Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha léteznek reinkarnációs...

Ha léteznek reinkarnációs utaztatások, amik alapján feltárhatjuk előző életeinket, miért nincs ez még tudományosan elfogadva?

Figyelt kérdés

Tehát ha ilyen van, akkor miért nem biztos még mindig, hogy van - e túlvilág, vagy nincs, létezik - e reinkarnáció, vagy nem?

Ha nincs túlvilág, vagy másik élet, akkor mit látunk egy ilyen utazás során?

Egyébként vett már részt közületek valaki ilyenen? Én nagyon szeretném kipróbálni, de azt hallottam veszélyes, nem mindenki tudja feldolgozni a látottakat.



2023. márc. 31. 23:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%

"Van egy elképzelésem a világ működéséről. Egyszerű világkép."

Nem egyszerű világkép, mert nem csak ilyen téma alatt látom, hogy néha oldalakat írsz.

Meg mi is beszéltünk már egymással más poszt alatt és meg kell mondani, hogy nagyon nincs normális és egyszerű világképed.


"Nem kell, hogy előnyöm, vagy hátrányom származzon belőle."

Szóval teljesen felesleges, ha nem tudod mire használni vagy többet megtudni a világról.


"Ez tűnik számomra logikusnak."

Hát igen, ehhez a logikai nem ér a közelébe.


"Azzal kapcsolatban vannak fenntartásaim, még ha át is éltem mindkét fél részéről."

Persze-persze, amikor ilyeneket mondasz, hogy:

"az utaztatás létezik"

akkor nem hiszem el, hogy bármilyen formában is próbálsz gondolkozni.

2023. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Grimfox ***** válasza:
81%

Nekem egyszerű. Nekem átlátható. Neked nem. De nem is cél, hogy ugyanaz legyen a világképed, mint nekem.

Számodra a sima ismeret, ami nem azért van, valamilyen látható hasznot csinálj belőle, az fölösleges. Számomra nem. Nekem elég, ha nem látom kaotikusnak a világot. Megeshet, hogy a világképem téves, és az teljesen biztos, hogy hiányos, de számomra elég koherens, hogy ne féljek olyan megfoghatatlan elemektől, mint a balszerencse, vagy sors, isteni büntetés.

Nekem bőven elég, hogy nem kell azt kérdeznem magamtól, hogy "miért történik ez velem".

Az utaztatás létezik. Az utazás tartalma a kérdéses. Bár én csak két módszerről tudok, ezek közül az egyik biztosan nem működhet, a másik meg gyanúsan nem működik, vagy csak bizonyos esetekben működik.

Nem számít, hogy elhiszed e, hogy próbálok e gondolkodni, vagy sem. Nem befolyásolja, hogy vakójában mit csinálok, és mit nem. Ha neked nem hasznos, amit mondok, akkor nem veszed figyelembe. Ha valakinek hasznos, az meg figyelembe veszi. Egyszerű, és nagyszerű.

2023. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Hat akkor grimfox te már nagyon mélyen benne lehetsz ebben, mert nem sok ember van aki ne kérdezné meg hogy miért történik ez velem, vagy miért pont én. 99 százalék ezt biztosan nem tudja kivitelezni

Azért nem mondhatjuk azt hogy minden csak a mi tetteinek következménye. És az élet nagy kérdéseibe még úgyis bele lehet őrülni picit, vagy nagyon hogy van valamilyen fix világnéztünk

Meg azért az emberi sorsok közötti nagy különbséget sem könnyű annyira elfogadni és ha történik valami extra rossz, amire szinte semmi esély nem volt, azt sem lehet csak azzal jóváhagyni hogy ez mind belőlünk fakad, csak a tetteinek következménye.

2023. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Grimfox ***** válasza:
55%

Azt semmi esetre sem állítom, hogy könnyű átlátni, pláne azt nem, hogy én mindent átlátok. És messze vagyok attól is, hogy mélyen bennelegyek. Tényleg csak a világképem az, ami miatt így gondolkodok, és amin keresztül igyekszek átlátni mindent, amit fel tudok fogni ésszel.

Olyan dolgokhoz szándékosan nem nyúlok, amiktől megzakkannék, kiakadnék. Egyszer majd lehet, most még biztosan nem. Nevezzenek lustának, de a plusz terheket nem szeretem annyira.

Azért nagyon nehéz a tettek következményének látni mindent, mert rengeteg dolog kapcsolódik össze, és a nagy része nem látszik se egyértelműen, se alapos vizsgálat után. Sok ezer évnyi, ki tudja hány emberen, és más élőlényen keresztül összeszövődött dolgokat lehetetlen visszafejteni. Az eredményét látjuk csak. Ami lehet igencsak katasztrofális. És ugyanez igaz mondjuk azokra, akiktől te a sérelmet elszenveded. Amit most tesznek, az ő szövevényes karmájukat gyarapítja. Ezért hívják körforgásnak. Ha nem próbálsz tudatosan kifelé haladni belőle, mindig ugyanez az adok-kapok lesz.

2023. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

"Persze-persze, amikor ilyeneket mondasz, hogy:


"az utaztatás létezik"


akkor nem hiszem el, hogy bármilyen formában is próbálsz gondolkozni."


Megkérdezhetem, hogy Neked milyen személyes tapasztalatod van az utaztatással kapcsolatban?

2023. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#12

"Nekem egyszerű. Nekem átlátható. Neked nem. De nem is cél, hogy ugyanaz legyen a világképed, mint nekem."

Szóval teljesen haszontalan és értelmetlen a világképed?

