Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért csak a szenvedés az...

Miért csak a szenvedés az egyetlen módja, hogy a lélek fejlődjön? Nem túl barbár, elvalult tanítási módszer ez egy 5 dimenziós világ tanítóitól?

Figyelt kérdés
Olyan mintha injekció nélkül egy rozsdás csavarhúzóval húznák ki a fogadat, ahelyett hogy spéci fogorvosi ezközökkel és bénító szurival. Azt hinné az ember, hogy a magasabb vibrációs szinten élő lények már kitaláltak volna egy ugyanolyan hatékony módszert, ami kevesebb fájdalommal járna és gyorsabban is fejlődnének a lelkek tőle.

2023. márc. 26. 16:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem ez az egyetlen módja. Te választottad ezt.

Te is és én is, és itt mindenki úgy alakult eddig, az előző 1000 évecskében, vagy amennyiben, hogy ezt teremted, ezt igényled. Én is.


Ha szenvedsz jelenleg is, miközben fizikailag senki sem kínoz, akkor az pedig most csak is te vagy. Én nem szenvedek. ^^

2023. márc. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

2#, Nem. Nagyon nem így működik. Bízz bennem, harmónia van. Nincs semmiféle körfolyamat, ördögi pedig végkép nincs, ahol az akaratos kínzás nem állhat le.


A valóság sokkal szebb bárminél, amit megérteni képes lehetsz.

2023. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Tudi333 ***** válasza:
41%
Szerintem ez önámítás az egész! A fejlődés meg a tanulás is. Azzal, hogy azt mondom, hogy azért szenvedtem mert meg kellett tanulnom valamit, azzal értelmessé, elfogadhatóvá teszem magam számára azt ami gyakorlatilag értelmetlen. Így rá tudom húzni, hogy van oka, volt értelme, stb. Mondom ezt nagyon nem materialistaként.
2023. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ez egy büntető bolygó, direkt erre a célra van. A bünhődés a cél, nem a fejlődés. Van aki enyhébb, van aki szigorúbb büntetést kap. Hogy ez mitől függ, ki tudja. A börtönben sem törődik vele senki, hogy kispista fejlődik-e a zárkában töltött évek alatt vagy sem. Lényeg, hogy biztos helyen van.

Ha így nézzük, az is értelmet kap, miért pusztítja az ember a földet, miért ez a nagy agresszió.

2023. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Grimfox ***** válasza:
Ha a bentlakó busztítja a börtönt, azt nem tolerálják azok, akik odarakták. A börtön egy szükséges létesítmény, aminek funkcionálisnak kell maradnia. Ha ez egy büntetőhely lenne, akkor valaki közbeszólna, és milliárdnyi embert érintene a büntetés egyszerre, hiszen milliárdnyi ember rombolja nagyon durván a Földet. Az emberiség harmadát legalább érintené egy ilyen bünti. A pusztítás nem szól az elméleted mellett.
2023. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

[link]


A lélek sötét éjszakàja..

Nekem volt pár és utánna történtek mindig a fura dolgok..pàrszor elgondolkodtam most akkor én vmi fogyatékos lettem?velem van a baj?tényleg az exemnek volt igaza vmi agymosott lettem?

Dolgokat làtok hallok olvasok amik utànna a kötnyezetembe vagy épp velem megtörténik..rezgek éjszaka -hallom érzem a rezgést a fejemnél meg tàvozik vmi.szàmsorokkal àlmodtam ami az enyém volt felolvastam és a hàtam rezgett..(618)-nem egy mindennapi szám


Nàlam a folyamatokat egy utoszerelő inditotta el-de nem tudom őbelőle nem néztem volna ki hogy spirtuàlis tanitó 😬 ikerlàng lélektàrs passz ki de olyan mintha ismerném

2023. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]


Eltűnt a fény

Magadra hagy

Hogy a nagy sötétben megtaláld ki vagy

Bár nélküled

Nem sejthetem

Van-e visszaút az árnyékból nekem


Nekem ez a zene nagyon rezonàlt mikor nyàron nagy sötétben depiben voltam mikor harcoltam a démonjaimmal..

Mikor a több éves terhem letettem mikor elmondtam a csalàdomnak -lélekgyogyàsznak akkor kisütött a nap..és kaptam a jeleket az univerzumtól

2023. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az Univerzumunkban nincs büntetés, jutalom, megbűnhődés. Ezeket a hitrendszereket a vallások verték a fejünkbe. Meg a szigorú tekintély figurák.



Nem a szenvedés a tanítás módja, a szenvedés annak a jele hogy vagy rossz úton jársz, vagy ellenállsz valaminek. Rengeteget tanultam erről, mert én is benne voltam és meg akartam gyógyulni, nem könnyű az biztos.


A világunkban a dualitás törvénye uralkodik, ami szerint a kontraszt által tanulunk. Ahogyan létezik fekete-fehér, világos, sötét, úgy az élményeink is variálnak.

 Ha nem lett volna rossz kapcsolatunk, nem születik meg bennünk a vágy a jóra, ha nem aláznak meg, nem fogalmazódik meg bennem a vágy és törekvés a tiszteletre, elfogadásra, stb.

 Amint megvan a vágy, (ami nem azért jön hogy siránkozz utána, vagy hogy az orrod alá dörgölje, hanem mert neked is jár, és el kell indulnod felé), akkor olyan döntéseket, tetteket, gondolatokat kell szülni, ami a jó útra vezet, és hogy mi a jó út, azt onnan tudod, hogy expanzió, boldogság, szenvedély vezényel felé.


Ez persze sokkal bonyolultabb, de leegyszerűsítve ennyi.


2023. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
sepsepsep
2023. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!