Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lényegében akkor mi a lényege...

Lényegében akkor mi a lényege a meditációnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon erősen próbálok rálépni erre az útra, erre az egész spirituális útra, érzem, hogy hív. És nyilván olvasok róla amennyit tudok, és a legfontosabb amit megtanultam, hogy meditálnom kell, hogy fejlődhessek. Egyszerűen csak képtelen vagyok megérteni, hogy ha a meditációnak az lenne a lényege, hogy egy relaxált állapotban ne gondoljak semmire (amivel amúgy semmi nehézségem nincs. Ez megy) se ha nem gondolok semmire nem jön semmi, mit fogok általa megtanulni? Hogyan fogok fejlődni?


Hálásan megköszönöm, ha csak egyetlen rendes választ is kapok.


2023. szept. 24. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A meditáció egy olyan állapotot hoz létre, amikor a testet tudatosan ellazitjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsönkre való koncentrálásnak. A cél lehet a lelki béke, a megnyugvás és a spirituális megvilágosodás is.
2023. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
100%

A meditáció lényege a figyelem összpontosítása. Az, hogy mire összpontosul, az változó. Amikor az a cél, hogy ne gondolj semmire, olyankor a teljes észlelésmegvonás a cél. Ez az egyik legmagasabb formája a meditációnak, nem ezzel kellene kezdeni. Ebben az állapotban nem csak a gondolat, és érzelemáradatot szünetelteted, hanem az összes érzékszervedet, beleértve a testérzet minden formáját is. A végeredmény az, hogy a mélyalváshoz hasonló állapotba kerülsz, anélkül, hogy elveszítenéd az öntudatodat. Ezzel tudod megállapítani, hogy a valódi Te nem azonos sem azzal, amit érzékelsz, sem az érzéseiddel, sem a gondolataiddal. Ez a fajta meditáció a halandó léted lecsupaszított magját mutatja meg, és megalapozza a halhatatlan lényeg kutatását.

Ennél jóval egyszerűbb meditációkkal szokás kezdeni, hogy azokkal eddzd meg a szellemed, hogy egyre magasabb szintű meditációkat végezhess.

2023. szept. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A meditáció végülis elmegyakorlás. Volt egy barátom mindig azt mondta azoknak akik kérdezték tőle, mi a spiritalizmus, hogy önismeret. Nos a meditáció az elme leghatalmasabb eszköze, avagy semmit sem jelent, csak a legigazabb öngyakorlást. Ez azt jelenti, hogy a meditáció bármi lehet, amire használod. Lényegében azért van az általános, ülj csukott szemmel kezdő szabály, mert a meditáció lényege az, amit te meghatározol, és azt könnyebb gyakorolni, ha nem figyelsz a fizikai létezésedre, pl a tested megtartására, vagy a látványra, amit az agyad közvetít. Gyakorold a saját elmédet. Nézd meg neked mire jó a meditáció. Mikor még kamasz voltam és nem tudtam, hogy van meditáció, vagy létezik az a szó, hogy spiritualizmus, akkor még úgy meditáltam, hogy azon gondolkodtam, helyzetekben hogyan éreztem magam, és mi értelme volt azoknak, és minek lett volna nagyobb, és azokat hogy teremthetem meg ösztönösen, természetesen. Szóval semmi konkrét meditálás nem volt, hanem inkább koncentrált, észszerűséget alapul vevő gondolkodás.

Kezdőknek azt javaslom, engedje el magát, lépjen ki az általános létből, és csak tapasztald, hogy vagy. Ez nem relaxálás, hanem hagyása annak, hogy a legtermészetesebb formája az elménknek formát öltsön. Ez egy nagyon eufórikus, békés állapot általában. Onnan lehet már mászkálni tovább, de az is jó, ha bármit teszel. Ha te úgy érzed a meditálás még nem ad neked eleget ahhoz, hogy megérje, akkor neked nem "kell" meditálnod. A fejlődéshez pedig főleg nem, az folyamatosan történik. Azért javaslom néha néha csináld, hátha felfedezel valamit, ami által olyan áttörést érsz el magadban, amivel a meditációd már elegendő eredményeket fog hozni.

2023. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Lényegében akkor nem az a meditáció lényege, hogy ne gondoljunk semmire. Vagyis nem a kezdő szinten. Nagyon sok helyen ezt olvastam, örülök, hogy tanultam ma is. Viszont akkor pláne fogalmam sincs, hogy hogyan kéne meditálnom. Ha nekem az a célom, hogy a mostani tudásomból tovább jussak mire kellene gondolnom? Úgy érzem, hogy elakadtam és fogalmam sincs, hogy hogyan folytassam tovább az utam. Azt sem tudom, hogy mi az utam. És ha egy meditált állapotban teszem fel magamnak ezeket a kérdéseket, sem tudom rájuk a választ. Úgy érzem nem is tudok semmit. Ha olvasok valamiről az pedig olvasmány marad, azt nem én élem meg, csak valaki másnak a gondolatai hagynak nyomot az agyamban. Főleg ha nem is igaz
2023. szept. 25. 14:40
 5/5 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha nem tudod, mi az utad, meditálj azon, hogy mi az utad. Ürítsd ki az elméd, és tedd fel magadnak ezt a kérdést, mélyen, belül. Figyeld, milyen válaszok érkeznek, mi bukkan fel a tudattalanodból. Ez egyfajta elmélkedő meditáció. Önismeretre kezdőknek hasznos(haladóknak is).
2023. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!