Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Most olvastam h nincs is a...

Most olvastam h nincs is a buddhizmusban reinkarnáció. Ki terjesztette el h a Buddhizmusban van reinkarnáció? Én is azt hittem. Szerintem a "New age" hívök terjesztik

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 17:46
 1/7 A kérdező kommentje:
2023. febr. 15. 17:47
 2/7 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
2023. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2023. febr. 15. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Van a buddhizmusban ilyen is és olyan is. Van olyan ág, amiben van, van olyan ág, amiben nincs.
2023. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen is olyan is xD


“tehát amikor a lélek a test halála után egy másik testben születik újra. A buddhizmusban ilyen tanítás nem létezik.”


Igen mert ezt a hinduk gondolják. A buddhizmus viszont tovább megy és nem tekinti a lelket indivídumnak mert annak maradandóságát folyamatosan tagadja. Ez egy nagyon nehezen meglátható tulajdonság amit Sákjamuni látott meg és beszélt róla e-képpen először. Hasonlatként a mindenfajta gabonával megtöltött zsákot használta amelynek tartalma folyamatosan változik. A buddhizmusról azt tudni kell viszont, hogy nem foglalkozik az előző életekkel. Elpazarolt időnek tartja mert a szenvedést csak most tehát a jelenben lehet megszűntetni nem pedig a múltban vagy a jövőben.

2023. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én beszéltem buddhistákkal és van reinkarnáció
2023. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A páli kánon legrégebbinek és legmegbízhatóbbnak vélt szövegei alapján lehet sejteni, hogy a történelmi Buddha valójában nem tanította a reinkarnáció tanát. Akár így volt, akár nem, a buddhist hagyomány egyértelműen alapvetésként kezeli a reinkarnációt, ami ahogy már rámutattak, nem a "lélek vándorlása", mert az éntelenség tana ezt kizárja, hanem valamiféle más dolognak a folytatása életről életre, ami viszont már irányzatonként eltér, hogy mi. Emlegetnek "tudatfolyamot", vagy hogy a karma az ami folytatódik például.
2023. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!