Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Soma Mamagésa tényleg ennyire...

Soma Mamagésa tényleg ennyire magas lelki szinten áll? Tényleg még ebben az életében meg fog világosodni, és visszakerül a Legfelsőbbhöz, buddha lesz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Dl9ObKjp6r0


Nekem ez annyira rettenetesen fura...


Ő hogy világosodhatna meg most, ilyen életmóddal, ha rengeteg buddhista szerzetes él Ázsiában, akik egész életüket szerzetesként élik le, lemondanak az anyagi dolgokról, az egész életüket az imának, meditációnak, gyakorlásnak, tanulásnak szentelik, mégsem érik el még a megvilágosodás első szintjét sem.


A hinduizmusban szintén van rengeteg szerzetes, pap, jógi, tanító, akik egész életükben a Védákat követik, aszerint élnek, mégsem kerülnek ki a szamszárából csak úgy, és mégsem kerülnek vissza Ísvarához.


Lehetséges lenne, hogy Soma Mamagésa tényleg ebben az életében eléri a teljes megvilágosodást, buddhává válik/visszakerül Ísvarához a legfelsőbb teremtőhöz, legyőzve a létforgatagot?



2023. márc. 17. 18:01
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

#18.

Egészen pontosan Mára kísértette meg. A manicheusok azonosították őt az ábrahámi vallások Sátánjával, meg a zoroasztrianizmus Angra Manjujával.


A buddhizmus szerint ő az, aki bűnre, vétekre, helytelen cselekedetekre csábítja az embert, és ő az aki gátolja a szellemi emelkedésben. Az is ő, aki hazugságra, másnak ártásra, paráznaságra stb. csábít, szintén ő az, aki indulatokat vált ki belőled, sőt, még a meditáció, ima közben is ő zavar meg, zökkent ki. Viszont valódi hatalmas nincs az ember felett, csak úgy tűnik, mintha lenne.

2023. márc. 17. 21:02
 22/34 Grimfox ***** válasza:
Ezért nem hatott Buddhára, aki már megszabadult a látszat tévedésétől. Aki elhiszi, hogy van felette hatalma, afölött van hatalma.
2023. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Ez egy beképzelt megmarhult médiás ku...lacs. Apjafa...szállítója lesz ez nem buddha
2023. márc. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Akkor elég hülyék azok a keleti vallást követő emberek akik gyereket vállalnak. Már bocsánat


Bár szerintem eleve az emberiség hülye és már rég ki kellett volna halnunk, ha a sok birka ember önzésből nem csinálna gyereket…

Hiszen miről szól a gyerekcsinalas?

Arról hogy az ember ösztönösen férfi a nyomorult kis életét és így akar elmenekülni a halál elől hogy majd “tovább el a gyerekben”…


Aki nem látja hogy a föld egy szenvedesre kijelölt hely, az hülye


Eleve minden embernek úgy kell élnie hogy egyszer meghal és ettől a tudattol kell szenvednie. Van 1000 betegség, napjában milliószor rabolnak ölnek, eroszakolnak rengeteg ember, aki ebben az eleteben nem is követett el semmi rosszat szóval nem is tudja miért kapta a szart.

A rengeteg horror betegségről nem is beszélve….

Ezt egy átlag embernek is at kellene látnia, nemhogy egy hindu papnak….

Annyira bölcsek elvileg és mégis lehoznak ide egy új lelket szenvedni, testi lelki fájdalmakat, traumákat átélni….

Rendkívül logikátlan


Eleve nézzük meg hogy milyen országokba születnek emberek a brutális nyomorba… több száz millióan… ez nem bizonyíték hogy ez egy börtönszerű hely?

Nem mintha nekünk itt a (poszt) kommunista Magyarországon jobb lenne….

Bár lehet hogy csak én gondolok minden nap a halálra hogy egyszer(esetemben hamar) eljön majd, lehet hogy a többi ember akar a gettóban is örül magának…. Eleve az élet körforgása, az öregedés elviselhetetlenül értelmetlen….


Akinek meg születésétől kezdve mindene megvan, annak meg pont az a rossz hogy a minden ellenére is meghal és itt kell hagyni az egészet….

A birka emberek felelőtlenül önző okokból csinálják a gyereket, nem felfogva hogy szenvedi hozzák le a lelket….

2023. márc. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

Én arra tudok már csak felnézni, aki nem csinál gyereket és szépen meghal majd magában. Volt egy jó cselekedete

Nekem a testvérem abortusz áldozata lett, sokáig sajnáltam, gondolkodtam hogy vajon ki lett volna belőle, sőt lelkiismeret furdalásom volt amiért én élhetek, ő nem, ma már irigylem.

2023. márc. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy is. 3 dimenziós léte közepénél sem tart, nem hogy elvégezze azt.
2023. márc. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

#25.

Valószínűleg egy új testben megszületett. Ennek nem lehet gátat szabni. Sőt, annak is karmikus oka van, hogy pont oda született, ahol kikaparták. Az sem kizárt, hogy igazából te magad vagy a testvéred, persze, ha később születtél. Ezt majd csak akkor tudhatod meg te is és ő is, ha megvilágosodtál, akkor ugyanis lepereg előtted az összes addigi inkarnációd. A Buddha is látta magát sólyomként, szarvasként, egyre kisebbtől az egyre nagyobb emberig, mikor megvilágosodott. A tibeti buddhista hagyomány szerint olyan 7 éves korig lehetnek emlékfoszlányok az előző életekből.


A megvilágosodás épp a szenvedésből kínál kiutat. A négy nemes igazság, a nyolcrétű nemes ösvény és a Buddha tanai által.

2023. márc. 18. 11:59
 28/34 anonim ***** válasza:
27# -vel egyetértek, egy lehetőség maradt el, de maga a "testvéred" nem sérült. Lehet leszületett már máshoz, és más leckéket sajátít el.
2023. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Hat ha az a lelek új teste is került, az a személy aki a testvérem lett volna semmiképp sem létezett és az a test ami lett volna örökre elveszett

Én nem lehetek mert én vagyok az idősebb.


Mindenesetre az anyámnak meglett emiatt a karmaja rendesen mert egy nagyon beteg gyereke maradt csak…

De nem ez a személyes abortusz sztori volt a lényeg, sokkal inkább sz elozo kommentem.

Keleti vallás hívok ne nagyon csináljanak gyereket a szenvedesre.

2023. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Érdemes megadni a lelkeknek a lehetőséget a leszületésre és a fejlődésre.

Aki nem akarja, hát ne tegye, de a lelkeknek fontos átmenni ezen a szinten is.

2023. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!