Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnáció feltevése...

A reinkarnáció feltevése megbukhat az emebriség robbanásszerű emelkedésével? Honnan jönnek az új lelkek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 2. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Ezt valami ember által ismert nyelvre fordítsd le, amit te is ismersz.
2023. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jelentve! Ne provokálj
2023. ápr. 2. 17:38
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

A reinkarnáció elmélete szerint nem feltétlenül ember voltál korábban.


Lehet, hogy előzőleg egy zebra testében lakott a lelked, következő életedben pedig ismét bármi "lehetsz".


Mivel rengeteg állat pusztul el (ez a szám robbanásszerűen nő) így már meg is van a válasz, hogy honnan van "utánpótlás"

2023. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Most adottak a feltételek ehhez, de ezzel párhuzamosan rengeteg kezdő, új lélek jött, valahogy nem csoda, hogy most a legegósabb minden. Mindannyian a forrásból jövünk, pontosan nem tudom, de egy megvilágosodott ember biztosan tudja ezt.
2023. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Sok minden miatt megbukhatna, én egyedül azért nem vetem el a reinkarnacio és a lelek létezésének esélyét, mert egyszerűen képtelenség magyarázatot találni arra hogy miért születtél te meg, miért nem vagy egy macska és miért éppen a saját fejedből nézel ki.

Egyébként én materialista voltam, de a balsorsom és a fent említett nagy kérdőjel belesodort az ezoteriaba.

2023. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már én is felvetettem, de elvileg van valami válaszuk rá. Lehet az is, hogy valaki korábban állat volt, bár ezt a lehetőség nem mindenki fogadja el. Valaki szerint nem minden létező lélek van jelenleg testben.


#1: szerintem tök világos volt a kérdés.

2023. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
A 2500 éves buddhista filozófia bár tanítja a reinkarnációt, de nem ismeri el a lélek létezését. Szerinte ami újjászületik, az a korábbi élőlényt alkotó energiák újbóli formává válása anélkül, hogy azok bármilyen szempontból egyediek, változatlanok lennének. Ez az elképzelés egyébként bizonyos szempontból összecseng a modern fizika energiamegmaradásról szóló tudásával.
2023. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Grimfox ***** válasza:
100%
A védanta szútrában azt írják, a lelkek száma végtelen. Ez valószínűleg "költői" túlzás, de a Saguna Brahman(megnyilvánult isten) alatti egyéni lelkek száma messze meghaladja a földön található élőlények számát is, nemhogy a most élő emberekét. Nem új lelkekről van szó, egyszerűen adott a lehetőség, hogy ennyi egyéni lélek éljen testet öltve.
2023. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez eleve tudnunk kellene hogy miért és hogyan jött létre az ősrobbanás és abból az univerzum.

Mert ha hiszünk bármilyen vallásban, akkor elvileg a materialista világ jött létre a spirituális világ miatt.

Gondolok itt arra hogy a lelkek megtapasztalhassák a karmájukat…

Mondjuk nem értem hogyha létezik a spiritualitás is, akkor ahhoz minek kellett egy olyan világ, bolygó ami az egzakt tudomány elvei alapján működik… na mindegy

2023. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Grimfox ***** válasza:
100%
A karma megtapasztalása nem cél, hanem következmény. Ha a hindu/buddhista filozófiát vesszük alapul, akkor a világ az által(és azért) jött létre, hogy a megnyilvánulatlan isten megnyilvánult istenné vált. Tulajdonságok nélküliből tulajdonságokkal rendelkezővé lett.
2023. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!