Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért emelik sokan piedesztálr...

Miért emelik sokan piedesztálra a monoton fizikai munkát (építkezésen, gyárban, földeken stb)?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom a neten és hallottam is már a környezetemben, hogy "igazi munkának" a fizikai melót tartják. Pedig egy kreatív munka is idegőrlő tud lenni, ha szorít az idő. A szellemi tevékenység is kivesz ám az emberből.


Ne értsétek félre, nem a fizikai munka értékét vonom kétségbe.



#fizikai munka #szellemi munka #fárasztó munka #igazi munka
2016. máj. 9. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel minden ember ugyanolyan abban az értelemben, hogy kezek-lábak stb., így elméletileg mindenkinek képesnek kellene lennie a fizikai munkára. (A kreatív munka azonban megfelelő gondolkodást, beállítósottságot igényel.) De ugye vannak gyengébb, vagy kisebb állóképességű emberek, akik nem képesek egész nap lapátolni a sódert a betonkeverőbe, vagy tolni a betonos talicskát. Így a fizikai munkás többnek láthatja magát náluk. Hiszen ő meg tudja tenni, erős példánya a fajnak.
2016. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szellemi munka sokkal fárasztóbb. Én fizikai munkát szívesebben csinálok. Bár a nagyon kemény fizikai melósok tönkremennek testileg.
2016. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes ellentét van a társadalmukban, leszólja a szellemi munkásokat és dicséri a fizikai munkásokat, ugyanakkor mégsem a fizikai munkást fizeti meg, hanem a szellemit. Tehát elméletben a fizika munkást többre tartják de gyakorlatilag nem. Mindkettőre szükség van, és ahogy ez előző is írta van aki fizikai munkára alkalmas van aki szellemire, a legtöbb gond abból adódik, hogy sokan nem azt csinálják amire alkalmasak lennének vagy KELLENE lennie.
2016. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!