Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Jónak kell lennem önmagamhoz...

Jónak kell lennem önmagamhoz és másokhoz, ha nem akarom szaporítani a negatív karmám?

Figyelt kérdés
Önzetlen cselekedetnek számít, ha csak azért vagyok jó önmagamhoz és másokhoz, hogy ne szaporítsam a negatív karmám?

2023. ápr. 6. 04:00
A kérdező szavazást indított:
Önzetlen vagyok, ha csak azért vagyok jó, hogy ne szaporítsam a negatív karmám!
Nem vagyok önzetlen, ha csak azért vagyok jó, hogy ne szaporítsam a negatív karmám!
Jónak lenni jó és még a negatív karmám se szaporodik!
13 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a karma tudja hogy csak önzőségből vagy “jó” úgyhogy nem számít neki

Meg a negatív gondolataidat is látja

2023. ápr. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 NTBS ***** válasza:
100%
Nem tudod becsapni.
2023. ápr. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint amikor a keresztények tudják, hogy valami bűn, de úgy is "meggyónom".


Szerinted egy mindenható erőt át lehet verni?

2023. ápr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Grimfox ***** válasza:
81%

A te megítélésed szerinti, és a társadalom megítélése szerinti jó nem feltétlen jó, ha a karmát nézzük. Lehetsz jószándékú, és okozhatsz mégis olyan eseményláncolatot, ami rosszra fordul. Megfontoltnak kell lenni, átgondoltnak, át kell látni a tetteidet, és a lehetséges következményeket, hogy ne szaporítsd a rossz karmádat.

A karma nem egy tudatos személy, nem látja, hogy mit miért teszel. A cselekedeteid következménye a karma. Teljesen pártatlan, a jó, és rossz karma fogalma csak emberi elgondolás, mert az ember érez jónak, vagy rossznak valamit. A karma nem érez. Az egyszerűen működik, mint egy természeti törvény.

2023. ápr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan hogy működik a karma, de nem tudom elképzelni hogy egy "élettelen" természeti törvény legyen.

Azt gondolom egy nagyobb intelligencia irányítja, velünk egyetértésben, a felsőbb énünk aktív együttműködésével.

Nem hiszem hogy kijátszható "látszat" cselekedetekkel. Az őszinte, belülről fakadó megértés és cselekedet ami számít.

2023. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Grimfox ***** válasza:
75%

Semmivel sem játszható ki. De a cselekedet számít. Ha önzésből csinálod, más eredménnyel jár, mint ha önzetlenül, ez tény, de mondjuk annak, az éhezőnek, akinek enni adsz, mindegy, hogy azért adtál neki enni, mert ez neked jó érzés, vagy azért, mert sajnáltad.

Ha nem lenne mechanikus, azaz pártatlan, és önmagától működő, akkor nem is lehetle igazságos. Nem tudná kiegyenlíteni a világ egyensúlyát. Ha nagyon "magasan" nézed, akkor a megnyilvánult istenségből ered a törvény, de nem irányítja közvetlenül, nem szól bele, nem változtat rajta senki, és semmi kedvéért. (legalább is az Upanisadok, és a Védanta szútra alapján nem)

2023. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%

Jah annyira működik a karma hogy engem pont akkor raboltak ki miután nagyon megsajnáltam egy öreg hajléktalan nőt és adtam neki pár száz forintot.

Karma 👏👏👏👏👏

2023. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Tiszta tudattal, tiszta szándékból tégy erkölcsös segítő együttérző belátó tetteket és minden oké lesz.
2023. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, ha egóból teszel jót, az nem lesz rossz, mert a karma értelmezése szerint az jó vagy semleges. Nem a kivitelezés számít, a karmára gyakorolt hatása a tettnek.
2023. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Grimfox ***** válasza:
100%
7., a jó, és a rossz karma nem oltja ki egymást. Ha ugyanannyi, és ugyanakkora jót teszel, mint amennyi rosszat, nem lövik ki egymást. Mindegyik visszatér a maga idején, és erősségével. Azért, mert segítettél egy hajléktalannak, a rossz karma, ami miatt kiraboltak nem nullázódik le. A jóindulatért máskor, más formában fog hatni a karma.
2023. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!