Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek csak az embereknek...

Szerintetek csak az embereknek lehet előző és következő élete, vagy az állatoknak is lehet?

Figyelt kérdés

Elsőre furcsa kérdésnek tűnik, de énszerintem kibeszélhető téma.


Már sokat kutakodtam mint vallásban, mint racionális véleményekben, így elég jártas vagyok a témában. De a fent említett kérdés még számomra válaszra vár.


Kíváncsi vagyok, mégis mit gondoltok erről?

Formális válaszokat megköszönném.


2023. aug. 21. 10:56
1 2
 1/20 Grimfox ***** válasza:
88%
A hindu, és rokon vallásokban a lélek nem emberi, vagy állati, a lélek önmaga, ezért emberként, és állatként is megtestesülhet, a karmájának megfelelően. Manapság vannak újabb értelmezések, hogy a lélek fejlődik, és ha átlépte az emberség küszöbét, többé nem lesz állat. A régi leírások ennek ellent mondanak. Az upanisadokban még arra is van utalás, hogy akár növényi cikluson is átmehet a lélek, de ez egy erősen szimbolikus rész, nem biztos, hogy helyesen értelmeztem.
2023. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Állatoknak nincs egyedi lelke, csak faj szinten.
2023. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem lehet. És rendelkeznek lélekkel. S csak azt hisszük hogy a mienk bármivel is több annál.

Miert? Mert tudunk írni olvasni és beszélni? Vagy mert coportokban, csodákban és falkában élünk mégis magányosak vagyunk egyszerre?

2023. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

2 hát az elég érdekes lenni, vegyük csak a hozzánk egyik legközelebb álló két fajt, a macskákat és a kutyákat, sokukat megkinozzák, vagy az utcán kínokat élnek át, megmérgezik őket, gyötrelem közben halnak meg


Más egyedek pedig gyönyörű fajtiszta példánynak születnek, és 20 évig élnek egy szerető családban….

Ez egységes karma?


Mondjuk nálam itt is bukik kicsit a reinkarnáció elmélet mert persze, mi emberek tudunk dönteni arról hogy mit teszünk és jót vagy rosszat cselekszünk de egy macska és egy kutya vajon hogy halmozza a jó vagy rossz karmát?


Mert az ő életük között is pont olyan nagy szakadék van mint az emberek élete között….

Nem nagyon van rá logikus magyarázat

2023. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Grimfox ***** válasza:
92%
Az állatok karmája sokkal jobban stagnál, mint az embereké, sokkal lassabban állnak be a változások, mert sokkal ösztönszerűbben döntenek. De ettől még van nekik is karmájuk. Minden élő dolog cselekszik, ezért van karmája. Lehet, hogy tízezer évig ugyanaz a karmája, de ettől még van. Az sem gond, ha közben kihal az adott állatfaj. Több állatfaj is él a világon, amik ugyanazt a szerepet töltik be.
2023. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Ez számomra még mindig elég nagy logikai buktatója annak hogy hogyan lehet ekkora különbség állatok élete között

Így is megkapja sok szerencsétlen a kínzást, hogy nem is tudatosan cselekedett hanem ösztönösen

Sőt, az állatok sok rosszat nem is tudnak tenni, mert ha a ragadozók ölnek, azt muszájból teszik és eleve így fejlődtek ki az evolúció során


Az állatok élete és létezése sokkal inkább arra bizonyíték hogy nincs lélek és minden véletlenszerű


Egy embernél még rá lehet fogni hogy az előző 5 életében egy szutyok volt és most azért teszi tönkre az élet, de egy macska nem tudom mit tud elkövetni hogy valami beteg ember megkinozza, vagy mondjuk egy rókát élve megnyúzzanak a bundájáért


Az alacsonyrendű állatoknál még meg is értem hogy mindegy hogy melyik testbe születnek, én is kínoztam már meg véletlenül szúnyogot, amikor csak harmadjára sikerült lecsapnom, de nyilván nem sokat érzett belőle


Viszont egy gerinces állat már pont úgy érzi a fájdalmat, az éhezést mint mi, pedig ők csak ösztönösen cselekednek…


Kiváncsi lennék erre egy keleti bölcs tanító mit tudna mondani, mert ez elég nagy logikai buktató


Ennyi előnye van a keresztény papoknak, mert ők el tudják intézni ezt az isten szabad akaratot adott betanult szöveggel

2023. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Grimfox ***** válasza:

A karma nem jó, és rossz alapján működik. Nem egy jutalmazó/büntető rendszer. Ok okozati rendszer. Ha bármilyen élőlény bármit tesz, annak következménye van. Nem azért mert megérdemli, hanem mert olyat cselekedett, amiből ez fakad. Nem bűnhődik a ragadozó, és nem kap lehetőséget a bosszúra a növényevő. Nem az a cél, hogy "igazságot" tegyen a karma, hanem hogy az események láncolata fennmaradjon. Eköré lehet persze vallási, és morális keretet építeni, de az alapja ennyi. Egy mechanikus eseménysor.

Az embernél csak annyi a különbség, hogy tudatosan tudja befolyásolni a jövőjét ez által. Már aki él a lehetőséggel. Misztériumként vizsgálva ennél mélyebb összefüggéseket lehet találni, ha van hozzá valakinek kellő megértése(gondolom belőlük lesznek az említett keleti bölcs tanítók).

2023. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
4. Kevered a szezont a fazonnal.
2023. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Akkor homályosíts már fel ha te ennyire tisztában vagy a szezonnal és a fazonnal

Persze ezt sokszor leírták már hogy a karma nem büntetés és jutalom de a földi életben ezt 100%-ig büntetésként vagy jutalomként tudják megélni az élőlények

És a jó illetve rossz karma fogalma pedig él


Egyszerűen nincs arra logikus magyarázat amit leírtam, pláne olyan nem amit karmával, reinkarnációval meg lehetne magyarázni

Az állatok fajon belüli egységes karmája is hülyeség, meg az is hogy tudatos cselekedet nélkül az egyik lélek 20 évet élhet boldogan, a másikat meg felrobbantja valami pszichopata

2023. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Jó olvasni, ahogy értelmes emberek kultúrált vitát folytatnak. Én is beszállok és borítsuk fel ezt a vallás, karma rendszert.


Az lehetséges, hogyha egy állat akinek van saját énje( léleke) és ezt ne tessék kavarni az ösztönnel, mert a lélek tudatossága korlátozva van az ösztönök által. Egyszer csak a sors folytán meghal, majd újjászületik emberként. De most jön a csavar, képes-e emlékezni emberként állati mivoltjára?


Nyugodtan rúgjátok fel vallás, karma rendszereket és saját nézőpontokat osszatok meg.


(Ki miben hisz.)

2023. aug. 21. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!