Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az embereknek és a különféle...

Az embereknek és a különféle állatoknak (kutya, hangya, delfin, csiga stb) másfajta lelkük van?

Figyelt kérdés
Testfelépítésileg az ember is állat. Születhet állat emberként újjá ill. fordítva? Mit gondoltok erről?
2016. nov. 30. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Nincs olyan, hogy állat meg ember. Van egy cucc ami össze-vissza evolválódik, osztódik, hogy tanuljon. Mert buta.
2016. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A lelkûk ugyanaz.
2016. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ezen én is filóztam. De mit tud tanulni egy állat? Ő csak egy kiszolgáltatott lény, aki csak elszenvedi az egészet, nem tud rendelkezni,nincsenek döntései, csak az ösztöne súgta tennivalói. Nekem az is eszembe jutott, hogy az állati lét büntetés. Pokol a földön a bűnös fejlettebb lények büntetéseképp.
2016. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Állat és állat közt is van különbség, pl a ló intelligensebb a verébnél
2016. nov. 30. 20:50
 5/15 A kérdező kommentje:

Olvastam egy könyvet, meghalt egy nő, büntetésből hangyatestbe került és jó cselekedetekkel kellett jò karmát gyűjtenie, és feltornáznia magát magasabb létformába :) ez egy regény volt, nem valóság!


De ha belegondolok, h egy hangya felfejlődik kutyává, a kutya visszafejlődhet hangyává? Vagy talán nemcsak az intelligencia a fontos, hanem h a kutya pl tud érezni..

2016. nov. 30. 20:55
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

A hangyalét az brutálisan más, mint egy egyénibb állat élete. Kegyetlenség lenne tartósan hangyatestbe küldeni valakit, aki már jóval fejlettebb szinten áll.


Az én világképem szerint ember csak emberként születhet újjá, semmi értelme az egyéb lehetőségeknek.

Az állati lélek témakörében nem foglalok állást, de valamiért megkülönböztetem az embert, igen. Pedig állatok vagyunk mi is, mégis... De nem állítom, hogy egy állatnak nincs lelke, mindössze tartózkodom s engem igazából nem sokban befolyásol ennek igazsága.

2016. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy az embereknek egyéni, az állatoknak pedig csoport lelkük van. Tehát Kis Pistának saját lelke van, a kutyáknak pedig egy közös, a hangyáknak megint egy közös stb.
2016. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tuti h sajátja van a kutyának.

A hangyának meg vmi fejletlenebb vmi... Ösztönlény, nem érez

2016. nov. 30. 21:38
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Az ösztönlény is érez, vannak pl. ösztönös félelmek.

Az állatok tudata más, övék nem annyira fókuszált, mint a miénk. A mi tudatunk nagy intenzitással fókuszál az időre és a térre, az állatoknak viszont pl. az időről fogalmuk sincs.

Az emberek viszont nem születnek újra állatként 1:1-ben, de ez hosszú téma, most nincs kedvem kifejteni.

2016. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Állatoknak általában nincs lelkük, mert túl alacsony tudatuk szintje, kellő döntéshez.

Tapasztalni, segíteni, és elején leszülethet egy lélek pár száz pl kutyának, de általában állatok lélektelenek.

Ember után nem lehetsz állat.

2016. dec. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!