Mert ha nem számít, akkor teljesen felesleges.

De látom nem is akarod másokszámára egyszerűvé tenni.


"Számodra a sima ismeret, ami nem azért van, valamilyen látható hasznot csinálj belőle, az fölösleges."

Szóval ha valamit biztosra akarok tudni az azt jelenti, hogy hasznot akarok csalni belőle?

Nem fordítva van inkább?

Ha valóban a valóságot ismerem meg jobban, akkor hasznom lesz belőle.

Legalább is magabiztosságot és komfortot adhat minimum.

De ebből a válaszból látom, hogy neked az kell hogy jól érezzed magad, legyen az akármi is ami kiváltja.


"Nekem elég, ha nem látom kaotikusnak a világot."

Őszintén ezen a világon mi a kaotikus?


"Megeshet, hogy a világképem téves"

"de számomra elég koherens"

Igen, de ha téves és koherens, az nem valami belső probléma lehet nálad?

Ne haragudj meg, de ha lehetetlen dolgokban hiszel, mert jól akarod érezni magad az veled teljesen oké?

Mit teszel azért, hogy az igazat megtudd?


"de számomra elég koherens, hogy ne féljek olyan megfoghatatlan elemektől, mint a balszerencse, vagy sors, isteni büntetés."

Ezek nem megfoghatatlan elemek.

Plusz az hogy beleképzelsz valamit attól még lehetsz szerencsétlen.

Sors sem létezik, de gondolom mindenre rá kell aggatni egy olyan jelzőt amitől magasztosabbnak tűnik.

Aztán istenről ne is beszéljük, mert még régebben szépen beégetted magad ezzel már.


"Nekem bőven elég, hogy nem kell azt kérdeznem magamtól, hogy "miért történik ez velem"."

Dehogynem.

Csak te azt mondod: "mert csak ..."

és a ... helyére istent, sorsot vagy valami mást raksz.

Ezzel csak a saját lelked nyugtatod és nem az igazságot keresed.


"Az utaztatás létezik."

Szintén megint csak egy kijelentő mondat.

Tudod mit mondok?

Az utazás nem létezik.

Nah most a két állítás ugyan olyan szinten áll.


"Bár én csak két módszerről tudok, ezek közül az egyik biztosan nem működhet, a másik meg gyanúsan nem működik, vagy csak bizonyos esetekben működik."

Igen, ezt úgy hívják hogy hetyetye.

Soha semmi sem működik, csak néha de az is csak bizonyos esetekben.

WoW

Semmit mondás level 10000000


"Nem számít, hogy elhiszed e, hogy próbálok e gondolkodni, vagy sem."

Szóval nem csak a hit nem számít, hanem gondolkodni is felesleges?

Megérkeztünk.


"Ha neked nem hasznos, amit mondok, akkor nem veszed figyelembe. Ha valakinek hasznos, az meg figyelembe veszi. Egyszerű, és nagyszerű."

Szokásos "ha nem tetszik ne nézd", amiről tudjuk hogy hibás kijelentés.


#15

"Megkérdezhetem, hogy Neked milyen személyes tapasztalatod van az utaztatással kapcsolatban?"

Bocsi, de ha valamit bizonyíték nélkül állítanak, azt bizonyíték nélkül el is lehet vetni.

Szóval te miért nem hiszel a láthatatlan és lebegő spagettiszörnyben?

Ő a mindenható és ő teremtett mindent!

2023. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Ahogy nézem ez személyeskedésbe fullad. Vannak elemek, amikre szívesen válaszolnék, de az is csak személyeskedésbe veszne. Félre ne értsd, nem sértődök meg ilyesmin, csak semmi értelme így beszélgetni.
2023. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16


"Nekem egyszerű. Nekem átlátható. Neked nem. De nem is cél, hogy ugyanaz legyen a világképed, mint nekem."


"Szóval teljesen haszontalan és értelmetlen a világképed?


Mert ha nem számít, akkor teljesen felesleges."


Próbálok kívülállóként logikát találni a gondolatmenetedben, nem nem sikerül.


Nekem például nem számít a Te világképed, teljesen semleges számomra így ismeretlenül, hogy miben hiszel, miben nem, és mire alapozod mindezt.


Ebből akkor a Te logikádat követve levonhatjuk azt a következtetést, hogy a Te világképed "haszontalan és értelmetlen"?

2023. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Megeshet, hogy a világképem téves"


"de számomra elég koherens"


Igen, de ha téves és koherens, az nem valami belső probléma lehet nálad?


Szerintem meg nálad lehet a probléma: átsiklottál a "megeshet" szón, ami kulcsfontosságú a mondatban.


Nem azt írta Grimfox, hogy tévesnek tartja a saját világképét - ami, ha józan ésszel belegondolsz, pont úgy nem lenne észszerű és logikus, mintha Te tartanád a saját világképedet eleve tévesnek.

2023. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

16


"Nem számít, hogy elhiszed e, hogy próbálok e gondolkodni, vagy sem."


"Szóval nem csak a hit nem számít, hanem gondolkodni is felesleges?


Megérkeztünk."


Nem szeretném megbántani az érzéseidet, de a reakciód alapján nagy túl nagy kihívásnak bizonyult számodra Grimfox mondatának értelmezése, pedig teljesen érthetően és egyértelműen fogalmazott.


Szerintem érdemes lenne egy picit félretolnod az egódat az útból, figyelni arra, amit a másik ír, és akkor reagálni rá, ha tudod értelmezni.

2023. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!