Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnáció feltevése...

A reinkarnáció feltevése megbukhat az emebriség robbanásszerű emelkedésével? Honnan jönnek az új lelkek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 2. 17:15
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Ebben az univerzumban is sok élet van ezen a bolygón kívül, de én láttam lsd bélyeg hatása közben rengeteg univerzum kialakulását. Elképzelhetetlen mennyiségű élhető hely van, és ha most a földön is vagyunk, lehet legközelebb más helyre kerülünk...
2023. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

de én láttam lsd bélyeg hatása közben rengeteg univerzum kialakulását.


🤣🤣 na az ám a hiteles forrás

2023. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A környezetpusztításból. Kivágják az amasonasz őserdőt = 1 milliárd lélek. Fák, bokrok, rovarok, növények mind emberré lesznek és bemigrálnak az EU-ba
2023. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék hogy egy bokor hogy halmoz fel olyan karmát ami hirtelen emberré teszi 😂😂
2023. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Grimfox ***** válasza:
100%
Önző módon elszívja a tápanyagot a kisebb bokrok elől, ősszel rájuk hullatja a leveleit, és a gyökereivel kitúrja a többiek gyökereit.
2023. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi erővel minden ragadozó állatnak szar sorsú embernek kellene lennie hiszen rengeteg másik állatot megölnek és sajnos választásuk sincs hiszen így lettek teremtve.

Sőt akkor eleve azzal minden nap bűnt követünk el hogy eszünk.


Egy fagyöngy meg egyből megy Indiába 😂 akkor már értem hogy ki volt előző eleteben az a lány akinek csak feje volt és egy lavórban élt

2023. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

[link]


Na erre mit mondana a dalai láma, ez milyen karma? 😬

2023. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Grimfox ***** válasza:
78%

A fagyöngy pont parazita.

A ragadozó nem rosszindulatból öli meg a prédát, hanem mert így marad életben. Ugyanígy az ember is, ha azért öli meg az állatot, hogy megegye, az nem von magával nehéz karmát. Ha szórakozásból öli az állatokat, vagy épp kegyetlenkedésből, az más.

Azt is figyelembe kell venni, hogy az ember dönthet. Egy állat, főképp az alapvető élettevékenységeivel kapcsolatban nem. Az állatoknál főképp a természetes életüktől való gyökeres eltérés okoz problémákat. De még így sem halmoznak életekre szóló terheket. Esetükben a hibák hamar megbosszulják magukat.

2023. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pont azért irtam hogy a fagyöngynek rossz karmája lesz, félig meddig szarkasztikus poénként


Azért elég kegyetlen játékot űz a karma ha eleve arra szület le több milliárd lélek hogy egy másik élőlény tápláléka legyen

A tápláléklánc engem mindig is elvitt abba az irányba hogy ne higgyek a spirituális világban mert ha random alakult ki ez hogy az előlényeknek egymást kell enniük, azt megértem mert ennek biológiai okai vannak, de ha arra születik ennyi lélek hogy büntetlenül öljék őket, azt elég nehéz feldolgozni

2023. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Grimfox ***** válasza:
100%

Nagyban kell nézni a képet. Nem egyedenkén, vagy fajonként, hanem az ökoszisztémát. Az ökoszisztéma ugyanúgy az egyensúlyon alapul, mint a karma.

Az sem igaz, hogy bármi is arra születne, hogy megegyék. Pont ezért van a legtöbb élőlénynek valamilyen stratégiája arra, hogy ezt elkerülje. Prédává válni egy eshetőség, nem törvényszerűség. Már ha csak azt nézed, hogy a prédaállatok mindig sokszorosan felülmúlják számban a ragadozót, és a szaporodásuk is gyorsabb, kikövetkeztethető, hogy attól, hogy potenciális prédaállat, a legtöbbjüket nem ejti el egy ragadozó sem. Ha mindegyik prédaként végezné, akkor az tényleg elég furcsa lenne, és elgondolkodtató szellemi téren. De így, hogy csak egyes egyedek válnak prédává, beilleszthető a karma körforgásába. Mivel a karma nem büntetés, hanem következmény, nem feltétlen tesz "rosszat" az állat, amelyik prédaként végzi. Olyan cselekedetei, döntései(korlátozott mértékben) vannak, amik gyengeséghez, sérüléshez vezetnek, és megnő az esélye, hogy táplálékká váljanak.

2023. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!