Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit gondoltok a vallás vagy a...

Mit gondoltok a vallás vagy a civilizáció volt előbb? Létezhet az vallásoknak egy közös 'őse'?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy olyan sok vallás hasonlít nagyon sok mindenben. Például A dél-amerikai törzsek és a busmanok vallásai, indián és eszkimó törzsek sámán kultúrája is mind hasonló például. A maják, aztékok, inkák, a sintó mind a napistent tartják a legnagyobbnak. A politeista vallásokban is az Istenek mind hasonlónak tűnnek, Római, Görög és Skandináv mitológiára gondolok elsőképpen. Vagy én szerintem a Buddhizmus szintén sok pontban hasonlít kereszténységhez a történetek egy részétől eltekintve és így az Ábrahámi vallásokhoz. A vallások nyilván hatással voltak egymásra, még a világ messzi pontjaira is. Piramisok is a világ számos távoli helyein előfordulnak. A Tigris és az Eufrátesz közelében Göbekli Tepe elvileg 12 000 éves, ami az egyik legrégebbi építészeti lelet és eléggé vallási helységnek látszik. Lehetséges hogy ezek a 'szent' helyek hozták össze az emberi törzseket, családokat és alakították ki idővel a nagyobb társadalmakat a környékükön? Lehetséges volna szerintetek, hogy létezett egy olyan hit és Istenség, amit a kevésbé intelligens emberek követtek, vagy 'érzékeltek' több mint 10 000 évvel ezelőtt? (Ti miben hisztek esetleg?) Célom az információszerzés és az erről való elmélkedés. :)

2016. okt. 5. 15:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Létezhet *a* vallásoknak egy közös 'őse'?
2016. okt. 5. 15:30
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
A tojás.
2016. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Civilizáció nélkül nincs vallás, a vallás az öntudatra ébredéssel egyidőben megjelent.

Akkor, amokor felmerült először a kérdés: "Hogyan, honnan lettem én és a többi ember?"

2016. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Kifogyott a fogkrémem.
2016. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Az én meglátásom szerint,a vallások,egy közös ősi hitből eredtek,és a népek meghatározó személyisége jelleméhez,karakteréhez igazodott,s vált egyre különbözővé.


A civilizációk ott alakultak ki előbb,ahol az életfeltételek, elsősorban a kedvező hőmérséklet,és az édesvíz elérhető volt.

Ezek a civilizációk,a termelés,és önvédelem feltételeit a társadalom szervezett formájával biztosították az élhető körülmények biztosította szaporodás miatt.(Öntözőrendszerek kiépítése,üzemeltetése,erődítmények építése,őrzése,védhető menedékek kiépítése,társadalmi munkamegosztás.)


A nemzetek egy igen fontos összetartó ereje volt, a nemzetre jellemző istenhit.A kesze-kusza hit megosztotta a nemzetet.

2016. okt. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Szinte biztos, hogy volt közös ősvallás, és az is, hogy a vallásoknak erős civilizációs szervező hatásuk volt. Őseink felfogását ma már valószínűleg képtelenek lennénk megérteni, annyira máshogy álltak a világ jelenségeihez. De egyrészt valószínű, hogy már az abszolút őshazában, Afrikában kialakult valamilyen alapvallás, és az sem kizárt, hogy jóval korábbi, mára letűnt civilizációk hagyatéka adta a mai vallások alapját.

Meg ugye az is ott van, hogy a hasonló történésekkel találkozó törzsek hasonló magyarázatokat találtak ki, ebből kifolyólag az egymástól nagy távolságra lévő populációk vallásai is mutathatnak hasonlóságokat, mint pl. a napisten imádás.

2016. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!