni?
2023. jan. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Az élet egy gyógyíthatatlan betegség, ami magától elmúlik.
2023. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság is karmikus, de ez egy jóval bonyolultabb folyamat.

Manapság sokakat érint ez a minta.

2023. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!